kierunek farmacja - pytania

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: kierunek farmacja - pytania

Post autor: york »

wg mnie farmacja to nad wyraz kierunek pod wzgledem wiedzy, którą trzeba przyswoić, żeby później stać za kasą, po niewiele osób będzie pracować w firmach farmaceutycznych
Awatar użytkownika
HBr
Posty: 44
Rejestracja: 12 lip 2009, o 21:37

Re: kierunek farmacja - pytania

Post autor: HBr »

Co kto lubi) Jak ktoś (chyba na tym forum) napisał, że mimo, że to stanie za ladą, to nie usłyszy się Kilo ziemniaków i kiełbasę".
max_m
Posty: 1074
Rejestracja: 3 gru 2010, o 21:40

Re: kierunek farmacja - pytania

Post autor: max_m »

tylko aspiryne, wode utleniona i witamine C
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: kierunek farmacja - pytania

Post autor: york »

w sumie w tesco tez mozna apap kupic
Awatar użytkownika
HBr
Posty: 44
Rejestracja: 12 lip 2009, o 21:37

Re: kierunek farmacja - pytania

Post autor: HBr »

Po co dyskutować z takimi ludźmi, którzy uważają swoje poglądy za jedyne i słuszne?) W Tesco antybiotyku nie kupisz, w Tesco pani na kasie Ci nie poradzi jaki lek kupić dziecku na gorączkę itp. itd. Ja np. za Chiny nie chciałabym iść na lek-dent, bo dla mnie grzebanie komuś w zębach i oglądanie ubytków, wąchanie czyjegoś oddechu jest obrzydliwe. Może też założymy temat i podyskutujemy nad wyższością lek nad lek-dentem? Joł)
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: kierunek farmacja - pytania

Post autor: SilentShout »

no bez przesady
ja wybrałam lek-dent, ale NIE UWAŻAM, że farma to tylko i wyłącznie stanie za ladą, do którego studia są niepotrzebne
będąc w aptece często widuję ludzi pytających farmaceutów o radę i nie oszukujmy się: zwykły sprzedawca tu się nie sprawdzi
max_m
Posty: 1074
Rejestracja: 3 gru 2010, o 21:40

Re: kierunek farmacja - pytania

Post autor: max_m »

nie uwazamy (no bynajmniej ja ) swoich pogladow za jedyne i sluszne, a jakie mam, takie mam rozni sa ludzie i rozne przypadki po tych ludziach chodza, inaczej patrza na swiat i inaczej widza to wszystko. autorka watku sama napisala, zeby wyrazac swoje poglady, to je wyrazilismy
Awatar użytkownika
HBr
Posty: 44
Rejestracja: 12 lip 2009, o 21:37

Re: kierunek farmacja - pytania

Post autor: HBr »

SilentShout, zgadzam się w 100%. Ja tam jak mam jakiś mały problem ze zdrowiem, to idę najpierw do apteki, a dopiero potem do lekarza (coś typu ropa pod paznokciem, lekkie przeziębienie itp.). Ostatnio nawet pytałam w aptece o zamiennik moich antyków.
Galaxia
Posty: 533
Rejestracja: 8 cze 2009, o 19:21

Re: kierunek farmacja - pytania

Post autor: Galaxia »

HBr, zgadzam się co do stomy. Też nie chciałabym komuś grzebać w zębach", ale oczywiście uważam, że to dobry kierunek .
layl, wynika z tego, że ten cały prestiż jest najważniejszy. W takim razie taki lekarz rodzinny, który tylko klepie recepty w przychodni, chyba powinien się zabić własną pięścią. Więc proszę Cię już daj spokój z tym sklepem
Awatar użytkownika
HBr
Posty: 44
Rejestracja: 12 lip 2009, o 21:37

Re: kierunek farmacja - pytania

Post autor: HBr »

Galaxia, też uważam, że stomatologia to dobry (a na pewno opłacalny) kierunek. tak samo pewnie studenci stomy by się oburzali, jakby ktoś powiedział E tam dentysta, w zębach grzebie, też mi filozofia. Wiertło weźmie, trochę podlakuje i kasuje 60zł za 10 minut roboty", a tak naprawdę tylko ten stomatolog wie, jak bardzo jest odpowiedzialny za zdrowie pacjenta. Identycznie jest z farmaceutą, wystarczy głupi błąd, złe odczytanie recepty. Dlatego dla mnie siara i żenada mówić przez studentkę/studenta stomy, lekarskiego, że praca farmaceuty to stanie za ladą.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2011, o 18:37 przez HBr, łącznie zmieniany 1 raz.
max_m
Posty: 1074
Rejestracja: 3 gru 2010, o 21:40

Re: kierunek farmacja - pytania

Post autor: max_m »

nie mowie, ze stanie za lada jest zle, bo jak dla mnie jest nawet ciekawe no i bardzo lubie sklepy z lekami (ciekawe czemu ).
twierdze natomiast, ze 5,5 roku ciezkich studiow nie jest warte tych marnych pieniedzy, ktore farmaceuci za to stanie za lada otrzymuja
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: kierunek farmacja - pytania

Post autor: SilentShout »

odczepcie się od grzebania w zębach Wam też ktoś przecież będzie musiał grzebać
Awatar użytkownika
HBr
Posty: 44
Rejestracja: 12 lip 2009, o 21:37

Re: kierunek farmacja - pytania

Post autor: HBr »

SilentShout, przeciez my sie nie czepiamy:P Ja probuje to przedstawic obrazowo dla mimi, ktora uparcie twierdzi, ze praca farmaceuty to tylko stanie za lada, a apap mozna kupic w Tesco. O kazdym zawodzie mozna gadac, ze jest taki i owaki, jak nie ma sie pojecia jak to wyglada od podszewki. Jak zostane farmaceuta , to Wam powiem, czy sie oplacalo ciezko studiowac

Btw. ja lubie chodzic do dentysty, tylko bez znieczulenia ide zawsze, nawet na borowanie, bo mi kasy szkoda
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości