DNA zbudowane nie z czterech, lecz ośmiu zasad azotowych?

Genetyka w życiu człowieka, zwierząt, roślin i innych organizmów to najczęściej poruszane tematy na forum genetyki
pawlinson
Posty: 17
Rejestracja: 28 mar 2011, o 19:35

Re: DNA zbudowane nie z czterech, lecz ośmiu zasad azotowych?

Post autor: pawlinson »

Nie omawiam co mowil Twoj post na temat 8 czy 4 zasad ale mowie co ja stwierdzam, jako nakuwiec z tytulem. Podejrzewam ze nawet nie przeczytalas, ba! nawet nie masz dostepu do pracy zacytowanej w 1szym poscie.
Co do wiary to po raz kolejny nie obrazaj ludzi. Sam jestem osoba wierzaca i wiem co to ewolucja
Awatar użytkownika
AleksandraK
Posty: 123
Rejestracja: 19 lip 2009, o 21:02

Re: DNA zbudowane nie z czterech, lecz ośmiu zasad azotowych?

Post autor: AleksandraK »

pyati pisze: Zerową wiedzę o ewolucji, często są to ludzie wierzący i ja się zastanawiam jak oni sobie poradzą na zajęciach z ewolucjonizmu, napiszą, że Bóg stworzył Ziemię?
Piszesz jakby bycie wierzącym predestynowało do bycia ignorantem. Polecam zapoznanie się bliżej z wykładnią Kościoła, bo rzeczony problem został dawno rozwiązany, a ludzie, którzy się ciskają, że nie najczęściej są zbyt leniwi, by sięgnąć do źródeł.
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: DNA zbudowane nie z czterech, lecz ośmiu zasad azotowych?

Post autor: pyati »

A ja radzę czytać ze zrozumieniem. Ja przytaczam przykłady osób z mojego otoczenia, które są bardzo wierzące i nie wierzą w ewolucje. Wiem jak ten problem rozwiązał kościół, osoby o których mówię też wiedzą, ale argumentują to tym, że jeśli wcześniej kościół był przeciw to coś w tym jest i one dalej są przeciw. Ja absolutnie nie odnoszę się do ogółu!
Awatar użytkownika
AleksandraK
Posty: 123
Rejestracja: 19 lip 2009, o 21:02

Re: DNA zbudowane nie z czterech, lecz ośmiu zasad azotowych?

Post autor: AleksandraK »

"Wcześniej to niektórzy Ojcowie Kościoła przyjmowali postawę znaną dziś jako pro choice", a święci dokonywali cudów wyglądających na aborcję przez modlitwę". Będą mieli fajne miny jak to powiesz.
Awatar użytkownika
Sucharki z Myszkami
Posty: 413
Rejestracja: 16 lip 2007, o 20:42

Re: DNA zbudowane nie z czterech, lecz ośmiu zasad azotowych?

Post autor: Sucharki z Myszkami »

Gdybys byl rownie uczony/a jak piszesz to napisalbys/alabys, ze cala sprawa z zasadami wyglada tak ze substratem in vitro sa (napewno) 4 znane zasady. Modyfikacje wystepuja na DNA.

Nikt nie musi byc uczony, zeby to pisac. Wystarczy miec podstawowa wiedze, zeby NIE MUSIEC tego pisac. Substratem in vitro ? IN VITRO ? A co ma w szkle z tym wspolnego, chyba ze wg twojego obrazu swiata blony komorkowe sa z krzemu topionego, no to sorry, ale jak ostatnio przegladalem Albertsa od Komorki, to byly z lipidow

Co wazniejsze - ta wasza teoria, o tym, ze to jest jakies wielkie odkrycie jest tym bardziej bezsensowna w kontekscie tego fragmentu

Because these bases represent an intermediate state in the demethylation process,

To akurat demetylacja jest najbardziej podstawowym procesem wplywania na aktywnosc DNA Tutaj polecam zajrzec do podrecznika Biologii hmm gimnazjalnej (?) i sprawdzic, ze metylacja/demetylacja to sposob ochrony bakteryjnego DNA przed nukleazami, co jest wiadome od jak dawna ? 20 lat ?
Nie wiem i nikt nie pisal czy zmodyfikowane zasady moga zostac wykorzystane przez polimeraze.

To sie domysl, czy intermediaty moga byc wykorzystywane przez polimeraze
Jedna rzecz, mowienie o istnieniu 8 zasad zamiast 4 to przesada. Brakuje eksperymentow zeby to potwierdzic.

Nie trzeba byc ekspertem, zeby powiedziec, ze guanina zmetylowana jest UWAGA UWAGA zmetylowana guanina, a nie nowa zasada! Podobnie z cytozyna, adenina, tymina, a nawet, co moze sie wydac niezrozumiale, uracylem!
Kolejna sprawa ze DNA to nie taki unikat i zamiast fosforu trzonem moze byc arsen.
No trzonem w DNA to sa zasady, a fosforany sa bocznymi sciankami", ale nie wiem, czy mowie dobrze, bo co ja tam wiem z moja pseduowiedza". A w dodatku co tam wiedzieli Watson, czy taki Crick.
pawlinson
Posty: 17
Rejestracja: 28 mar 2011, o 19:35

Re: DNA zbudowane nie z czterech, lecz ośmiu zasad azotowych?

Post autor: pawlinson »

in vitro znaczy polimeraza+nukleotydy. Jezeli zmieszasz polimeraze DNA i zmodyfikowane nukleotydy razem z matryca DNA i buforem, reakcje przeprowadzisz w odpowiedniej temp. i uzyskasz produkt z wbudowaymi zmodyfikowanymi nuklotydami to znaczy ze moga byc substratem dla polimerazy.
Metylacja i demetylacja swiadczy o aktywnosci transkrypcyjnej DNA. Modyfiacje posrenie moga wplywac na np tymczasowe, lub co wiecej tkankowo specyficzne modyfikacje co byloby faktycznie wielkim odkryciem.
Apropos domyslanie Panie Madralo, porozmawiamy jak zrobisz eksperyment. Do tej pory widzialem taie rzeczy w odpowiednich warunkach ze Twoje cytowane podreczniki by zdebialy. Nasza robota polega na zdefiniowaniu jak to dziala in vivo.
Trzonem tlumaczonym z ang backbone, zasada sama z siebie czesto jest kofaktorem enzymow lub donorem reszt fosforaowych. Przy braku fosforanow jako lancuch laczacy zasady, jedna bakteria moze wykorzystac arsen.
Forum jest fajne, sam sie tu kiedys zarejestrowalem w poszukiwaniu wiedzy. Jak ktos pisal kazdy sie madrkuje ale malo tu uzytkownikow powyzej mgr wiec dyskusja jest mala.
Awatar użytkownika
Sucharki z Myszkami
Posty: 413
Rejestracja: 16 lip 2007, o 20:42

Re: DNA zbudowane nie z czterech, lecz ośmiu zasad azotowych?

Post autor: Sucharki z Myszkami »

in vitro znaczy polimeraza+nukleotydy. Jezeli zmieszasz polimeraze DNA i zmodyfikowane nukleotydy razem z matryca DNA i buforem, reakcje przeprowadzisz w odpowiedniej temp. i uzyskasz produkt z wbudowaymi zmodyfikowanymi nuklotydami to znaczy ze moga byc substratem dla polimerazy.

Wiem czym jest in vitro i wiem, czym jest polimeryzacja in vitro.
Metylacja i demetylacja swiadczy o aktywnosci transkrypcyjnej DNA.

O tym napisalem.
Apropos domyslanie Panie Madralo, porozmawiamy jak zrobisz eksperyment. Do tej pory widzialem taie rzeczy w odpowiednich warunkach ze Twoje cytowane podreczniki by zdebialy. Nasza robota polega na zdefiniowaniu jak to dziala in vivo.

No to fajnie.
Przy braku fosforanow jako lancuch laczacy zasady, jedna bakteria moze wykorzystac arsen.

A to co ma do rzeczy ?
pawlinson
Posty: 17
Rejestracja: 28 mar 2011, o 19:35

Re: DNA zbudowane nie z czterech, lecz ośmiu zasad azotowych?

Post autor: pawlinson »

[/quote]

A to co ma do rzeczy ?[/quote]

domysl sie.
Awatar użytkownika
Sucharki z Myszkami
Posty: 413
Rejestracja: 16 lip 2007, o 20:42

Re: DNA zbudowane nie z czterech, lecz ośmiu zasad azotowych?

Post autor: Sucharki z Myszkami »

No wlasnie nie wiem, bo rozmawiamy o zasadach. A ty sie uparles i piszesz o arsenie, ktory moze byc wstawiany w miejsce fosforanow.

I wyglada to tak, ze twoj tytul naukowy zrobiles na podstawie jednej ciekawostki, ktora teraz powtarzasz.
pawlinson
Posty: 17
Rejestracja: 28 mar 2011, o 19:35

Re: DNA zbudowane nie z czterech, lecz ośmiu zasad azotowych?

Post autor: pawlinson »

najwidoczniej jest jak mowisz sprawa z arsenem miala pokazac ze modyfikacke materialu dziedziecznego sa dosc dosc pospolite, nawet do tak waznych jak wymiana phophate backbone". Jednak co ja tam wiem, Wy lepiej wytlumaczycie podstawy bazujac na gimnazjalnych ksiazkach.
Awatar użytkownika
Sucharki z Myszkami
Posty: 413
Rejestracja: 16 lip 2007, o 20:42

Re: DNA zbudowane nie z czterech, lecz ośmiu zasad azotowych?

Post autor: Sucharki z Myszkami »

najwidoczniej jest jak mowisz sprawa z arsenem miala pokazac ze modyfikacke materialu dziedziecznego sa dosc dosc pospolite,

A nie jest to to samo co napisalem w pierwszym poscie ?
Jednak co ja tam wiem, Wy lepiej wytlumaczycie podstawy bazujac na gimnazjalnych ksiazkach.

Chyba nie zrozumiales, dlaczego owa ksiazke gimnazjalna tutaj przytoczylem. Prawdopodobnie w trakcie robienia eksperymentow zapomniales o istnieniu ironii.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: DNA zbudowane nie z czterech, lecz ośmiu zasad azotowych?

Post autor: Jakusz »

pawlinson pisze:najwidoczniej jest jak mowisz sprawa z arsenem miala pokazac ze modyfikacke materialu dziedziecznego sa dosc dosc pospolite, nawet do tak waznych jak wymiana phophate backbone". Jednak co ja tam wiem, Wy lepiej wytlumaczycie podstawy bazujac na gimnazjalnych ksiazkach.
Po pierwsze, to jeszcze nie wiadomo, co ta grupa tak na prawdę opublikowała. Brak potwierdzenia tego doniesienia przez inne zespoły. Jak się poczyta publikację, to jest tam bałagan i trudno zrozumieć kilka kwestii, które oni opisują dotyczących metodyki znajdowania arsenu w DNA.

Czy prosto jest przestawić wszystko na arsen? Nie wiadomo, bo jak na razie to jedyny organizm, która miałby takie zdolności posiadać, a ty piszesz o tym, że to pospolite. Nie jest pospolite to być może jest możliwe i być może w szczególnych przypadkach.
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Re: DNA zbudowane nie z czterech, lecz ośmiu zasad azotowych?

Post autor: armistice »

O Boże! Kolejna wpadka naukowców, przez tyle lat nas oklamywali ze jest 4 zasady a tak naprawde jest ich 8 ? a co jak sie myla w innych rzeczach ?OOO w takim razie jak sie myla to teoria ewolucji tez musi byc bledna tak samo jak z teorią wielkiego wybuchu i grawitacją OOO reakcja jaką chciał uzyskac autor artykułu. dziekuje
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości