4 zadania z chemii fizycznej, problem

Forum chemiczne zajmujące się badaniem zjawisk makroskopowych, atomowych, subatomowych i międzycząsteczkowych w układach chemicznych, przy uwzględnieniu praw i pojęć fizyki
serpentariues
Posty: 1
Rejestracja: 4 lut 2012, o 12:44

4 zadania z chemii fizycznej, problem

Post autor: serpentariues »

Witam!

Znajomy z Poznania polecił mi to forum, twierdząc, że są tutaj życzliwi użytkownicy, którzy potrafią pomóc w razie potrzeby Mój problem to te 4 niżej wymienione zadania z chemii fizycznej. Od razu pragnę zaznaczyć, że nie szukam kogoś kto poda mi wszystko na tacy. Jeżeli macie jakieś wskazówki, ewentualnie materiał gdzie mogę znaleźć odpowiedź na nie to będę bardzo wdzięczny. Atkins i Pigoń coś nie za bardzo się spisali. Z góry dziękuję Wam za pomoc.

Zadania:
1) Co to jest powinowactwo chemiczne układu termodynamicznego wyznaczone w warunkach izotermiczno-izochorycznych. Proszę odpowiedź zilustrować na wybranym przez siebie przykładzie.
2) Na podstawie reakcji standardowych procesów spalania oblicz standardową entalpię procesu uwodnienia etenu do etanolu oraz pochłaniani dwutlenku węgla przez płuczkę zawierającą KOH.lt- tutaj nie wiem jak mam obliczyć entalpię procesu pochłaniania CO2 przez płuczkę z KOH.
3) Ile wynosi wartość stałej równowagi chemicznej jeśli wartość powinowactwa chemicznego równa się 2? Odpowiedź proszę uzasadnić.
4) Proszę zaproponować ilościowy opis kinetyki procesu złożonego na przykładzie wskazanej reakcji (przykładowe):
odwracalnej reakcji typu A = B.
odwracalnej reakcji typu 2A = B.
równoległych typu A → 2B, A → 2C.
równoległych typu 2A → B, A → C.
następczych typu A → 2B → C.
następczych typu A → B → 2C.

Pozdrawiam
serpentariues
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości