Wolontariat w szpitalu.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
QbaNowy
Posty: 10
Rejestracja: 29 lip 2011, o 18:57

Wolontariat w szpitalu.

Post autor: QbaNowy »

Hej! Starałem się znaleźć jakieś dokładniejsze informacje na ten temat, ale z mizernym skutkiem.
Mam trzy pytania:
1) jak wygląda taki wolontariat w trakcie studiów? Jeśli chodzi o załatwianie, to z tego co wyczytałem należy się w tej sprawie udać do ordynatora oddziału i ładnie poprosić, później do dyrektora szpitala z ładnym pismem? Trudno coś takiego załatwić?
2) Czy są jakieś ograniczenia? Rok studiów etc?
3) Na stronie STN jest koło, które pozwala na wolontariat na SORze. Czy ktoś miał jakąś styczność w tym temacie, wie jak to się odbywa, czy właśnie jest jakieś ograniczenie pod względem roku studiów etc?
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Wolontariat w szpitalu.

Post autor: Stalowy »

1) Jeżeli po praktykach po pierwszym roku wyjątkowo spodoba Ci się na danym oddziale, jesteś tam pomocny, kadra i ordynator Cię lubią. To nie widzę powodu, czemu mieliby się nie zgodzić na Twój wolontariat - to darmowa para rąk do pracy chociażby przy pomaganiu przy pacjentach czy trzymaniu haków na bloku operacyjnym

Jak już dostaniesz zgodę od ordynatora to nie widzę przeciwskazań czemu dyrektor miałby się nie zgodzić.

2) Nawet po 1 roku studiów można być bardzo pomocnym na oddziale. Do tego sądzę, że wtedy jest szansa najwięcej się nauczyć, ma się największy zapał itd

3) Z tego co wiem, to wolontariat przez STN wygląda tak, że przychodzi się na dyżury i po prostu się jest - zależnie od roku studiów więcej/mniej się pomaga. Nie jest to chyba tak, że idzie się codziennie ale np. 2-3 razy w miesiącu (?). No i na SOR nie polecam pchać się zawczasu, lepiej mierzyć siły na zamiary i z tym poczekać, tym bardziej że na takim SKNie jest pewnie gro studentów z 4-5-6 roku, dla których byłbyś pośmiewiskiem i podawaczem rękawiczek
Awatar użytkownika
proximeaccessit
Posty: 256
Rejestracja: 12 mar 2010, o 01:09

Re: Wolontariat w szpitalu.

Post autor: proximeaccessit »

U nas studenci, którzy pracują w kołach naukowych mogą chodzić na dyżury, kiedy tylko chcą i często tam pomagają.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości