jezioro - help !

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
NEOKaliPL
Posty: 3
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

jezioro - help !

Post autor: NEOKaliPL »

Mam problem ze swoją profesorką. Mianowicie muszę znaleźć pewien termin: Jak nazywa się zjawisko/stan w odniesieniu do jeziora/stawu, w którym nastąpiła śmierć jego flory i fauny (mogło to zostać wywołane przez zbyt długo utrzymującą się pokrywę lodową)? Jest to coś analogicznego do spustynnienia akwenu morskiego. Pomocy proszę
Kaska
Posty: 31
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Jezioro hypertroficzne

Post autor: Kaska »

NEOKaliPL pisze:Mam problem ze swoją profesorką.
Ale psorka to wie Ty nie wiesz

Może chodzi Ci o:
Jezioro hypertroficzne - termin ten oznacza praktycznieśmierć jeziora". Poza niewielkimi ilościami glonów występują masowo bakterie. Woda przypomina gęstą zupę, w której jest dużo fosforu, azotu i toksyn pochodzących z zakwitów glonów i od masowo namnażających się bakterii. Poniżej kilku centymetrów głębokości tlen już nie występuje.

Jeśli nie o to, to napisz mi poszukam jeszcze
NEOKaliPL
Posty: 3
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: jezioro - help !

Post autor: NEOKaliPL »

Tak - ona wie eszystko Zwróciła uwagę że taki stan może nastąpić w niewielkich zbiornikach po srogiej zimie kiedy lód długo nie zstępuje z powieszchni. Być może podany przez Ciebie hypertrofizm następuje w miejsce tak wyjałowionego jeziora ale to raczej nie jest ten termin. Jeśli jeszcze chodzi Ci coś po głowie to proszę napisz. Jak nie, odpowiedź dam we wtorek co to jest.
Dzięki
sumo
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: jezioro - help !

Post autor: sumo »

Hej
Jeśli chodzi o zjawisko związane np. z dlugo wystepującą pokrywą lodową to najprawdopodobniej jest to PRZYDUCHA. Śmierć organizmów w tym wypadku spowodowana jest deficytem tlenu w wodzie. Zjawisko takie występuje również w wyniku silnego zanieczyszczenia zbiornika następuje wtedy duże zużycie tlenu w procesach rozkladu materi organicznej.[/u]
NEOKaliPL
Posty: 3
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: jezioro - help !

Post autor: NEOKaliPL »

Kurde! To chyba to! Wielkie dzięki. :546:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości