XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Awatar użytkownika
Stonechat
Posty: 110
Rejestracja: 7 lut 2007, o 18:38

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Stonechat »

fringilla_coelebs pisze:Komisja uznała także zastrzeżenie do pytania 92 B.
Heh, nie widzę w tym logiki
Mowimy o pytaniu 100 A.

Po maturach popatrzę chyba jeszcze raz na ten test, jeszcze nie wszędzie jestem przekonana
bembi11
Posty: 38
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 18:37

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: bembi11 »

Uznano jeszcze zastrzeżenie do pytania o acheony i formylometioninę jako ich cechę wspólną z innymi grupami bo w końcu u archeonów jest metionina ale nie uznano podpunktu o peptydoglikanie w ich ścianie komórkowej a od kiedy u archeonów jest mureina? Wytłumaczenie odnośnie stawonogów uzyskałem od twórców OB takie, że szkielet wewnętrzny jest strukturą chroniącą mózg a mięśnie w przewodzie pokarmowym to mięśnie skośne i okrężnd i nie są ani szkieletowe ani gładkie, bo pojęcie mięśnie gładkie odnosi się tylko do strunowców i to nauczyciele w liceum źle uczą. Czysty absurd i groteska!

Awatar użytkownika
Stonechat
Posty: 110
Rejestracja: 7 lut 2007, o 18:38

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Stonechat »

bembi11, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź ze źródła No właśnie, jeśli przyznali się do tego, że pytanie było źle sformułowane i uczestnicy mogli inaczej je zrozumieć to dlaczego nie uznali peptydoglikanu? Ja stwierdziłam, że skoro są aż dwa takie przypadki to formylometionina=metionina, a peptydoglikan= brak peptydoglikanu, ale też byłam confused
maszynkadomiesa
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 17:32

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: maszynkadomiesa »

Idę dzisiaj grzecznie do swojego ogródka, a tam co, miodunka! O
Awatar użytkownika
Stonechat
Posty: 110
Rejestracja: 7 lut 2007, o 18:38

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Stonechat »

maszynkadomiesa pisze:Idę dzisiaj grzecznie do swojego ogródka, a tam co, miodunka! O
He he, ja miodunkę wypatrzyłam w Ogrodzie Botanicznym w czwartek przed olimpiadą ^^
Na dzisiejszej wycieczce rowerowej natknęłam się na szczawiki zajęcze i tak mi się teraz wydaje, że ta koniczynka na konkursie fauny i flory to był raczej szczawik niż marsylia

Tylko OB mogło sprawić, że ja, zatwardziała miłośniczka fauny, zaczęłam zwracam uwagę również na florę. Dzisiaj poparzyłam się pokrzywą fotografując skrzypy
Awatar użytkownika
karolreal
Posty: 10
Rejestracja: 29 kwie 2012, o 19:45

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: karolreal »

Witam!
Na początek pozdrawiam wszystkich użytkowników forum, których miałem przyjemność poznać w Warszawie i tych, z którymi nie miałem okazji porozmawiać.
No i małe pytanie - jak to jest z zaświadczeniami, które dostaliśmy? Do kogo i do kiedy mamy je dostarczyć, żeby zwolnienie z matury było oficjalnie potwierdzone? Komu dać kopie, a komu oryginał?
fringilla_coelebs
Posty: 23
Rejestracja: 18 gru 2011, o 20:07

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: fringilla_coelebs »

Oryginał zachowujesz dla siebie, kopie dajesz wszystkim innym (tylko pamiętaj żeby ksero pieczątek było wyraźne).
Jeśli chodzi o dostarczenie zaświadczenia, to najlepiej zapytaj się w sekretariacie szkoły. Wtedy osoba odpowiedzialna za matury powinna wpisać do OBIEGU informację o olimpiadzie. W takim przypadku w deklaracji maturalnej, która powinna być w twoim koncie w OBIEGU, powinna wyświetlić się odpowiednia informacja, że jesteś zwolniony z matury.

Zaświadczenie możesz dostarczyć nawet w dniu matury
Awatar użytkownika
karolreal
Posty: 10
Rejestracja: 29 kwie 2012, o 19:45

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: karolreal »

Wielkie dzięki za informacje
Czyli nawet jak jestem w 2 klasie to już teraz to zaświadczenie powinno być jakoś udokumentowane?
fringilla_coelebs
Posty: 23
Rejestracja: 18 gru 2011, o 20:07

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: fringilla_coelebs »

Hmmm. jeżeli jesteś w 2 klasie, to teraz sama nie wiem.

I tak chyba się nie obejdziesz bez wizyty w sekretariacie
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: bioman »

Mógłby ktoś podesłać test z etapu centralnego?

[at].com
ILoveMeksyk
Posty: 32
Rejestracja: 31 sty 2012, o 11:47

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: ILoveMeksyk »

to i ja się dołączam jak ktoś może wysłać to poproszę też ten test [at].pl
GRATULUJĘ WSZYSTKIM UCZESTNIKOM
Mam nadzieję że i mi się uda dojść tak daleko jak wy . Puki co obmyślam pracę badawczą /
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: bioman »

czekamy na te testy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości