XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Awatar użytkownika
Stonechat
Posty: 110
Rejestracja: 7 lut 2007, o 18:38

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Stonechat »

Jane Doe pisze:Zresztą poziom na jakim to wszystko stało był trochę żenujący. Kto to widział, żeby członkowie oficjalnej komisji sobie wchodzili, wychodzili i żarli ciastka?
Akurat na mojej wypowiedzi o stwardnieniu rozsianym nie było pana Borsuka i raczej sie z tego cieszyłam.

Co do pytania o prącie pingwina to wolę pozostawić bez komentarza. Absurd.
Madame le Docteur
Posty: 79
Rejestracja: 24 lut 2012, o 15:22

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Madame le Docteur »

Jane Doe, nie, nie widziałam Cię, nawet nie wiem jak wyglądasz a Ty mnie?

Członkowie III komisji chyba najbardziej mnie załatwili. Miałam być ostatnią osobą przed obiadem i kiedy już była moja kolej powiedzieli, że wychodzą na obiad. Siedziałam tam ponad 2 godziny Już byłam na nich tak wściekła, że jak wrócili miałam łzy w oczach i miałam ochotę wyjść i trzasnąć drzwiami.
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Jane Doe »

Madame le Docteur, nie, Ty byłaś jedyną osobą, której nie widziałam, ale może mnie skojarzysz. miałam długie brązowe włosy (ale proste i nie tak długie, nie co ta laska, która łaziła z chłopakiem, btw love story chyba się rozpadło, nie ma to jak wspólna rywalizacja ) i przed rozdaniem nagród dla laureatów wyszłam.
Madame le Docteur
Posty: 79
Rejestracja: 24 lut 2012, o 15:22

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Madame le Docteur »

Jane Doe, hmm. Niestety nie kojarzę. A jak byłaś ubrana? Też mam długie, brązowe włosy

Ale tą laskę chyba kojarzę. Była laureatką i miała bardzo obcisłe spodnie tak?
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Jane Doe »

Madame le Docteur, tak, była laureatką, więc chyba stwierdziła, że jej chłopak nie jest wystarczająco ambitny i go rzuciła. aućka dobra, dość hejtowania.
nie zwracam uwagi na ciuchy, ale skoro po tym mnie poznasz. turkusowa chustka, conversy cremowe
Madame le Docteur
Posty: 79
Rejestracja: 24 lut 2012, o 15:22

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Madame le Docteur »

Jane Doe, ojoj biedny chłopak Ja właśnie zwracam uwagę na ubrania, ale chyba za bardzo się stresowałam i już na nikogo nie patrzyłam

A jak Ci poszło?
Michaluspospolitus
Posty: 170
Rejestracja: 11 sty 2010, o 12:55

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Michaluspospolitus »

Uff. Trochę ochłonąłem, ale nadal trudno mi uwierzyć w to, co się stało. Po pierwsze - gratulację dla laureatów o finalistów. Stonechat - gratulacje jeszcze raz. Gratulacje też dla Ani z V LO w Krakowie, Asi z Rabki! Daliśmy radę!
Stonechat pisze:Michaluspospolitus, jeszcze raz bardzo bardzo serdecznie gratuluję i życzę powodzenia w Singapurze He he, czuję się trochę jakbym się sama dostała na IBO - ta twoja zszokowana mina - bezcenna
No wiesz, kiedy dotarli do 5 miejsca byłem przekonany, że będzie 26 miejsce. A tu. BAM! Pierwsze. Zamurowało mnie, byłem totalnie zszokowany. Nigdy w życiu nie pomyślałem nawet, że mógłbym wygrać OB, zwłaszcza, że w tym roku poznałem naprawdę mnóstwo wybitnych osób. Ci, z którymi rozmawiałem wiedzą, jakie miałem podejście i wrażenia po ustnym. Największa i najmilsza niespodzianka życia, z pewnością niezapomniana. Eh.

Wielkie dzięki wszystkim: ekipie forumowej, z której poznałem Jane (aleś Ty chuda i wysoka, dziewczyno!), kociarę, fringillę i oczywiście Stonechat (fajnie się z Tobą gadało), waszym nauczycielkom i opiekunom, no po prostu każdemu, bo atmosfera była wyjątkowo sympatyczna - nie odczułem jakiejś strasznej konkurencji, zawiści w ogóle. Super! Szkoda, że nie poznałem Was, North i klg, ale na pewno jeszcze kiedyś się zobaczymy. Madame - chyba odpowiadałaś o stekowcach przede mną na ustnym, ale nie pogadaliśmy. A szkoda. I ekipo krakowska - byliście niezwykli. Niezwykła przyjemnością było Was poznać!
Jeśli o kimś zapomniałem to przepraszam!
bioman pisze:Czekam na poradnik Michalusa - Olimpiada biologiczna - Jak wygrać"
To jakaś farsa. Nawet jeśli to nie żart - skąd mam to wiedzieć? Uczyłem się na a jakoś to będzie i może akurat trafi mi się pytanie z biologii molekularnej/mikrobiologii/farmakologii". I się trafiło. Zadecydowało szczęście, że na komisji drugiej wylosowałem temat stworzony dla mnie. Widocznie komisje coś we mnie zobaczyły, co im się spodobało.
Dam jednak po namyśle dwie rady - nie denerwujcie (łatwo mówić.) i traktujcie biologię jako pasję - uczcie się tego, co Was interesuje.

W ogóle to jeszcze raz dzięki za gratulacje, wszystkim! I życzę sukcesów drugoklasistom oraz jeszcze młodszym uczestników - trzymam za Was kciuki w przyszłym roku. Jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy - piszcie na PM.
Strasznie szkoda mi kolegi z pokoju (drugi rok z rzędu, heh), który jest jednym z tych biologicznych geniuszy i marzył o MOB i mu się nie udało. Ale znając go, ułoży mu się wszystko tak, że jeszcze o nim usłyszymy.

W ogóle to nie wiem czy głupi jestem, czy co, ale co tam. Wierzcie lub nie (dyrektor mojej szkoły nie uwierzył, jak mu to powiedziałem, a przecież mogłem sobie to całe OB w tym roku olać), ale niemal równie tak bardzo się cieszę z własnego sukcesu, jak z tego, że wyróżniłem szkołę i sprawiłem piękny pożegnalny prezent nauczycielce, która odchodzi na emeryturę. Cichutko miałem nadzieję, że wygram ten mikroskop dla szkoły (może dlatego, że sam męczyłem się z przedpotopowymi przed OB). Do tego pochwalę się miastem - drugi rok z rzędu tarnowskie szkoły wysyłają uczniów na MOB, choć żadna w tym zasługa samego miasta (chyba sami wiemy, że 99% to praca samodzielna za własne pieniądze).
Ale coś było w tym wyjeździe - zaczęło się od spotkania Vectrona Siemensa na Krakowie Płaszowie z Małopolską a wracając do domu Krakusa ciągnął EU44, którego pierwszy raz w życiu widziałem. Kolejny powód do radości dla osoby aspirującej do miana miłośnika kolei (choć do tego jeszcze dleka droga).

Na koniec jeszcze coś skrobnę o MOB. Szkoła łaskawie dorzuci się na bilet (.) i zapewne wyjazd będzie. Jeśli ktoś z Was ma kontakt do innych chłopaków, którzy też jadą, to poproszę. Nie zdążyłem tego pozałatwiać a fajnie byłoby się zgadać jakoś.

Pozdrawiam,
Michalus

PS Miło też być znanym z tego, że pisze się najdłuższe posty na forum.
A jeśli chodzi o tę parę - nie sądzicie, że to trochę nie w porządku takie gadanie? Dziewczyna była z mojego okręgu, ale nie rozmawiałem z nią za wiele. Trochę też słyszałem o całej tej sytuacji, ale nie mam zamiaru o tym pisać, bo nie wiem co jej prawdą. To całkowicie jest sprawa i takie spekulację są obrzydliwe.
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Jane Doe »

Michaluspospolitus, najdłuższe posty? Ty masz posty dłuższe niż moja praca maturalna (jak ją już napiszę). A przecież jesteś cynikiem i egoistą to co się przejmujesz moim hejtowaniem? Ona jest laureatką, więc może mnie - nędznego finalistę wyśmiać
zdziwiłeś się mną co?
3backup
Posty: 18
Rejestracja: 8 mar 2012, o 17:59

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: 3backup »

Gratulacje wszystkim laureatom i finalista! Szczerze mowiac to wiedzialem ze i tak ktos z forum pojedzie na MOB tak wiec Michaluspospolitus gratulacje .

No nic to ja musze chyba sie w końcu wziąć za moja prace olimpijska i do nauki aby za 2 lata chociaż na tego finalistę napisać

Mam nadzieje ze z czescia widzimy sie za rok (choc obstawiam ze za 2)
klg
Posty: 87
Rejestracja: 29 sty 2012, o 22:28

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: klg »

Po poście Michaluspospolitusa aż mi się żal zrobiło, że nie wyrwałem się spod opieki nauczyciela z okręgu i do Was nie dołączyłem, bo widzę jeszcze bardziej ile straciłem.
Jeśli o Ciebie chodzi, Michale, to z początku myślałem, że należysz do organizatorów Dopiero drugiego dnia połapałem się, że jednak jesteś jednym z nas. Nie udało mi się zgadać, bo zawsze jak już Cię spotykałem, to byłeś zajęty, a przeszkadzać też nie chciałem. W każdym razie - gratulacje!
Madame le Docteur
Posty: 79
Rejestracja: 24 lut 2012, o 15:22

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Madame le Docteur »

Michaluspospolitus, skąd wiesz, że to byłam ja?
To się popisałam z tych nerwów nawet nie wiedziałam, że dziobak żyje w wodzie, a przecież to jest oczywiste. Zoologia nie należy do moich ulubionych działów biologii
Awatar użytkownika
Stonechat
Posty: 110
Rejestracja: 7 lut 2007, o 18:38

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Stonechat »

Jane, podaj mi swojego maila na PW to Ci wyślę te zdjęcie
Michaluspospolitus pisze:No wiesz, kiedy dotarli do 5 miejsca byłem przekonany, że będzie 26 miejsce. A tu. BAM! Pierwsze.
To czytanie od 25. miejsca jest zabójcze. Jak odczytali laureatów III stopnia to już myślałam, że znowu się nie załapałam. Nie wiadomo, czy tu się cieszyć, czy płakać, że jeszcze cię nie wyczytują. Napięcie niesamowite.
Michaluspospolitus pisze:Strasznie szkoda mi kolegi z pokoju (drugi rok z rzędu, heh), który jest jednym z tych biologicznych geniuszy i marzył o MOB i mu się nie udało. Ale znając go, ułoży mu się wszystko tak, że jeszcze o nim usłyszymy.
Chyba dla nas wszystkich wyniki były dosyć zaskakujące. Też myślałam, że Mateusz w tym roku na MOB pojedzie i szkoda mi go. Karolina i tak jedzie do Waszyngtonu to jej to wszystko jedno, ale i tak byłam zdziwiona. A tego biednego chłopaka, co na teście miał 127p strasznie zjechali na ustnym, poczynając od I komisji, która na wstępie stwierdziła, że jego praca jest bez sensu (chociaż ta sama komisja dała mu za nią prawie maksa).
Michaluspospolitus pisze: PS Miło też być znanym z tego, że pisze się najdłuższe posty na forum.
.
Dlatego też napisałam, że czuję się trochę tak, jakbym sama jechała na MOB - liczę na obszerną i wyczerpującą relację ^^

Żałuję, że nie udało mi sie poznać wszystkich forumowiczów, ale poznałam też parę bardzo sympatycznych osób spoza forum. Szkoda, że te trzy dni tak szybko minęły.
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Jane Doe »

Madame le Docteur, mi super, jestem finalistą i enough.

Stonechat, janedoe.[at].com

Michaluspospolitus, no on był niezły, szkoda go.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości