Przeniesienie z umlub na uj

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
koteczekx
Posty: 12
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 07:20

Przeniesienie z umlub na uj

Post autor: koteczekx »

Hej
Nie wiecie może jak to jest z przeniesieniem po 1 lub 2 roku na lekarski na UJ, czy różnice programowe nie są za duże?
Awatar użytkownika
Jaenelle
Posty: 142
Rejestracja: 24 maja 2011, o 16:01

Re: Przeniesienie z umlub na uj

Post autor: Jaenelle »

koteczekx, a w czemu Ci się Lublin nie podoba? Próbować się przenieść zawszę można, ale z UJ jest podobno taka historia, że tam NIE PRZEPISUJĄ ani anatomii, ani fizjologii. Po prostu nie. Musiałabyś chodzić na te przedmioty drugi raz a tamtejsze katedry słyną na całą Polskę.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Przeniesienie z umlub na uj

Post autor: york »

mojej koleżance po śumie przepisali anatomie bez żadnych problemów katedra anatomii jest na prawde bardzo prostudencka
każdy musi dowiadywać się o swój przypadek indywidualnie
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Przeniesienie z umlub na uj

Post autor: Aszyn »

Inaczej. Jeśli masz różnicę w jakimś ważnym przedmiocie. Histo, Biochemia, Biofizyka, Chemia, nie wspominając o Anacie, czy Fizjo, to no way. Ja to przerabiałem przez odwołania i po drugim roku może się da, ale po pierwszym wszystko musisz mieć identycznie. Akurat z przepisywaniem nie ma ponoć problemu, nawet jak się nie zgadzają troszkę godziny (za to godzin czepia się np. Gdańsk).

I te katedry o których wspomniała Jaenelle, wcale tak nie słyną na całą Polskę. Już SUM swego czasu miał słynniejszą anatomię i biochemię.

Tak BTW. Pamiętaj, że musisz maturę poprawić na UJot. Musisz mieć co najwyżej -15pkt niż próg w roku, w którym dostałaś się na lek. No i średnią z egzaminów!, a nie ze wszystkich przedmiotów przynajmniej 4.0 (to też z nimi przerabiałem /)
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Przeniesienie z umlub na uj

Post autor: york »

może nie przepisują anatomii po um lublin, bo nie macie szpilek
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Przeniesienie z umlub na uj

Post autor: David »

Ale za to więcej od nas wymagają z teorii .

Tak na prawdę to wszystko zależy chyba od humoru Kierownika katedry w danym dniu, u nas np. nie przepisali oceny chłopakowi po Łodzi.
lykorz
Awatar użytkownika
dzikus
Posty: 104
Rejestracja: 21 paź 2011, o 18:31

Re: Przeniesienie z umlub na uj

Post autor: dzikus »

David, dobrze mowi, na humory personelu z uczelni zawsze trzeba byc wyostrzonym P. Ale mysle, ze to nie tylko na leku :gt
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Przeniesienie z umlub na uj

Post autor: Medycyna Lwów »

David pisze:Ale za to więcej od nas wymagają z teorii .
tylko to UJ a nie Lublina jest od dziesiątek lat zawsze w czołówce na Scapuli, więc bym nie ryzykował z takimi stwierdzeniami.

A i nie wiem skad takie dziwne rozkminianie, sam znam osobiście osobę która po 2 roku przeniosła się z Lwowa na UJ i jej wszystko przepisali łącznie ze straszną fizjologią.
Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: Przeniesienie z umlub na uj

Post autor: julia.....:):) »

i znowu się zaczyna która uczelnia wymaga więcej
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Przeniesienie z umlub na uj

Post autor: David »

Tu nie chodzi o jakieś licytacje, która uczelnia jest lepsza, tylko o stwierdzenie faktu. Dobra, wygrywają Scapulę, niech wygrywają, mają chyba jedną z lepszych baz preparatowych spośród uczelni medycznych w Polsce, co pomaga w tego rodzaju konkursie, nikt im pierwszeństwa w Scapuli nie odmawia.

Wiem natomiast z czego się uczą, z dobrych źródeł wiem jak wyglądają pytania/kolokwia- i mogę powiedzieć z pełną odpowiedzialnością- z wiedzą skawinowską u nas koła nie zaliczysz i basta- asystenci perfekcyjnie znają Bochna, znają i Skawinę, wiedzą o co pytać by zweryfikować kto się z czego uczył, i wiedzą jak szczegółowe pytania zadawać. Są asystenci, którzy Skawinę akceptują i tolerują, ale takie osoby można policzyć na palcach jednej ręki.

A- czasem się ten wątek przewija- w Lublinie preparaty są, i to dość dużo, i w dobrym/b. dobrym stanie.

Pozdrawiam!
D.
lykorz
Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: Przeniesienie z umlub na uj

Post autor: julia.....:):) »

Zgadzam się z tym, kiedyś na UJ bardziej wymagali , teraz wystarczy do zdania Skawina
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Przeniesienie z umlub na uj

Post autor: york »

ale skawina nie wystarczy na czache, oun i głowe i szyje

w kwestii przepisywania przedmiotów czy nie, to każdy musi to załatwiać indywidualnie

prof Walocha jest kierownikiem katedry anatomii, więc ciężko, żeby zabraniali uczyć się z książek jego autorstwa

ps nasi asystenci też znają perfekcyjnie bochenka i skawinie, więc pisanie, którzy asystenci znają lepiej jaką książke jest troszkę bezsensu
Onaaa
Posty: 198
Rejestracja: 24 sty 2009, o 13:33

Re: Przeniesienie z umlub na uj

Post autor: Onaaa »

Szukam kogoś komu udało się przenieść na lekarski na UJ z jakiejs innej uczelni. Proszę o kontakt przez gg 2769320
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości