powołanie do bycia lekarzem

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: powołanie do bycia lekarzem

Post autor: Mårran »

Nie wyobrażam sobie, jakie powołanie musi mieć koleś z takiego banku, który cały dzień nawija ludziom o jakichś kontach, super promocjach, najlepszym oprocentowaniu, wiedząc, że robi ich w ch**, bo bank w końcu zarabiać musi, 10 razy wszystko tłumaczy itp. I cały dzień musi być miły, uśmiechnięty i szczęśliwy ^^

lith, tramwaj
Pani Buka
Frankly_speaking
Posty: 23
Rejestracja: 19 gru 2011, o 20:59

Re: powołanie do bycia lekarzem

Post autor: Frankly_speaking »

Wiesz to powołanie nazywa się kredyt
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: powołanie do bycia lekarzem

Post autor: ebedziebe »

Po 1 idąc na medycynę rzadko kiedy (czytaj prawie nigdy) ma się pojęcie jak wygląda praca lekarza a wiec trudno czuć powołanie do czegoś czego się nie zna
Po 2 studiuje medycynę a nie wiem czym jest powołanie - może je mam , nie wiem bo nie wiem czym jest ów powołanie
Jeśli tym ze mimo że jest ciężko i mnie się nie chce jak chora - bardzo mocno a mimo wszystko to robię bo czuje że warto no to mam
Ale czuje że warto bo liczę na wymierne korzyści tego
Wiem że nauki przyrodnicze mnie zawsze interesowały , że aspekt chorób i walki z nimi to coś o czym zawsze lubiłem oglądać filmy dokumentalne/czytać
Wiec co biotechnologia albo medycyna
Tyle że w biotechnologi pracy nie ma za bardzo wiec zostaje medycyna
-Mogę pracować w budżetówce albo sam dla siebie
-Mogę pracować dużo a mogę i mieć czas dla rodziny i dla siebie
-Mogę zostać w kraju albo wyjechać a nie jak np w biotech tylko wyjechać bo w Polsce klapa
-Da się też zarobić na godne życie
-Tak jak ktoś pisał rozwijająca się dziedzina , innowacje , odkrycia
-Jakaś magia władzy nad życiem i pokonywania czyhającej śmierci
-Ludzie zawszę będą chorować wiec zawsze będzie zapotrzebowanie
No i to fajnie i dumnie brzmi medycyna Pan doktor"
No i ten wpływ E.R (patrz avatar)
Dali
Posty: 160
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:06

Re: powołanie do bycia lekarzem

Post autor: Dali »

Mimo wszystko dobrze jest, że ludzie zastanawiają się czy mają predyspozycje i chęci do pracy jako lekarz, która wydaje mi się wiąże się z pewnymi wyrzeczeniami i obowiązkami nieporównywalnymi z innymi zawodami.
Chyba motywacja idę dla kasy jest rzadko spotykana, już prędzej ludzie idą bo są ambitni.
MaOaM
Posty: 620
Rejestracja: 11 lip 2010, o 09:38

Re: powołanie do bycia lekarzem

Post autor: MaOaM »

Ja szukam jakiś sensownych studiów, żeby ucząc się miała poczucie że do czegoś to prowadzi.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: powołanie do bycia lekarzem

Post autor: Padre Morf »

Chyba motywacja idę dla kasy jest rzadko spotykana, już prędzej ludzie idą bo są ambitni.

Nie jest to nic złego o ile pacjent jest pacjentem czyli chorą osobą, której trzeba pomoc, a nie chodzącym portfelem/maszynką do wyciągania kasy.
konturek

Re: powołanie do bycia lekarzem

Post autor: konturek »

może nie przesadzajmy z tą władzą nad życiem.
a duma ze słowa medycyna łączy chyba wszystkich studentów tegoż kierunku, naprawdę niektórzy są już tak zarozumiali pod tym względem, że nie idzie wyrobić. oczywiście nie u wszystkich to odczucie osiąga taką krytyczną postać, ale miewałem nieprzyjemne sytuacje ze studentami leku.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości