Podstawowa literatura na OB + wybór książek o kręgowcach.

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: Podstawowa literatura na OB + wybór książek o kręgowcach.

Post autor: bioman »

Mam pytanie czy książka Fizjologia organizmów z elementami anatomii człowieka zawiera w sobie wszystko (lub większość treści) z Anatomia i Fizjologia Człowieka"? Po prostu chce zakupić i nie wiem czy kupić tą drugą pozycję czy lepiej tą pierwszą i będę miał od razu fizjologie wszystkich organizmów, ale znowu nie wiem czy ta pierwsza nie pomija ważnych informacji z anatomii i fizjologii człowieka.

Orientuje się ktoś?

//chodzi oczywiście o książki autorstwa P. Hosera
Tessy
Posty: 39
Rejestracja: 10 mar 2010, o 19:30

Re: Podstawowa literatura na OB + wybór książek o kręgowcach.

Post autor: Tessy »

Ja bardziej polecam Fizjologię organizów. zawiera mniej szczegółów anatomicznych człowieka, a przy tym więcej treści na ważniejsze tematy. Jest grubsza i oprócz tych szczegółów dot. człowieka zawiera działy z Anatomii i fizjologii.", więc myślę, że bardziej warto ją kupić. Mi przynajmniej dużo bardziej się podobała.
3backup
Posty: 18
Rejestracja: 8 mar 2012, o 17:59

Re: Podstawowa literatura na OB + wybór książek o kręgowcach.

Post autor: 3backup »

Co myslicie jako uzupelnienie do operona wsip?
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Podstawowa literatura na OB + wybór książek o kręgowcach.

Post autor: Jane Doe »

szczerze powiedziawszy ja nawet nie zaglądam po podręczników szkolnych, mam operon, ale jakoś mi nie podchodzi wiedzę z Villego uzupełniam.
anusia1994
Posty: 329
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 16:17

Re: Podstawowa literatura na OB + wybór książek o kręgowcach.

Post autor: anusia1994 »

Z których książek można dowiedzieć się czegoś ciekawego o tkankach roślinnych?
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Podstawowa literatura na OB + wybór książek o kręgowcach.

Post autor: Jane Doe »

co to znaczy czegoś ciekawego? cała botanika to morze intrygującej wiedzy oczywiście

np Szweykowscy - Botanika. Morfologia. W Danowskim jest dużo ciekawostek, chociaż do botaniki nie doszłam p hm co jeszcze. Czerwiński - fizjologia roślin.
anusia1994
Posty: 329
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 16:17

Re: Podstawowa literatura na OB + wybór książek o kręgowcach.

Post autor: anusia1994 »

Coś ciekawego miałam na myśli, żeby nie była to taka sucha wiedza o tkankach jak w operonie, tylko jakieś ciekawostki, dużo rysunków, coś na uzupełnienie wiedzy
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Podstawowa literatura na OB + wybór książek o kręgowcach.

Post autor: Jane Doe »

anusia1994, łeeee tam, od Operonu to wszystko wydaje się dla mnie lepsze no to ciekawostki w Danowskim, Szweykowscy raczej już nie tak fajnie, ale warto przeczytać. Jeszcze notatki z lekcji - Botanika z Omegi są spoko.
Awatar użytkownika
Miniaa
Posty: 388
Rejestracja: 7 maja 2009, o 19:05

Re: Podstawowa literatura na OB + wybór książek o kręgowcach.

Post autor: Miniaa »

Botanika i biologia komórki podr.dla LO Batko,Koft

Bardzo dobra pozycja dla LO
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Podstawowa literatura na OB + wybór książek o kręgowcach.

Post autor: Jane Doe »

no te stare podręczniki do czteroletniego liceum też są z reguły ok
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: Podstawowa literatura na OB + wybór książek o kręgowcach.

Post autor: bioman »

Ostatnio zostało mi troszkę pieniędzy z wydatków i chciałem je poświęcić na jakąś książkę do nauki pod kątek OB. Możecie coś polecić?
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Podstawowa literatura na OB + wybór książek o kręgowcach.

Post autor: Jane Doe »

no zależy co masz już i czego poszukujesz.
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: Podstawowa literatura na OB + wybór książek o kręgowcach.

Post autor: bioman »

Hmm mam mały problem, bo nie wiem jak traktować biologię molekularną. Mam Biochemię z krótkich wykładów i parę innych pozycji, ale te tak na poziomie liceum. Nie wiem czy to jest to? Wiem, że jest też osobna książka Biologia molekularna KW, ale czy to nie będą już wystarczały informacje z Biochemii"? Chodzi po prostu o to, że nie bardzo wiem o czym tak naprawdę jest Biologia molekularna (jakie zagadnienia zawiera). W szkole wszystko jest podpięte pod biochemię, a tutaj nie wiem.
Trochę chaotycznie to opisałem ale właśnie nie wiem czy ta biologia molekularna to ważna pozycja? Czy pod kątem OB z tego działu trzeba znać szczegóły?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość