[Link] Jak napisac mature z chemii na 90%?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

[Link] Jak napisac mature z chemii na 90%?

Post autor: butterflyleg »

Hej! A wiec jak napisac mature z chemii na 90% lub wyzej?

Znalazlam podobny temat o maturze z biologii i jest on szczerze mowiac bardzo pomocny, wiec moze ten tez sie taki okaze.

[[co-trzeba-zrobic-zeby-uzyskac-z-biologii-90-vt32519.htm]]

Wiec maturzysci, podzielcie sie swoimi metodami

Ja osobiscie zaczynam praktycznie od zera i na poczatek planuje zrobic tak:

1) nauka teorii i robienie notatek (podrecznik Rozaka + wspomagajaco Operon)

2) po kazdym dziale robienie zadan z podrecznika, a potem ze zbiorow zadan (Omega, Witowski, mam jeszcze zbior Operona wiec pewnie tez do niego zajrze)

3) korki 2h tyg, gdzie bede omawiac zadania, z ktorymi nie dalam sobie rady

4) Powtorka wiadomosci z calego tygodnia, no i to samo od poczatku tylko, ze z nowym materialem.

Planuje, 1 tydzien - 1 dzial. Chociaz to tez zalezy od trudnosci materialu, wiec moze ulec zmianie. aha, czy rozsadnie jest zaczac powtarzac od chemii organicznej?

Czy to dobry plan? Wg mnie czegos brakuje, tylko nie wiem czego dokladnie a wiec, jakies uwagi?
Awatar użytkownika
agm88
Posty: 43
Rejestracja: 12 cze 2010, o 22:19

Re: Jak napisac mature z chemii na 90%?

Post autor: agm88 »

dobry masz plan.
Awatar użytkownika
GABA
Posty: 437
Rejestracja: 31 lip 2010, o 14:03

Re: Jak napisac mature z chemii na 90%?

Post autor: GABA »

czy rozsadnie jest zaczac powtarzac od chemii organicznej?
Zazwyczaj w szkołach zaczyna się od chemii ogólnej i nieorganicznej, ale moim zdaniem nie ma znaczenia w jakiej kolejności robi się materiał, byleby go przerobić.
Wg mnie czegos brakuje, tylko nie wiem czego dokladnie.
Robienia arkuszy!
Awatar użytkownika
Glina
Posty: 892
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 12:50

Re: Jak napisac mature z chemii na 90%?

Post autor: Glina »

Ja zaczynałem od organicznej
max_m
Posty: 1074
Rejestracja: 3 gru 2010, o 21:40

Re: Jak napisac mature z chemii na 90%?

Post autor: max_m »

arkusze przede wszystkim
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

Re: Jak napisac mature z chemii na 90%?

Post autor: butterflyleg »

Wiem, wiem

Ale arkusze mam zamiar robic jak przerobie juz caly material
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Jak napisac mature z chemii na 90%?

Post autor: york »

imo jak wyżej arkusze najlepsze na podsumowanie, teraz zadanka ze zbiorów
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Jak napisac mature z chemii na 90%?

Post autor: SilentShout »

teraz z chemii lepiej robić wszystkie zadania które się trafią i uczyć się całego materialu z LO, bo matury już przestają być takie schematyczne jak kiedyś, wiec lepiej nie być zaskoczonym
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

Re: Jak napisac mature z chemii na 90%?

Post autor: butterflyleg »

Mam jeszcze pytanie co do zbioru zadan Pazdry.

Slyszalam rozne opinie na temat brazowego zbioru - ze nie jest pod mature, ze zadania sa ciezkie, ze warto je robic ale tylko dla wlasnej satysfakcji, ze nie ma odpowiedzi do wszystkich zadan itp. Zatem czy warto przerobic te zadania czy skupic sie na Witowskim, a potem na arkuszach maturalnych?

Aha, mam jeszcze zbior Pazdry, ale taki ciemno fioletowy.
allegro 1757730781

Warto ten zbior przerobic?
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Jak napisac mature z chemii na 90%?

Post autor: Gitarowa »

Tego fioletowego nie widziałam. A brązowy moim zdaniem jest ok. Witowski co prawda bardziej przydatny i raczej na nim należy się skupić, ale jeśli starczy czasu to Pazdro jak najbardziej też się przydaje. Ja robiłam Witowskiego, Pazdro i zbiory zadań operonu. W każdym z nich zadania są trochę inne i dobrze się uzupełniały.
Generalnie moim zdaniem im wiecej zadan się przerobi tym lepiej. A po tegorocznej maturze muszę powiedzieć, że nie wiadomo jakiego rodzaju zadania są maturalne a jakiego nie- bo okazuje się że różne rzeczy oni tam mogą wymyślić.
Awatar użytkownika
lexpolonica
Posty: 76
Rejestracja: 5 maja 2011, o 09:15

Re: Jak napisac mature z chemii na 90%?

Post autor: lexpolonica »

Odnosnie wspomnianego tu zbioru pazdry, ciemnofioletowego , to czy jest on duzo ubozszy w zadania od pazdry brazowego?
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 44
Rejestracja: 24 mar 2010, o 14:48

Re: Jak napisac mature z chemii na 90%?

Post autor: Marecki »

butterflyleg pisze: aha, czy rozsadnie jest zaczac powtarzac od chemii organicznej?
Jak dla mnie to troche dziwnie by było od organicznej zaczynać, ale zapewne jest to spowodowane tym że w gimnazjum jakieś podstawy organicznej miałem na samym końcu, a w liceum mam organiczną od drugiego semestru II klasy i teraz na początku III będziemy kończyć, w I semestrze drugiej klasy zaczęliśmy podręcznik do trzeciej klasy, a jak skończymy organiczną to będziemy kończyć podręcznik do III klasy troche to dziwne, mam nadzieję że nasza nauczycielka nie pominie niczego.

A co do Pazdry to jest to ciekawy zbiór, korzystam z niego jako uzupełnienie po przerobieniu zadań ze zbioru Operonu. Jedyną jego wadą jak dla mnie jest brak odpowiedzi do niektórych zadań. Teraz mam zamiar kupić Witowskiego, chyba że polecacie coś lepszego ?
Awatar użytkownika
biologiczka_6
Posty: 192
Rejestracja: 17 maja 2010, o 16:14

Re: Jak napisac mature z chemii na 90%?

Post autor: biologiczka_6 »

A może ktoś z osób które miały 90 i wyżej procent z tegorocznej matury się wypowie jaki miał/a plan i w jakim stopniu go zrealizował/a i o czym należy pamiętać ,na co zwrócić szczególną uwagę ucząc się do matury z chemii .Uczę się praktycznie sama z książek operonu i nie wiem czym je uzupełniać (polećcie mi jakieś repetytorium ,może być Pazdry? )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości