Matura - czy jest szansa, żeby zdążyć?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Matura - czy jest szansa, żeby zdążyć?

Post autor: wojtak »

Witowski pisał o transkrypcji i translacji w jądrze prokariontów. Combo breaker
Medyk 300

Re: Matura - czy jest szansa, żeby zdążyć?

Post autor: Medyk 300 »

KMYSZ

I jak zaczęłaś powtórkę jak Ci idzie, co zaczęłaś powtarzać z Biologii jak i Chemii?
Remek
Posty: 78
Rejestracja: 6 sty 2011, o 09:54

Re: Matura - czy jest szansa, żeby zdążyć?

Post autor: Remek »

A ja do chemii polece nowe wydanie podreczników Pazdry, moim zdaniem swietnie napisane i koniecznie kup brazowy zbior zadan Pazdry.
Eunice
Posty: 14
Rejestracja: 9 wrz 2009, o 15:12

Re: Matura - czy jest szansa, żeby zdążyć?

Post autor: Eunice »

Medyk 300, zaczęłam powtarzać chemię, najpierw budowa atomu, promieniotwórczość, wiązania, i póki co tylko tyle. Znalazłam gdzieś starą ponad 30-letnią książkę mamy, Chemia dla kandydatów na wyższe uczelnie Pazdry, rozsypuje się, ale bardzo fajnie się z niej uczy
A z biologii czekam jeszcze na książki, które zamówiłam.
Remek, a brązowego zbioru Pazdry co prawda nie mam, ale mam granatowy, a czytałam że niewiele się różnią, no a poza tym parę innych zbiorów, w tym Witkowskiego (choć jeszcze leżą na poczcie ).
Agnieszka3243
Posty: 1
Rejestracja: 6 wrz 2011, o 13:39

Re: Matura - czy jest szansa, żeby zdążyć?

Post autor: Agnieszka3243 »

Jestem w klasie maturalnej na profilu bio-chem. Za pół roku matura. Nie czuję sie na siłach aby przyswoic zarówno materiał z biologii jak i z chemii co najmniej na poziomie 80%. Czy jest dobrym rozwiązaniem zdac jak najlepiej w tym roku tylko i wyłącznie biologię i poświęcic jej cały czas, zrobic rok przerwy na prace + intensywna nauka chemii i w 2013 zdac rozszerzoną chemię i próbowac na medycynę?

Pozdrawiam
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Matura - czy jest szansa, żeby zdążyć?

Post autor: lith »

IMO zły pomysł, lepiej podejść do obu i w razie czego jeszcze raz podejść do obu/jednej w zależności jak pójdą. Nigdy nie wiadomo w jakim roku dany przedmiot będzie łatwiejszy, więc można mocno się przejechać. I nie marudź, że nie zdążysz tylko bierz się do roboty skoro chcesz iść na medycynę. Chyba, że tam chcesz sobie każdy rok na 5 lat rozkładać
ddaga89
Posty: 390
Rejestracja: 1 cze 2011, o 17:30

Re: Matura - czy jest szansa, żeby zdążyć?

Post autor: ddaga89 »

Zgadzam się z lith - podejdź do obu egzaminów. Ja teraz się dopiero spięłam, żeby znowu się uczyć do matury, ale myślę, że warto. Szkoda, życia na rozkładanie sobie nauki. Poza tym to czego nauczysz się teraz przyda Ci się gdybyś jednak się nie dostał a próbował za rok.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości