STOMATOLOGIA 2011 Zabrze/ przyjeci, czekajacy, rady :)

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Awatar użytkownika
Adrianisty
Posty: 83
Rejestracja: 23 cze 2009, o 09:00

Re: STOMATOLOGIA 2011 Zabrze/ przyjeci, czekajacy, rady :)

Post autor: Adrianisty »

Stalowy pisze:Co Wy na to?
Piękna inicjatywa, ale może łatwiej byłoby nam pomóc, przez napisanie jakiegoś poradnika dla początkujących, który zawierałby wszystko co trzeba wiedzieć.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: STOMATOLOGIA 2011 Zabrze/ przyjeci, czekajacy, rady :)

Post autor: Stalowy »

O Katowicach niestety niewiele mogę Ci powiedzieć - ograniczam się do Zabrza, tu studiuję, o tym wiem najwięcej

Warto poprzeglądać tematy odnośnie stricte Katowic, sądzę, że lek Katowicki ma też jakieś swoje globalne forum z bazą informacji - popytaj, poczytaj.

Na forum pomocnych ludziów też nie brakuje
Awatar użytkownika
Adrianisty
Posty: 83
Rejestracja: 23 cze 2009, o 09:00

Re: STOMATOLOGIA 2011 Zabrze/ przyjeci, czekajacy, rady :)

Post autor: Adrianisty »

Rozumiem, ale z niektórych porad, skorzystają nie tylko studenci z Zabrza, więc przeglądam wszystko jak leci
Noyan
Posty: 100
Rejestracja: 1 cze 2011, o 14:51

Re: STOMATOLOGIA 2011 Zabrze/ przyjeci, czekajacy, rady :)

Post autor: Noyan »

Stalowy, siedzisz chyba dosyc mocno w temacie stomy, Myslisz ze spadnie prog do 164 tak zeby wszystkich zlapalo?
Awatar użytkownika
ana2612
Posty: 72
Rejestracja: 24 paź 2008, o 20:18

Re: STOMATOLOGIA 2011 Zabrze/ przyjeci, czekajacy, rady :)

Post autor: ana2612 »

Adrianisty pisze:
Stalowy pisze:Co Wy na to?
Piękna inicjatywa, ale może łatwiej byłoby nam pomóc, przez napisanie jakiegoś poradnika dla początkujących, który zawierałby wszystko co trzeba wiedzieć.
Stalowy, moze podejmiesz sie napisania takiego poradnika? bedzie do nabycia na kserze uczelnianym a tak na powaznie, takie spotkanie z pierwszakami jest bardzo fajna inicjatywa, nie beda tacy zagubieni
zwykły
Posty: 48
Rejestracja: 11 lip 2011, o 23:57

Re: STOMATOLOGIA 2011 Zabrze/ przyjeci, czekajacy, rady :)

Post autor: zwykły »

Super inicjatywa
Chętnie czegoś bym sie dowiedział P
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: STOMATOLOGIA 2011 Zabrze/ przyjeci, czekajacy, rady :)

Post autor: Stalowy »

ana2612, z moim grafomaństwem? Not a chance. Preferuję przekaz jak z dziada pradziada - per os ^^

Oczywiście, że spadnie, musi spaść

Cała słabostka w spadaniu progów na stomie jest w tym, że jest tylko te 1xx miejsc - w porównaniu z lekiem na którym przy 500 czy tam 550 miejscach spada to lawinowo, u nas trzeba po prostu czekać.

Keep calm i smaruj dżemorem ^^
dripdrop
Posty: 9
Rejestracja: 16 lip 2011, o 13:11

Re: STOMATOLOGIA 2011 Zabrze/ przyjeci, czekajacy, rady :)

Post autor: dripdrop »

siemano. jak myślicie do ile pkt spadnie próg? i ile list będzie we wrześniu bo ja mam 160 pkt i nie wiem czy jest sens czekać i czy nie zacząć szukac mieszkania bo obecie jestem na farmacji w Łodzi : D

w sumie w 2008r próg wynosił 157 chyba na stome w Katowicach więc już nie wiem co mam robić : )
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: STOMATOLOGIA 2011 Zabrze/ przyjeci, czekajacy, rady :)

Post autor: Arnold »

dripdrop, raczej tyle moim zdaniem nie spadnie Stalowy, i inni ze stomy 2 rok: jak macie znajomych na 3 roku leku to żądajcie na wszelki wypadek notatki z patofizjologii, bo w tym roku był taki przykry przypadek. Bowiem stoma myślała, że egzamin będzie z tego co mieli, a jednak po fakcie (egzamin) okazało się, że materiał obowiązuje z leku. Wynik kilka osób oblało na styk. Od biedy możecie ode mnie, jak dobrze się uśmiechniecie
hyaq
Posty: 39
Rejestracja: 2 maja 2011, o 18:19

Re: STOMATOLOGIA 2011 Zabrze/ przyjeci, czekajacy, rady :)

Post autor: hyaq »

emm, to ja mam pytania, a mianowicie: kiedy i gdzie będzie można się dowiedziec, do jakiej grupy się przynależy, czy grupa, do której zostało się przydzielonym jest w jakimś stopniu powiązana z grupą językową, czy są od siebie niezależne kiedy mniej więcej pojawiają się harmonogramy na poszczególne lata akademickie, bo z tego co widzę, obecnie na stronie jest 2010/11 - czy może pozostają bez zmian a zmienia się jedynie nagłówek na lata kolejne w jaki sposób i kiedy weryfikowany jest poziom języka obcego i czy zdarzają się sytuacje, że język może kolidować z innymi odgórnymi zajęciami i jeszcze co do wf - są ćwiczenia narzucone, czy wybiera się jakieś ukierunkowane grupy i czy trzeba sugerować się planem głównym przy ich wybieraniu bo istnieje ewentualność, że będą się zakleszczać z innymi - planowymi - zajęciami?
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: STOMATOLOGIA 2011 Zabrze/ przyjeci, czekajacy, rady :)

Post autor: Stalowy »

1. Co do grupy to dowiesz się w dniu rozpoczęcia - będzie wywieszka obok dziekanatu. Jeżeli ma się znajomych, to można złożyć podanie o przydzielenie do jednej grupy - nikt nie robi z tym problemów.

2. Harmonogram był bodajże 2 tyg. przed rozpoczęciem (duży margines błędu na ten termin z mojej strony, to było kawałek czasu temu )

3. Nie ma weryfikacji poziomu języka. Jaki wybierzesz, na taki idziesz - jedynie angielski jest prowadzony od poz. rozszerzonego. Jeżeli jednak ktoś stwierdzi, że sobie nie radzi czy coś, to nie ma problemu z przeniesieniem na francuski np.

4. Język nigdy nie koliduje, tak są ułożone plany. U nas właściwie jedna była taka sytuacja z francuskim, że nakładał się o pół godziny na wykład z histologii. Jakoś to osoby zainteresowane rozwiązywały i po miesiący bodajże przesunęli ten francuski tak, żeby nie kolidował. Wykład co prawda nieobowiązkowy ale było paru chętnych

5. Są różne sekcje sportowe - siłownia, siatkówka, piłka nożna, pływanie itd. Jest wywieszka w jakie dni o której godzinie i gdzie odbywają się dane zajęcia. Porównuje się ze swoim planem i wybiera to co nam odpowiada W razie czego zawsze można tą sekcję zmienić, lub w razie braku godzin pójść odbębnić półtorej godziny na siłce i dostać karteczkę z obecnością. WF nie robi problemów
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: STOMATOLOGIA 2011 Zabrze/ przyjeci, czekajacy, rady :)

Post autor: Stalowy »

Arnold, kocham mało ogarnięte i szczere katedry Dzięki wielkie za info, zdecydowanie nam się przyda, będę pamiętał

Czwarty semestr będzie niszczący, dewastujący, anihilujący, pogrążający i w ogóle be ^^. 5 egzamów i 3 zaliczenia. Nie wiesz jak tam poszło to wszystko na 2 roku u nas? Jakoś tak mało było okazji żeby się z Nimi solidniej zaprzyjaźnić.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: STOMATOLOGIA 2011 Zabrze/ przyjeci, czekajacy, rady :)

Post autor: Arnold »

No właśnie wiem o kilka osób na patofizjo - było to nawet wspominane na blogu Prof. Pluskiewicza. Być może nie zrobią Wam takiej chamskiej sytuacji, ale lepiej się zabezpieczyć.
Kilka osób wiem nie zdało praktycznej biochemii co automatycznie powoduje wrzesień Najważniejsza to analiza moczu (można się dyskretnie zapytać pani Klaudii - techniczka), niektóre grupy robiły zdjęcia próbówkom i to były takie przeglądy. Potem jest odpytka i tutaj najwięcej ludzi odpada (trzeba trafić na egzaminatora ). Na stomie najgorsze jest to że są wszyscy asystenci. Kurcze za wyjątkiem patofizjo i praktycznej biochemii nie wiem, ale na forumedzie jest użytkownik Cinek jest z mojego roku stomy, może On Ci pomoże.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości