FARMACJA - LO czy technikum?

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
_paulaa_
Posty: 10
Rejestracja: 9 mar 2012, o 12:33

Re: FARMACJA - LO czy technikum?

Post autor: _paulaa_ »

okay, dziękuje za podpowiedzi )
Awatar użytkownika
kamilorni
Posty: 539
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:22

Re: FARMACJA - LO czy technikum?

Post autor: kamilorni »

_paulaa_ pisze:A co do matury to z czego zdawaliście? podstawa czy rozszerzenia ? )
biologia i chemia rozszerzone.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: FARMACJA - LO czy technikum?

Post autor: Batha »

_paulaa_, jeśli bardzo zależy Ci na nauce praktycznych umiejętności laboratoryjnych, zapisz się na zajęcia w Pałacu Młodzieży w Katowicach.
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: FARMACJA - LO czy technikum?

Post autor: keehl »

Batha pisze:_paulaa_, jeśli bardzo zależy Ci na nauce praktycznych umiejętności laboratoryjnych, zapisz się na zajęcia w Pałacu Młodzieży w Katowicach.
Byłem tam na kilku warsztatach, fajnie jest Prowadzący spoko, młody taki, Tomasz bodajże? W każdym razie polecam.
mir1
Posty: 157
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 22:17

Re: FARMACJA - LO czy technikum?

Post autor: mir1 »

Tak paula,dobrze Ci radzą. Do matury najlepiej przygotuje ogólniak. Matura musi być zdana wysoko żeby dostać się na farmację. Może to wspominane technikum ma dość wysoki poziom, może ? Z doświadczenia wiem ,że do technikum z reguły idą ci gorsi uczniowie.Oni zaniżają poziom. Pewnie,źe i znajdą się jakieś perełki w klasie. W tech. bardziej kładą nacisk na przedmioty zawodowe. Poza tym w 4 klasie musisz przygotować się do dyplomu,który jest trudny bo trzeba zdobyć min.75 procent.Jeźeli zda go połowa to już sukces. Więc matura to pikuś. Nie ma czasu żeby dobrze przygotować się do niej.

mir1
Posty: 157
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 22:17

Re: FARMACJA - LO czy technikum?

Post autor: mir1 »

Mój syn skończył technikum. Dyplom zdał b.dobrze, maturę średnio. Córka w LO zdała ładnie maturę. Nie miała problemu z dostaniem się na farmację.
Paulaa, dobrze,że wiesz już czym chcesz zająć się w przyszłości. Masz dużą szansę na realizację tego planu, czego Ci szczerze życzę. Sama pracuję w aptece (jako tech.). Dobry wybór,ale Ty skończ studia

Awatar użytkownika
sandra94
Posty: 26
Rejestracja: 18 maja 2010, o 18:49

Re: FARMACJA - LO czy technikum?

Post autor: sandra94 »

Paulaa, z ciekawości jakie licea bierzesz pod uwagę ?
_paulaa_
Posty: 10
Rejestracja: 9 mar 2012, o 12:33

Re: FARMACJA - LO czy technikum?

Post autor: _paulaa_ »

ooo ! nie wiedziałam że są takie zajęcia w Katowicach . pomyśle nad tym )
a co do liceów to myślałam o Mickiewiczu właśnie w Katowicach, bo po rankingach widać że wysoki poziom. Albo Miarka w Żorach - do niej mam dużo bliżej, ale poziom już nie ten. chociaż też bdb szkoła )
_paulaa_
Posty: 10
Rejestracja: 9 mar 2012, o 12:33

Re: FARMACJA - LO czy technikum?

Post autor: _paulaa_ »

nawiązując jeszcze do tych zajęć praktycznych to nie wiem czy by to nie była troche strata czasu skoro mówicie, że na studiach i tak wszystkiego od podstaw uczą . ?
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: FARMACJA - LO czy technikum?

Post autor: keehl »

Niektóre rzeczy lepiej się przyswaja, jak się je zobaczy. Np. reakcje związków chromu i manganu, wszystkie te kolory w nieorganicznej, co się strąca, co nie, z organiki zresztą też robiliśmy w Pałacu Młodzieży kilka rzeczy, między innymi próbę Trommera, Tolensa, odróżnianie alkoholi monohydroksylowych i polihydroksylowych, określanie rzędowości alkoholu, estryfikację. Naprawdę to są ciekawe zajęcia i na pewno nie będą stratą czasu, bo nawet nie chodzi o nie wiadomo jakie umiejętności laboratoryjne, ale o zobaczenie tego co w książkach piszą, zweryfikowanie tego.
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: FARMACJA - LO czy technikum?

Post autor: wojtak »

Większość z tego co mówisz robiliśmy na pracowni (tylko maturzyści z rozszerzenia), a nie było nas wielu, więc było fajnie.

Próba Tollensa nie wychodziła, organicznej nie robiliśmy.
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: FARMACJA - LO czy technikum?

Post autor: keehl »

A ja mam jeszcze moją srebrną probówkę z Tollensa U nas można było robić tylko rzeczy niewymagające ognia, bo palnik był jeden i to co wymagało podgrzania tylko oglądaliśmy. Ostatnio się dowiedziałem, że w następnym roku po opuszczeniu przeze mnie mojego liceum zamontowali dygestorium w klasie i dostali kilka tysi na fajne odczynniki, takie moje szczęście

Jak ktoś nie ma wypaśnego (jak na liceum) laba w szkole, a ma możliwość skorzystania z Pałacu Młodzieży, to polecam. Ale chemię tylko, biologia była nudna, ile się można gapić na cebulę pod mikroskopem.
Awatar użytkownika
sandra94
Posty: 26
Rejestracja: 18 maja 2010, o 18:49

Re: FARMACJA - LO czy technikum?

Post autor: sandra94 »

Paulaa, no, no.Mickiewicz-powodzenia Bardzo wysokie progi i połowa kandydatów to olimpijczycy.
Z mojej strony dodam, że najlepiej nie sugerować się rankingami, bo to w pełni nie odzwierciedla poziomu. Wybierz się najlepiej na dni otwarte i pogadaj z uczniami
Za to co do atmosfery w Mickiewiczu, to wszyscy moi znajomi twierdzą, że jest fajnie.
Poza tym warte uwagi są też biol-chemy w Konopie. Aczkolwiek, ze względu na słynny lans", odradzałabym Chociaż to kwestia ludzi na jakich się trafi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości