Specjalizacja z dzikich zwierząt

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
agath
Posty: 39
Rejestracja: 9 sie 2010, o 13:19

Specjalizacja z dzikich zwierząt

Post autor: agath »

Witajcie!
Mam nadzieję, że nie powtarzam żadnego wątku, ale nigdzie nie znalazłam informacji na ten temat. Pytanie kieruję do studentów weterynarii oraz do tych, którzy orientują się w temacie.
Jak jest w Polsce z robieniem specjalizacji z leczenia dzikich zwierząt lub ew. z chorób koni? Czy ciężko jest ją zrobić? Od czego to zależy?
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje
Awatar użytkownika
kamilorni
Posty: 539
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:22

Re: Specjalizacja z dzikich zwierząt

Post autor: kamilorni »

sophie pisze:Czy ciężko jest ją zrobić? Od czego to zależy?
ale w jakim sensie ciężko? Z tego, co wiem, to zależy od Ciebie, bo na specjalizację wybierasz się sama (nie musisz jej robić). Dodatkowo każda specjalizacja kończy się egzaminem. Nie wspominając o tym, że samo specjalizowanie się podobno jest drogie.
Awatar użytkownika
agath
Posty: 39
Rejestracja: 9 sie 2010, o 13:19

Re: Specjalizacja z dzikich zwierząt

Post autor: agath »

W takim sensie, że np jest za mało miejsc (klinik czy lecznic, które by się w tym specjalizowały) żeby się uczyć w tych dziedzinach albo ciężko się tam dostać - no nie wiem. Tak podobno jest w przypadku niektórych specjalizacji lekarskich, dlatego chciałam się dowiedzieć jak to wygląda w przypadku weterynarii.

A czemu drogie?
encephalon1986
Posty: 259
Rejestracja: 18 mar 2010, o 23:51

Re: Specjalizacja z dzikich zwierząt

Post autor: encephalon1986 »

Za specjalizację się płaci. Trwa ona zwykle ok 3 lat i kończy się egzaminem. Robi się ją na uczelniach, które mają z tego kasę więc chętnie Cię przyjmą. Niestety wpływa to na jakość specjalistów.
Awatar użytkownika
agath
Posty: 39
Rejestracja: 9 sie 2010, o 13:19

Re: Specjalizacja z dzikich zwierząt

Post autor: agath »

encephalon1986 pisze:Za specjalizację się płaci. Trwa ona zwykle ok 3 lat i kończy się egzaminem. Robi się ją na uczelniach, które mają z tego kasę więc chętnie Cię przyjmą. Niestety wpływa to na jakość specjalistów.
Rozumiem. I w jakich granicach to są koszty?
encephalon1986
Posty: 259
Rejestracja: 18 mar 2010, o 23:51

Re: Specjalizacja z dzikich zwierząt

Post autor: encephalon1986 »

Ok 2 tys za semestr.
Specjalizację można ponadto zacząć najwcześniej 2 lata po skończeniu studiów.
Awatar użytkownika
agath
Posty: 39
Rejestracja: 9 sie 2010, o 13:19

Re: Specjalizacja z dzikich zwierząt

Post autor: agath »

Dzięki bardzo za informacje
aviss
Posty: 35
Rejestracja: 8 lip 2011, o 18:45

Re: Specjalizacja z dzikich zwierząt

Post autor: aviss »

Dodam jeszcze, że są to zjazdy weekendowe

aktualny program oferowany przez UPe Wroclaw

Z pewnością się to jeszcze pozmienia.
encephalon1986
Posty: 259
Rejestracja: 18 mar 2010, o 23:51

Re: Specjalizacja z dzikich zwierząt

Post autor: encephalon1986 »

Zjazdy weekendowe, ale 1-2 wee w miesiącu. Trzeba też odbyć staż kliniczny w zatwierdzonych placówkach. Np koleżanka z pracy na 3 roku specjalizacji z chirurgii zrobiła 2 tyg ww. i zostały jej jeszcze 4.
Awatar użytkownika
agath
Posty: 39
Rejestracja: 9 sie 2010, o 13:19

Re: Specjalizacja z dzikich zwierząt

Post autor: agath »

A ktoś się może orientuje gdzie można zrobić specjalizację z dzikich zwierząt? Bo nigdzie nie mogę znaleźć: ani w Warszawie, ani w Olsztynie
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Specjalizacja z dzikich zwierząt

Post autor: Korczaszko »

Wydaje mi się, że taka specjalizacja nie istnieje. Jakie zwierzęta masz na myśli mówiąc dzikie"? Sarny? Lwy? Kuropatwy?
Awatar użytkownika
agath
Posty: 39
Rejestracja: 9 sie 2010, o 13:19

Re: Specjalizacja z dzikich zwierząt

Post autor: agath »

Znaczy, bo niby jest taka specjalizacja, nazywa się chyba dokładnie choroby zwierząt nieudomowionych? No i mam tutaj na myśli przede wszystkim nasze polskie gatunki Bo przecież w takich ośrodkach rehabilitacji dzikich zwierząt musi ktoś pracować
Awatar użytkownika
kamilorni
Posty: 539
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:22

Re: Specjalizacja z dzikich zwierząt

Post autor: kamilorni »

ostatnio na spotkaniu naszej IVSY była pani z fundacji Albatros, która pracuje właśnie w ośrodku rehabilitacji dzikich zwierząt w Bukwałdzie. Była też w Olsztynie organizowana konferencja na ten temat, przyjechali lekarze z całej Polski itd. Oto adres ich strony:

Kod: Zaznacz cały

falbatros.pl
Może coś ciekawego dla siebie znajdziesz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość