kierunek farmacja - pytania

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: kierunek farmacja - pytania

Post autor: SilentShout »

HBr, ja brałam farme jako plan B, ale w sumie cieszę się, że moje wyniki maturalnie mnie do tego nie zmusiły, bo taka ilość chemii to byłoby dla mnie samobójstwo
ale wielki szacunek dla studentów farmy a o tym kto gdzie konczy po studiach i ile zarabia, to chyba też zalezy od osoby (i od szczęścia?)
Awatar użytkownika
HBr
Posty: 44
Rejestracja: 12 lip 2009, o 21:37

Re: kierunek farmacja - pytania

Post autor: HBr »

Właśnie ja zawsze wolałam chemię, biologia też fajna, ale nigdy mnie nie interesowała w takim stopniu. Pewnie będę płakać na studiach, ale who cares. Teraz będę płakać przed maturą)
Co do zarobków, to też mi się wydaje, że dużo zależy od szczęścia i od miejsca zamieszkania. W małej miejscowości za pensję farmaceuty łatwiej jest się utrzymać, niż przy podobnych zarobkach w dużym mieście (nie ma przecież jakichś wielkich różnic).
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: kierunek farmacja - pytania

Post autor: york »

HBr pisze:Po co dyskutować z takimi ludźmi, którzy uważają swoje poglądy za jedyne i słuszne?) W Tesco antybiotyku nie kupisz, w Tesco pani na kasie Ci nie poradzi jaki lek kupić dziecku na gorączkę itp. itd. Ja np. za Chiny nie chciałabym iść na lek-dent, bo dla mnie grzebanie komuś w zębach i oglądanie ubytków, wąchanie czyjegoś oddechu jest obrzydliwe. Może też założymy temat i podyskutujemy nad wyższością lek nad lek-dentem? Joł)

od razu najeżdżasz i najwyraźniej nie czytałaś moich wcześniejszych postów, bardzo cenie farmaceutów, bo wielu z nich ma ogromną wiedze i potrafi doradzić człowiekowi, w ogóle nie najechałam na osoby tej profesji, osobiście uważam, że studia są nad wyraz trudne do wykonywanego później zawodu i stąd cała dyskusja
a chcesz sobie zakładać tematy to zakładaj

ps. wiesz w ogóle jak wygląda praca farmaceuty w aptece? skoro twierdzisz, że nie jest to w głównej mierze stanie za ladą
Awatar użytkownika
HBr
Posty: 44
Rejestracja: 12 lip 2009, o 21:37

Re: kierunek farmacja - pytania

Post autor: HBr »

"ps. wiesz w ogóle jak wygląda praca farmaceuty w aptece? skoro twierdzisz, że nie jest to w głównej mierze stanie za ladą"

Zacytuj, gdzie to napisałam, bo jakoś sobie nie przypominam.

btw. no wyobraź sobie, że jakoś nie mam czasu przeglądać Twoich wszystkich postów. W tym temacie wyraziłaś jedynie swoją opinię nt. stania za ladą.
ekierka
Posty: 77
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 21:35

Re: kierunek farmacja - pytania

Post autor: ekierka »

widzę, że temat się rozwinął
byłbym wdzięczny jakbyście wypowiedzieli się jeszcze na te 2 pytania:
1. Jak jest z pracą po tym kierunku?
2. Jak jest z zarobkami
pozdrawiam
ekierka
Awatar użytkownika
HBr
Posty: 44
Rejestracja: 12 lip 2009, o 21:37

Re: kierunek farmacja - pytania

Post autor: HBr »

Przewijały się w postach odpowiedzi na Twoje pytania Na chwilę obecną praca dla farmaceutów jest, za 5 lat nie może Ci nikt tego zagwarantować, bo rocznie wypuszcza się wielu absolwentów farmacji. Niemniej jest to dziedzina, która się prężnie rozwija, więc mając szczęście można zatrudnić się w jakimś koncernie farmaceutycznym lub właśnie pracować w aptece. Na niektórych osiedlach jest więcej aptek niż spożywczaków, więc zapotrzebowanie na pracowników na pewno jest.
Co to zarobków, to widzisz, że opinie są różne. Generalnie określa się je jako 2,5-3,5 tys zł na start. W różnych miejscach są lepsze i gorsze warunki- pisałam, że u mnie mgr farmacji proponowali 3 tys + służbowe mieszkanie za pracę w aptece uzdrowiskowej. W dużym mieście już Ci nikt mieszkania służbowego raczej nie da:)
Zawsze możesz zapytać na jakimś forum farmaceutów, chociaż wątpię, żeby udzielili Ci innej odpowiedzi niż Jak interesuje cię tylko kasa, to nie idź na te studia".

Ja mam też wiadomości od koleżanki po technikum farmaceutycznym, która idzie na staż- mówi, że magister zarabia średnio 2x więcej niż technik, no a technik to z reguły 1,5 tys- 1,8. Może właśnie lepiej popytaj jakichś techników farmacji na stażu czy coś, oni tam się orientują jak wygląda praca mgr a jak technika (wiem, że magister ma ponoć więcej papierkowej roboty, a technik stoi za ladą, metkuje towar, składa zamówienia itp.).
Galaxia
Posty: 533
Rejestracja: 8 cze 2009, o 19:21

Re: kierunek farmacja - pytania

Post autor: Galaxia »

HBr, zgadzam się z Tobą. Właśnie dlatego takie gadanie o staniu za ladą jest bez sensu. Bo każdy zawód można sprowadzić do poziomu w stylu stanie za ladą", grzebanie w gębie", macanie staruszek i zaglądanie w dziury". Tylko szkoda, że to stanie za ladą jest najbardziej popularne.
layl płaca wielu lekarzy nie jest wprost proporcjonalna do ich wysiłku na studiach. nie każdy dostaje się na najlepsze specki. mam znajomych, którzy byli na praktykach u lekarza rodzinnego w przychodni, którego zarobek na cały etat niewiele przekracza 2 tysiące. to chyba nie są jakieś kokosy.
a co do farmaceutów w aptekach to z tego co wiem i mówią mi znajomi po farmacji, na starcie w aptece 2,5-3,5 tys zależnie od miejsca. w mniejszych miejscowościach zazwyczaj więcej, bo jest mało chętnych.
max_m
Posty: 1074
Rejestracja: 3 gru 2010, o 21:40

Re: kierunek farmacja - pytania

Post autor: max_m »

Galaxia, wiadomo,ze po farmacji trafi sie ktos z zarobkami 50 tys mies i ktos z 2(?) tys mies, tak samo jak i po leku. jednakze UWAZAM (to tylko moje zasrane zdanie), ze po leku sa i beda OGOLNIE wieksze zarobki. dziekuje za uwage i dobranoc.
Galaxia
Posty: 533
Rejestracja: 8 cze 2009, o 19:21

Re: kierunek farmacja - pytania

Post autor: Galaxia »

layl pisze:to tylko moje zasrane zdanie
Lubię to
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: kierunek farmacja - pytania

Post autor: york »

HBr pisze:SilentShout, przeciez my sie nie czepiamy:P Ja probuje to przedstawic obrazowo dla mimi, ktora uparcie twierdzi, ze praca farmaceuty to tylko stanie za lada, a apap mozna kupic w Tesco. O kazdym zawodzie mozna gadac, ze jest taki i owaki, jak nie ma sie pojecia jak to wyglada od podszewki. Jak zostane farmaceuta , to Wam powiem, czy sie oplacalo ciezko studiowac

Btw. ja lubie chodzic do dentysty, tylko bez znieczulenia ide zawsze, nawet na borowanie, bo mi kasy szkoda
skoro próbujesz przedstawić mi obrazowo to napewno dobrze wiesz jak wygląda praca farmaceuty, czytasz wybiórczo posty i później sie czepiasz, w mojej rodzinie są farmaceuci i sami twierdzą, że ich praca ogranicza się do stania za ladą i robienie za bardziej wykształconego sprzedawce, kiedyś mogli przyrządzać leki w aptece, teraz jest to co raz rzadsze, większość jest od górnie przygotowana ale dobrze, że na początku masz świadomosć wielkiej misji rzeczywistość to zweryfikuje
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: kierunek farmacja - pytania

Post autor: Medycyna Lwów »

wszystko ma swoje plusy i minusy i relatywnie z szeregu farm, lek, lek-dent to farmacja ma najmniej korzystny bilans przynajmniej wg mnie.
Co do plusów farmacji: praca czysta, w określonych normalnych godzinach, generalnie mało stresująca, ale jak mówi znajoma farmaceutka oczy trzeba mieć wszędzie", dobrze płatna, nie wymaga w zasadzie doszkalania się po studiach (zresztą jest to b.trudne i się płaci), brak problemów ze znalezieniem pracy w większych miastach, jakiś prestiż (choć coraz mniejszy jak w całej ochronie zdrowia)
Minusy: ciężkie studia niewspólmiernie do wykonywanej pracy sprowadzającej się jak wielu twierdzi do wykwalifikowanego sprzedawcy leków, monotonia, łatwość wypalenia zawodowego, brak w zasadzie szans dalszego rozwoju (chyba że naukowo na uczelni)
Galaxia
Posty: 533
Rejestracja: 8 cze 2009, o 19:21

Re: kierunek farmacja - pytania

Post autor: Galaxia »

mimi11, z tą misją to wszędzie tak może być i z jej weryfikowaniem. Później wszystko okazuje się takie zwykłe.
Awatar użytkownika
HBr
Posty: 44
Rejestracja: 12 lip 2009, o 21:37

Re: kierunek farmacja - pytania

Post autor: HBr »

mimi11 pisze:
HBr pisze:SilentShout, przeciez my sie nie czepiamy:P Ja probuje to przedstawic obrazowo dla mimi, ktora uparcie twierdzi, ze praca farmaceuty to tylko stanie za lada, a apap mozna kupic w Tesco. O kazdym zawodzie mozna gadac, ze jest taki i owaki, jak nie ma sie pojecia jak to wyglada od podszewki. Jak zostane farmaceuta , to Wam powiem, czy sie oplacalo ciezko studiowac

Btw. ja lubie chodzic do dentysty, tylko bez znieczulenia ide zawsze, nawet na borowanie, bo mi kasy szkoda
skoro próbujesz przedstawić mi obrazowo to napewno dobrze wiesz jak wygląda praca farmaceuty, czytasz wybiórczo posty i później sie czepiasz, w mojej rodzinie są farmaceuci i sami twierdzą, że ich praca ogranicza się do stania za ladą i robienie za bardziej wykształconego sprzedawce, kiedyś mogli przyrządzać leki w aptece, teraz jest to co raz rzadsze, większość jest od górnie przygotowana ale dobrze, że na początku masz świadomosć wielkiej misji rzeczywistość to zweryfikuje
Czytam wybiórczo posty? Nie bądź śmieszna, naprodukowałaś ich tu raptem dwa, wtedy gdy mi zarzuciłaś, że nie czytam Twoich wypowiedzi, a Ty pisałaś, że cenisz zawód farmaceuty- jakoś ich tutaj nie widzę, a jak już pisałam, nie chce mi się przeglądać Twojego profilu i szukać, co Ty napisałaś o zawodzie farmaceuty.

O tym, że mało kręci się leków na zamówienie, zdaję sobie sprawę doskonale, ale wkurza mnie takie sprowadzanie zawodu farmaceuty do zwykłego sprzedawcy jak w mięsnym, bo jednak farmaceuta też jakąś odpowiedzialność ma za zdrowie pacjenta.

Tak, mam świadomość wielkiej misji, chcę zbawić świat i wynaleźć lek na zgorzkniałość.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości