Kilka s?ów o studiowaniu w Olsztynie...

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Bonavantola
Posty: 2
Rejestracja: 3 lip 2011, o 21:00

Re: Kilka s?ów o studiowaniu w Olsztynie...

Post autor: Bonavantola »

Aszyn, a czy móg?by? powiedzie? gdzie si? przenios?e? i czy musia?e? poprawia? matur? ?
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Kilka s?ów o studiowaniu w Olsztynie...

Post autor: Aszyn »

Katowice i tam nie trzeba poprawy matury. Je?li przenosisz si? z Olsztyna po pierwszym roku to nawet histologia si? zgadza. Tylko ?rednia 4.0 i ?adne oczy do Pani z Dziekanatu
Pepik
Posty: 111
Rejestracja: 15 lip 2009, o 20:06

Re: Kilka s?ów o studiowaniu w Olsztynie...

Post autor: Pepik »

Ty ksi? gdyby? do?wiadczy? II roku,to by? samobójstwo pope?ni? na 100%. Ogólnie zgadzam si? z Tob? co napisa?e?,dodam na II roku nie jest lepiej,ale o wiele gorzej.Biochemia w skrócie napisze ze to jedno WIELKIE NIEPOROZUMIENIE.Zapychaczy ca?a mo?liwa gamma,brak czasu na nauke jest najwi?kszym problemem tego wydzia?u.Wymagaj? od nas coraz wi?cej,pomimo tego co wcze?niej ustalone by?o.Podobnie jak Ty napisz? jaki? pozytyw mianowicie przedmiot histologia by? sumiennie prowadzony i przestrzegano zasad które wcze?niej zosta?y przejrzy?cie i zrozumiale przedstawione.Zaj?cia cz?sto koncz? si? bardzo pó?no by?y sytuacje ze nawet do 21 30 i to nie jednorazowo tylko przez 3 miesi?ce we wtorek ko?czyli?my o 21 30 a w ?rode na 8 rano trzeba by?o pisa? wej?ciówki ju? o powrocie na mieszkanie tym beznadziejnym MPK nie wspomne.
Pepik
Posty: 111
Rejestracja: 15 lip 2009, o 20:06

Re: Kilka s?ów o studiowaniu w Olsztynie...

Post autor: Pepik »

Ewakuacja pisze:mieliscie 5 terminow z anatomii?! u nas tak dobrze nie ma. 3ci termin kola nie poszedl - to wypad.
Tylko ze wy macie sranie w banie same najprostsze rzeczy a u nas tak cisn? zeby wycisn?c jak najwieksz? wiedze ze studenta i dlatego robi? mega trudne ko?a ktorych nikt nie zdaje.Mysle ze gdyby by? podobny stopien trudnosci to by sie raczej wiekszo z nas zamkna w 3 terminie a nie zdaliby tylko Ci co nic nie robi?.
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Kilka s?ów o studiowaniu w Olsztynie...

Post autor: Aszyn »

Nie wiem gdzie studiowa?a Ewakuacja, ale podejrzewam Pepik, ?e Ty na jej uczelni nie studiowa?e?, to sk?d mo?esz wiedzie?, ?e maj? sranie w banie same najprostsze rzeczy ?

Anata u nas jest trudna dlatego, ?e testy s? pod Bochenka, a nie ma co owija? w bawe?n? - 50% roku gboko ma czytanie bochenka, bo niestety jego bol?czka jest to, ?e mega du?o czasu na niego potrzeba.

Taka prawda. Ja Bochna lubi?em, Skawin nienawidzi?em.
Ewakuacja
Posty: 252
Rejestracja: 14 cze 2009, o 19:42

Re: Kilka s?ów o studiowaniu w Olsztynie...

Post autor: Ewakuacja »

Kraishi pisze:Ewakuacja - ale u Was po 3 terminie nie by?o chyba takiej sytuacji, ?e na czysto(wszystko zaliczone)by?o 20/70(jak nie mniej) osób?
Co u nas si? zdarza?o.
u nas jest wiecej osob na roku, ale tez co roku wiele robi pa-pa. jesli pierwszy rok to wypad, jak wyzszy to oczywiscie repeta. tez mielismy bzdurne przypadki, ze przedmiot trwal pol semestru, czyli bylo 5-6 cwiczen, a wylecialo prawie 40 osob. na cwiczeniach!
Ewakuacja
Posty: 252
Rejestracja: 14 cze 2009, o 19:42

Re: Kilka s?ów o studiowaniu w Olsztynie...

Post autor: Ewakuacja »

Pepik pisze:
Ewakuacja pisze:mieliscie 5 terminow z anatomii?! u nas tak dobrze nie ma. 3ci termin kola nie poszedl - to wypad.
Tylko ze wy macie sranie w banie same najprostsze rzeczy a u nas tak cisn? zeby wycisn?c jak najwieksz? wiedze ze studenta i dlatego robi? mega trudne ko?a ktorych nikt nie zdaje.Mysle ze gdyby by? podobny stopien trudnosci to by sie raczej wiekszo z nas zamkna w 3 terminie a nie zdaliby tylko Ci co nic nie robi?.
przepraszam bardzo, studiowales na moim kierunku? moze nie doczytales - studiuje medycyne weterynaryjna. i wcale tak cukierkowo u nas nie ma. ludzie nie zalicza kol - wypad. nie zalicza egzaminu - to samo. w zeszlym roku bylo okolo 40 takich osob. i tez mamy tutaj czesc teoretyczna i praktyczna. z ta roznica,ze u nas jest troche wiecej tego. musimy rozrozniac gatunkami, obowiazuje nas 5. slodko-pierdzaco w kazdym narzadzie i kosci cos sie rozni, wiec samych roznic gatunkowych jest od *********, pomijajac budowe ogolna.
i tak w gwoli wyjasnienia - to, ze z wety, nie znaczy, ze debil i pseudo-lekarz. zeby zaliczyc konkretne przedmioty wiedze musimy posiadac. chcac czy niechcac, konczac studia tez zostajemy lekarzami. mamy tylko innych pacjentow, czesto duzo bardziej niebezpiecznych, a do tego niemowy.
Awatar użytkownika
dzids0n
Posty: 74
Rejestracja: 2 lip 2010, o 13:25

Re: Kilka s?ów o studiowaniu w Olsztynie...

Post autor: dzids0n »

i tak w gwoli wyjasnienia - to, ze z wety, nie znaczy, ze debil i pseudo-lekarz.
Szkoda, ?e nie ma opcji lubi? to . Przepraszam za offtop
ksiaze
Posty: 67
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:43

Re: Kilka s?ów o studiowaniu w Olsztynie...

Post autor: ksiaze »

Po pierwsze, temat brzmi kilka s?ów o studiowaniu w Olsztynie a nie pok?ó?my si? razem, kto ma gorzej". Owszem, mo?na wyra?a? swoje opinie, ale bez zb?dnych os?dów, zw?aszcza takich, które opieraj? si? na stereotypach, b?d? przypuszczeniach.
Po drugie, przykro mi Aszynie, ale nie mog? si? z Tob? zgodzi?. Równie? nie czyta?em ?adnych Pituchów i Skawin, tylko Bochna. I musz? Ci powiedzie?, ?e wcale testy nie by?y uk?adane pod Bochenki, bardziej pod ksiki autorstwa profesora Katedry Anatomii. Bo nie wmówisz mi, ?e odpowiedzi na pytania o rodzaje stawów na przyk?adach znajdziesz mi w Bochnie, bo on takich rzeczy przy ich opisie nie podaje, ale za to ma?a ksieczka z osteologii prof. podaje wszystko. Tak samo jest z anatomi? topograficzn?. Nie wspomn?, ?e pytania cz?sto maj? odpowied? w Prometeuszu, równie? autorstwa tego samego profesora.
Po trzecie, gwoli ?cis?o?ci. Nie chce nikogo urazi?, ale zgodnie z najnowszym obowi?zuj?cym prawem ko?cz?c weterynari? zostaje si? lekarzem - weterynarzem a stomatologi? lekarzem - stomatologiem". Tytu? samego lekarza zosta? tym kierunkom odebrany jakie? 2 lata temu i nie mo?na si? nim pos?ugiwa? bez dodania weterynarz, czy stomatolog.
4. Tak naprawd? z Olsztyna jest si? ?atwo przenie. G?ównie z powodu, ?e jest masa przedmiotów na pierwszym roku i zazwyczaj masz ich za du?o, ni? za ma?o i nie musisz nadrabia? ró?nic programowych. Co innego, ?e na I roku nie masz przez to czasu na nauk? bo Olsztyn zapycha czas. Wi?kszo uczelni przyjmuje zgodnie z wynikiem z matury, niektóre bior? pod uwag? jeszcze ?redni? ocen ze studiów.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Kilka s?ów o studiowaniu w Olsztynie...

Post autor: Stalowy »

ksiaze pisze:Nie chce nikogo urazi?, ale zgodnie z najnowszym obowi?zuj?cym prawem ko?cz?c weterynari? zostaje si? lekarzem - weterynarzem a stomatologi? lekarzem - stomatologiem".
Lekarzem dentyst? * Ksie. Tak jak Ty b?dziesz mia? tytu? lek. med. tak ja - lek. dent. a Ewakuacja: lek. wet. Lekarz to lekarz mój drogi: osoba zajmuj?ca si? LECZENIEM. Ka?dy tylko b?dzie obraca? si? w odr?bnej sferze.
Kraishi
Posty: 7
Rejestracja: 17 wrz 2010, o 23:58

Re: Kilka s?ów o studiowaniu w Olsztynie...

Post autor: Kraishi »

Ewakuacja - a studiujesz w Olsztynie? Ja s?ysza?am, ?e w Olsztynie na weterynarii cisn?, bo tu jest najwy?szy poziom. Z reszt?, mam koleg? na pierwszym roku i wiem ile czasu po?wi?ci? na nauk?. Ale mimo wszystko przy 200 osobach (bo chyba ko?o tylu macie na roku) 40 osób jest du liczb?, ale przy 80 - 40 jest ogromn? liczb?.

Ja tak?e uczy?am si? na kolokwia z Bochenka - zw?aszcza w drugim terminie i do 3 terminu nie mia?am zaliczonego ?adnego testu. A wiem, ?e s? osoby, które nie zajrza?y do Bochenka w drugim semestrze, uczy?y si? z Promka, Greya i Skawiny i zalicza?y bez problemu.
ksiaze
Posty: 67
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:43

Re: Kilka s?ów o studiowaniu w Olsztynie...

Post autor: ksiaze »

Z tego co mi wiadomo okre?lenia lekarz stomatolog mo?na u?ywa? zamienne z okre?leniem lekarz dentysta". Zreszt? sami zainteresowani u?ywaj? tych nazw zamiennie. Ale nie b?d? si? k?óci? bo pewno?ci nie mam. Chodzi?o mi o to, ?e ustawa sprzed dwóch lat zabrania dentystom i weterynarzom pos?ugiwa? si? okre?leniem lekarz", zawsze musz? oni dodawa? dentysta, czy weterynarz. A lekarz medycyny mo?e pos?ugiwa? si? tytu?em lekarz". Zreszt? sama ustawa, która to okre?la nosi nazw? Ustawa o zawodzie lekarza i lekarza dentysty". Tak?e owszem, jest lek. dent., lek. wet. i lek. med., ale tylko ten ostatni mo?e u?ywa? skrótu lek.".
DwK51
Posty: 117
Rejestracja: 14 mar 2010, o 11:36

Re: Kilka s?ów o studiowaniu w Olsztynie...

Post autor: DwK51 »

Co do naszych testów to zgodz? si? z za?o?ycielem tematu, ?e nie s? one pod Bochenka.
Z samego Bochenka si? nie da uczy? bo podaje czasem sprzeczne informacje np. w opisie minia jest podana jego funkcja a w opisie stawu i dzia?aj?cych na nie niego mini, czy chocia? w przyczepach.
I tak ucz?c si? z Bochenka sprawdza?em jakie informacje s? w innych ?ród?ach. Bólem jest to ?e nie mamy wgl?d pracy i nie wiemy w ko?cu, która jest poprawna.
Anatomia Topograficzna prof. to dobra rzecz bo bynajmniej jest wi?ksza pewno ?e z niej b?d? prawid?owe odpowiedzi.
Sam wola?em Bochna ni? Skawin?, której praktycznie nie u?ywa?em.
Z Prometeusza korzysta?em tylko troch? na OUN i w miar? by?em zadowolony ale nie chcia?o mi si? kserowa? 2óch pozosta?ych tomów bo my?la?em ?e Bochenek starczy, niestety si? myli?em.
Cho? troch? go obroni? Bochenka bo raczej same stawy, sam ich rodzaj i rodzaj ruchów raczej by?o w niebieskiej ksi?dze.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości