kara śmierci - za czy przeciw?

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
[H]ugo
Posty: 19
Rejestracja: 2 paź 2013, o 16:15

Re: kara śmierci - za czy przeciw?

Post autor: [H]ugo »

Kary śmierci niemożna wprowadzić dopóki człowiek będzie istotą omylną.
Czyli nigdy.Pomyłki sądów zdarzają się dość często.O ile jak wspomniano wyżej wyroki w więzieniu można co najmniej odwołać choć ludzie po niech nawet niesłusznie skazani bardzo rzadko wracają do dawnego życia. To wykonania wyroku śmierci się nie cofnie(przynajmniej na razie, wierzę że to się kiedyś zmieni).
dip678
Posty: 2
Rejestracja: 7 paź 2013, o 11:19

Re: kara śmierci - za czy przeciw?

Post autor: dip678 »

Szczerze mówiąc to nie, ale jestem na pewno za tym, żeby więzienie było karą, a nie nagrodą jak to jest teraz. Poza tym więzień to praktycznie nie powinien mieć żadnych praw.
hard
Posty: 4
Rejestracja: 16 paź 2013, o 11:17

Re: kara śmierci - za czy przeciw?

Post autor: hard »

Przeciw. Wiadomo, że dokonujący przestępstwa nie zakłada, że zostanie złapany i ukarany, więc kara śmierci też by go nie odstraszała.
Awatar użytkownika
Fagocytuję
Posty: 40
Rejestracja: 6 lis 2011, o 12:53

Re: kara śmierci - za czy przeciw?

Post autor: Fagocytuję »

Tyle się dyskutuje o tym czy zabijać niewinne, nienarodzone dzieci z gwałtów. Zamiast tego, zacznijmy wykonywać karę śmierci już na gwałcicielach i połóżmy temu kres.
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: kara śmierci - za czy przeciw?

Post autor: Anarionn »

To ja zapytam inaczej: Popieracie proces norymberski (pominmy debate na ile byl skuteczny) i powieszenie zbrodniarzy hitlerowskich?
Jeśli tak, to sorry, jesteście za karą śmierci


EDIT: Oczywiście sam jestem za karą śmierci, która była od zawsze i zawsze być powinna. Mam też coś dla katolików

Jeśli kto przeleje krew ludzką, przez ludzi ma być przelana krew jego (Rdz 9, 6)

EDIT 2: Dla tych co są przeciw, polecam spotkać się z Mariuszem Trynkiewiczem dnia 11 lutego 2014 roku. Przy okazji możecie zahaczyć o rodziny poszkodowanych, co rodzice bestialsko zamordowanych przez niego dzieci o tym sądzą
gupik 1234
Posty: 3
Rejestracja: 6 sty 2014, o 17:35

Re: kara śmierci - za czy przeciw?

Post autor: gupik 1234 »

SylwekG pisze: korygować i upominać a nie karać.


karać trzeba tylko nie śmiercią tylko dożywociem i niech więźniowie pracują na więzienia
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: kara śmierci - za czy przeciw?

Post autor: Padre Morf »

EDIT: Oczywiście sam jestem za karą śmierci, która była od zawsze i zawsze być powinna. Mam też coś dla katolików

Jeśli kto przeleje krew ludzką, przez ludzi ma być przelana krew jego (Rdz 9, 6)
"2267 Kiedy tożsamość i odpowiedzialność winowajcy są w pełni udowodnione, tradycyjne nauczanie Kościoła nie wyklucza zastosowania kary śmierci, jeśli jest ona jedynym dostępnym sposobem skutecznej ochrony ludzkiego życia przed niesprawiedliwym napastnikiem."

Katechizm Kościoła Katolickiego.
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: kara śmierci - za czy przeciw?

Post autor: Adax82 »

Padre Morf,
Możesz rozwinąć swój pogląd? Intrygujące to.
Co do Twojego podpisu - jest równie intrygujący - oświeć mnie więcej, proszę.
Jeśli nie zechcesz na forum to proszę na priva.
p.s. zapewne zauważyłeś, że jestem raczej typem szkiełko i oko a w kwestiach psychologiczno-społecznych wolałbym zdać się na inne opinie.
skface
Posty: 983
Rejestracja: 10 cze 2011, o 22:15

Re: kara śmierci - za czy przeciw?

Post autor: skface »

Za.
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: kara śmierci - za czy przeciw?

Post autor: halidor »

PRZECIW!

każdy zasługuje na drugą szanse
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: kara śmierci - za czy przeciw?

Post autor: mrsdavis »

halidor pisze:
każdy zasługuje na drugą szanse
Nawet Ty *
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: kara śmierci - za czy przeciw?

Post autor: halidor »

tylko nie wiem czy chcę z niej skorzystać, miseczko?
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: kara śmierci - za czy przeciw?

Post autor: mrsdavis »

Pogadamy, gdy zaczniesz odczytywać sarkazm.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości