Studia medyczne a 3kl. technikum

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: młody technik »

[at] Heh w mojej szkole też jest elektronik ]. A mógłbyś zdradzić jak Ci idzie nauka? Jakie wyniki osiągasz w testach maturalnych? Jakich książek używasz do uczenia się?
Co do tego czasu to może lepiej, że dużo. Jak bym się przygotował dobrze z tych 2 przedmiotów to może znalazł bym czas na naukę matematyki, bo przecież trzeba mieć jakiś plan awaryjny w razie niepowodzenia .
cracko
Posty: 116
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 14:10

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: cracko »

Wyniki z ostatniego miesiąca z Biologii od 81% do 88%. W październiku, czyli po 2 miesiącach miałem ~55% (mam na myśli matury oficjalne z ostatnich 5 lat). Z chemią później wystartowałem, dawno nie robiłem żadnego arkuszu ale miałem pewnie jakieś 60 max 65%. Do końca maja skończę powtarzać materiał, bo już mam przerobione wszystko ale po nauce w tak krótkim czasie trochę mi się miesza. Dalej już arkusze. W sumie o biologię jestem spokojny a z chemią pewnie wyrobie się na styk. Później mogę dać Ci znać jak pisałem arkusze na tydzień przed maturą i jak poszła sama matura.
Jeżeli chodzi o książki:
Chemia Nowa Era plus zadania Witowskiego, dodatkowo Chemia Ogólna Atkinsa. W tej ostatniej wszystko jest świetnie wytłumaczone, jak dla idioty, w odróżnieniu od tych książek Nowej Ery.
Biologia Operon (głównie vademecum, podręczniki mam ale są zbyt rozwlekłe) plus głównie arkusze i zadania Witowskiego (imo są gorsze niż te z chemii).
ksyssiu pisze:przecież trzeba mieć jakiś plan awaryjny w razie niepowodzenia .
Ja nie mam. Jak się nie uda to do roboty, (z tytułem technika i po praktykach/specjalizacjach nie będzie problemu) i drugie podejście za rok. Jak za pierwszym razem się nie uda to wiem, że będę tak w****y że za rok się na pewno uda
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: hotdog1990 »

cracko pisze:Wyniki z ostatniego miesiąca z Biologii od 81% do 88%. W październiku, czyli po 2 miesiącach miałem ~55% (mam na myśli matury oficjalne z ostatnich 5 lat). Z chemią później wystartowałem, dawno nie robiłem żadnego arkuszu ale miałem pewnie jakieś 60 max 65%. Do końca maja skończę powtarzać materiał, bo już mam przerobione wszystko ale po nauce w tak krótkim czasie trochę mi się miesza. Dalej już arkusze. W sumie o biologię jestem spokojny a z chemią pewnie wyrobie się na styk. Później mogę dać Ci znać jak pisałem arkusze na tydzień przed maturą i jak poszła sama matura.
Jeżeli chodzi o książki:
Chemia Nowa Era plus zadania Witowskiego, dodatkowo Chemia Ogólna Atkinsa. W tej ostatniej wszystko jest świetnie wytłumaczone, jak dla idioty, w odróżnieniu od tych książek Nowej Ery.
Biologia Operon (głównie vademecum, podręczniki mam ale są zbyt rozwlekłe) plus głównie arkusze i zadania Witowskiego (imo są gorsze niż te z chemii).
ksyssiu pisze:przecież trzeba mieć jakiś plan awaryjny w razie niepowodzenia .
Ja nie mam. Jak się nie uda to do roboty, (z tytułem technika i po praktykach/specjalizacjach nie będzie problemu) i drugie podejście za rok. Jak za pierwszym razem się nie uda to wiem, że będę tak w****y że za rok się na pewno uda

Radzę nie sugerować się wynikami osiąganymi w domu bo zawsze są wyższe niż te na maturze( a przynajmniej w większości przypadków) bo samemu to ciężko się rzetelnie ocenić, w przypadku biologii dochodzi klucz który często nie dopuszcza poprawnych odpowiedzi no i arkusz na maturze to zawsze coś nowego i pewne zaskoczenie

Oczywiście czym lepiej idzie w domu tym większa szansa na dobry wynik w maju
Awatar użytkownika
Calvino
Posty: 220
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:45

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: Calvino »

Z biologi to zależy na jakiego się egzaminatora trafi.Jak będzie inteligentny i wyrozumiały to różne poprawne odpowiedzi uzna.Jeśli będzie się sztywno trzymał klucza to nie bardzo.
Awatar użytkownika
Selene93
Posty: 216
Rejestracja: 16 mar 2011, o 18:16

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: Selene93 »

Ja z kolei rozwiązując arkusze w domu często robię błędy, których wiem, że w maju na 100% bym nie popełniła ( Zwłaszcza z fizyki i chemii. Albo nie chciało mi się zaglądać do w tablice i coś pochrzaniłam ze wzorem czy układem okresowym, zamiast użyć kalkulatora policzyłam coś w pamięci i wyszło jak wyszło, nie doczytałam zadania, skończyłam arkusz i nie chciało mi się już sprawdzać wszystkiego jeszcze raz. A na maturze nawet 2+2 będę liczyć na kalkulatorze, każde zadanie przeczytam milion razy i dwa miliony razy potem sprawdzę, itd. Tak samo z resztą jak na próbnych, gdzie człowiekowi bardziej chce się wysiedzieć te 2-2,5h nad arkuszem niż w domu, gdzie włączony komputer nęci internetami
Awatar użytkownika
Calvino
Posty: 220
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:45

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: Calvino »

Selene93 pisze:Ja z kolei rozwiązując arkusze w domu często robię błędy, których wiem, że w maju na 100% bym nie popełniła ( Zwłaszcza z fizyki i chemii. Albo nie chciało mi się zaglądać do w tablice i coś pochrzaniłam ze wzorem czy układem okresowym, zamiast użyć kalkulatora policzyłam coś w pamięci i wyszło jak wyszło, nie doczytałam zadania, skończyłam arkusz i nie chciało mi się już sprawdzać wszystkiego jeszcze raz. A na maturze nawet 2+2 będę liczyć na kalkulatorze, każde zadanie przeczytam milion razy i dwa miliony razy potem sprawdzę, itd.
Nie wiem czy starczy ci na to wszystko czasu , bo milion razy czytając zadanie traci się trochę czasu.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: Mårran »

Z reguły jest właśnie odwrotnie - ze stresu i braku czasu traci się sporo punktów na głupotach, czyli złym wklikaniu w kalkulator, pochrzanieniu wzoru czy niedopatrzeniu w tablicach
Pani Buka
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: młody technik »

Czy podczas matury z chemii ma się do dyspozycji jakiś zbiór wzorów jak podczas matury z matematyki?
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: Batha »

tylko to:
zobacz-ten-plik.pdf
(742.41 KiB) Pobrany 28 razy
Awatar użytkownika
laugh
Posty: 57
Rejestracja: 30 mar 2012, o 17:15

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: laugh »

Ty masz o tyle dobrze, że jesteś w 3 klasie. Ja też jestem w technikum, tyle że właśnie kończę klasę 4, a decyzję o startowaniu na stomatologię podjęłam jakieś półtora miesiąca temu i zaczynam naukę od zera od czerwca/lipca, bo teraz jeszcze matura i egzamin zawodowy przede mną. Także zostaję w domu w tym roku i za rok zdaję biologię i chemię i startuje do Katowic, Lublina lub Białegostoku. Jeśli się nie uda, to będę próbować również w roku 2014, mimo że będę miała już 22 lata.
A co do książek to do chemii będę mieć zbiór Witowskiego, 4 części podręczników Pazdry (nadal się waham między Rożakiem, i Operonem jeszcze, ale moja nauczycielka, do której będę chodzić na korki twierdzi, że podręczniki Pazdry będą idealne do nauki od podstaw) i jego zbiór chyba też. A z biologii nie mam pojęcia co byłoby najlepsze. Operon średnio mnie przekonuje. Podobno Omega jest b. dobra, ale cały pakiet kosztuje chyba 200zł, a dla mnie to trochę dużo i nie wiem co robić / z drugiej strony bioli będę uczyć się sama więc przydałoby się coś porządnego. Może jest tu ktoś kto uczył się biologii od podstaw i też miał podobny problem ?
Kester
Posty: 752
Rejestracja: 7 lut 2010, o 16:00

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: Kester »

Omege ci za 170 puszczę
Kupa takich osób, oni dają radę, to jak się zepniesz to też dasz.
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: młody technik »

A spięcie się wystarczy by nauczyć się obu przedmiotów bez korków?
Kester
Posty: 752
Rejestracja: 7 lut 2010, o 16:00

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: Kester »

Ja się uczę dwóch przedmiotów bez korków od września i jakoś mi spięcie starcza ale to dużo od osoby zależy, jeden łapie szybciej, drugi wolniej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości