niezbędne książki

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
neve
Posty: 762
Rejestracja: 3 maja 2010, o 12:35

Re: niezbędne książki

Post autor: neve »

lolkaa92, hehe wlasnie, zapomniałam o biofizyce a to przeciez taaki wazny przedmiot
biofizyka i informatyka to w sumie jeden przedmiot
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: niezbędne książki

Post autor: Arnold »

W Zabrzu najważniejszy
mlynekt
Posty: 108
Rejestracja: 2 sie 2010, o 18:11

Re: niezbędne książki

Post autor: mlynekt »

Arnold pisze:W Zabrzu najważniejszy
no szkoda że ta katedra jeszcze religii nie prowadzi
Inetta
Posty: 23
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 10:08

Re: niezbędne książki

Post autor: Inetta »

Mam kilka materiałów do sprzedania)
Anatomia:
1.) Podstawy anatomii dla studentów kierunku lekarsko-dentystycznego
prof.Ślusarczyka( skondensowana anatomia w 100str, dobra do powtórki:)
2.)Anatomia Topograficzna dla studentów stomatologii prof. Ślusarczyka, konieczna w 2 semestrze
3.)Repetytorium z anatomii, idealne do nauki na egzamin 838 pytan podanych przez katedrę z wyczerpująco udzielonymi odpowiedziami
4.)Pytania testowe do egzaminu z odpowiedziami + pytania z zeszłych lat

Chemia
1.) Ćwiczenia z chemii dla studentów k.lekarskiego i lek-dent
zawiera instrukcje do ćwiczeń wykonywanych na laborkach
2.) Pytania testowe do egzaminu
3.) Wykłady w formie wydrukowanych prezentacji wyk3-7 +lipidy, izomeria

Łacina
1.) ćwiczenia(uzupełnione!)
baksik202
Posty: 7
Rejestracja: 12 lip 2011, o 16:45

Re: niezbędne książki

Post autor: baksik202 »

Mam pytanie: czy istnieje duża różnica w wydaniach/ rocznikach druku Bochenka Na nowe podręczniki szkoda mi tyle $, a od starszego rocznika zawsze bd troszkę taniej.
Inetta
Posty: 23
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 10:08

Re: niezbędne książki

Post autor: Inetta »

Nie, zawartość jest ta sama, ewentualnie inne słownictwo:)
Bochenka możesz też dostać w bibliotece)
baksik202
Posty: 7
Rejestracja: 12 lip 2011, o 16:45

Re: niezbędne książki

Post autor: baksik202 »

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź
Awatar użytkownika
fornix
Posty: 175
Rejestracja: 30 sie 2008, o 09:36

Re: niezbędne książki

Post autor: fornix »

neve pisze: ksero jest chyba otwarte tylko do 13 w wakacje o ile wogole, mozna tam dostac skawiny (wszystkie) ksiazki na OUN i na histo (Cichockiego i Sawika ) ja sie tylko o te ksiazki pytałam, ale mozna zawsze sie spytac co ma na 1 rok
A moglibyście tak mniej więcej wytłumaczyć jak tam trafić dla osoby z Zabrza? Bo nigdy tam nie byłem i nie chce się za bardzo motać
Do 13 powinno być już czynne tak ? Czy dopiero od września ? Z góry dzięki
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: niezbędne książki

Post autor: Stalowy »

ciekawski, byłem dzisiaj na uczelni (szukanie mieszkania for the win ) i powiem szczerze, że chyba ksero było zamknięte. Jest to raczej pewne, bo im się to po prostu nie opłaca

Zaraz jak wchodzisz na campus na rokitnicy to są to pierwsze drzwi po prawej stronie. Jest jeszcze drugie w akademiku, wg mnie nieraz lepiej wyposażone.

Poza tym w sumie nie ma takiej potrzeby, żeby załatwiać tam coś w wakacje, w roku akademickim jest wystarczająco dużo czasu a ponadto z początku jedyne co trzeba mieć z ksera to skrypty do histologii i biofizyki (no ale lekarskiego to nie dotyczy, bo Wy macie to od 2 semestru). Książki z biblioteki na początek całkowicie wystarczą. Potem polecam dokupić sobie z ksera (opcjonalnie: skawiny - czasem ułatwiają naukę do zaliczeń, jednak warto pamiętać, że są tylko takim vademecum i w żadnym stopniu nie zastąpią jakiejś mądrej książeczki która nie jest napisana jak słownik ). Do tego ewentualnie neuroanatomia Ślusarczyka (do OUNu, to 2 semestr), a także stara anatomia topograficzna pod red. Ślusarczyka. Obydwie pozycje wsparte wiedzą z książek do anatomii opisowej wystarczają w 100% .

Jeżeli w coś warto zainwestować z książek na pierwszym roku to ewentualnie Wheater do histologii z 2010 r. (nieco ponad 100zł). Świetna pozycja która pozwala tą histo zrozumieć i ogarnąć (chociaż niektórzy asystenci i tak będą twardo obstawiać przy wykuwaniu skryptów na pamięć), a także przyda się w perspektywie czasu na chociażby patomorfologii czy wszystkich onkologiach. A że tumory i inne cancery są teraz w każdej dziedzinie, to jest to fajna pozycja na półce. (Z wieloma kololowymi oblazkami ^^)
Awatar użytkownika
fornix
Posty: 175
Rejestracja: 30 sie 2008, o 09:36

Re: niezbędne książki

Post autor: fornix »

Stalowy, z tego co tu wyczytałem to w kserze w Zabrzu nie można dostać np. Skawiny i chodziło mi o to w DS2 w Kato (Napisałem dla osoby z Zabrza w sensie kogoś nie z Kato ) Myślałem, że warto się tam pofatygować bo ponoć można tam sporo rzeczy dostać, ale jak piszesz, że nie ma potrzeby to sobie chyba daruję

Btw. nie wiesz jak z dostępnością atlasów w biblio (np. Sobotty)? pozdrawiam
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: niezbędne książki

Post autor: Stalowy »

W ogóle jeżeli chodzi o kserowanie książek to bardziej polecałbym ksero w centrum po 7 gr. To na campusie jest po 20 / stronę co przy książkach traci opłacalność.

Na pewno ktoś będzie miał na roku skawiny albo dostanie z biblioteki (wiem, że jest tam parę sztuk). Zebrać 10-20 zainteresowanych, zamówić większą ilość tam w centrum i zaoszczędzi się sporo

Sobotty jest tyle co kot napłakał (10 egzemplarzy?). Jednak ja tam za Sobottą nie szalałem

Jest sporo sinielnikovów i Kissów, które są wystarczająco dobre moim zdaniem. O ile wiem, to każdy jakiś tam atlas dostał jeżeli tylko chciał i był w pierwszych dniach w biblio. Z drugiej strony z tym atlasem się nie sypia i nie spędza nad nim dziesiątek godzin - najwięcej tak czy siak dają preparaty żywe, bez nich atlas jest tylko oprawą do obrazu.

W razie czego w czytelni na campusie w Rokitnicy jest sporo wszelkich Netterów, Sobott, Yokochich, Mcminnów i czego tylko dusza studenta zapragnie - można się napatrzeć do woli
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: niezbędne książki

Post autor: Arnold »

Ja będąc jednak po anatomii polecam przede wszystkim: Sobotta (uwaga nie ma wszystkich szczegółów), Netter (też czasami są braki, ale są przekroje których nie ma w Sobocie, jednka czasami są moim zdaniem przesadzone) i Sinielnikow (bardzo dobry atlas, jednak na nazwach można się przejechać, na szpilkach z OUN-u są m.in. z niego obrazki)
Inetta
Posty: 23
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 10:08

Re: niezbędne książki

Post autor: Inetta »

Jestem studentką II roku medycyny w Zabrzu)
Sprzedam płytkę DVD z niezbędnymi materiałami na pierwszy rok medycyny i stomatologii)

Płytka zawiera następujące pliki:
Anatomia: Atlas RTG,Atlas Anatomii Weston, Atlas Anatomii Grant, filmiki i zdjęcia preparatów z naszej katedry + zdjęcia modelu, Skrypt Profesora do neuroanatomii, Anatomiczne Podstawy Postępowania lekarskiego, bank pytań na egzamin, bank pytań na egzamin plus gotowe odpowiedzi, testy egzaminacyjne z zeszłych lat, ponad 800 przykładwoych pytań egzaminacyjnych z naszej katedry, pytania konkursowe(Scapula), rozpiska na caly rok
Biofiyzka: instrukcje do ćwiczeń, sprawozdania Word, wykłady(notatki w formie pdf, wykł co roku mają tę samą treśćSmile, pytania egzaminacyjne z katedry, zestawy pytań z zeszłych lat, opracowanie pytań egzaminacyjnych przez studentów, metoda na liczenie błędów metodą różniczki zupelnej, metoda na liczenie błędów metodą pochodnej logarytmicznej, rozpiska na cały rok
Biologia medyczna: atlasy pasożytów, Parazyty-uporządkowanie informacji w tabelach wykonane przez studentów, wykłady, skrypt do parazytologii lekarskiej
Chemia: 2 niezbędne pozycje na zajęcia: Ćwiczenia z chemii + Wykłady z chemii opracowane przez katedrę, wykłady w formie prezentacji Power Point, egzamin 2009-pytania, Sprawdzian z prelekcji-gotowe zestawy( u nas powtórzyło się to identycznie)
Histologia:Histologia-kompendium, Histologia-kserówki, Histologia- szkiełka, Atlas- obrazki, fotograficzny atlas histologiczny, Atlas Histologiczny, Opis preparatów Histologicznych
Łacina: słownictwo na sprawdziany, Słownik lekarski łacinsko-polski, fotki egzaminu

ja pokrywam koszty przesylkI:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 67 gości