Fizyka medyczna czy bioinformatyka?

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
MaryTheBloodiest
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:13

Fizyka medyczna czy bioinformatyka?

Post autor: MaryTheBloodiest »

Witam Was! Mam dylemat, ponieważ dostałam się i na bioinformatykę i na fizykę medyczną, a nie wiem który kierunek wybrać. Najlepiej byłoby od razu oba, ale tak chyba nie da się Mam szerokie zainteresowania, umysł ścisły i brak szczególnych problemów z nauką. Pasjonuje mnie zarówno fizyka, matematyka jak i biologia. Pomóżcie mi w ustaleniu który kierunek jest bardziej przyszłościowy (nie tylko w Polsce), który jest cięższy na studiach? Jak w praktyce wygląda praca w tych zawodach? Na moim uniwersytecie fizyka medyczna jest prowadzona razem z Akademią Medyczną, a bioinformatyka stoi jako kierunek międzywydziałowy. Bardzo bym chciała pracować w placówkach medycznych, tu chyba oba zawody mogą się przydać. Najchętniej chciałabym być fizykiem medycznym, bioinformatykiem i neurobiologiem jednocześnie Jeżeli będzie mi dobrze szło to po prostu wezmę drugi kierunek za rok (w ten sposób byłabym zwolniona z opłat), ale nie chcę niczego z góry zakładać, a jedynie tak wybrać żeby w przyszłości nie żałować że nie zdecydowałam inaczej. Pomóżcie!
zaQQ

Re: Fizyka medyczna czy bioinformatyka?

Post autor: zaQQ »

W Polsce z tych dwóch bardzo dobrych z resztą kierunków wybrałbym jednak fizykę medyczną. Fizyk medyczny ma ustalony statut w szpitalu i każdym zakładzie radioterapii musi on być obecny ! Fizyk medyczny ma większy kontakt z pacjentem niż bioinformatyk, także w czym czuejsz się lepiej zależy tylko od ciebie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości