POŁOŻNICTWO 2012/2013

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
eteryczna2
Posty: 8
Rejestracja: 12 lip 2012, o 19:38

Re: POŁOŻNICTWO 2012/2013

Post autor: eteryczna2 »

Bella Donna, wiem, że brakuje mi bardzo mało, ale to była już 3 rekrutacja. Limit miejsc juz na pewno się wyczerpał i mam wrazenie, ze 3 pod kreską już zostanę.

ps. Ty dostałas sie na położnictwo?
Bella Donna
Posty: 198
Rejestracja: 16 maja 2012, o 15:03

Re: POŁOŻNICTWO 2012/2013

Post autor: Bella Donna »

A kiedy się tego dowiesz, kiedy będzie jakaś kolejna rekrutacja albo ogłoszą zakończenie rekrutacji?
Ja dostałam się na UJ, z pierwszej listy, próg spadł o 5pkt w tym roku, chyba specjalnie dla mnie.
claudishon
Posty: 11
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:39

Re: POŁOŻNICTWO 2012/2013

Post autor: claudishon »

Jestem obecnie 55 na liście rezerwowej na WUMie. Czy są szanse? I czy to możliwe że próg ostateczny aż tak wzrośnie w tym roku? skoro w zeszłym był 247pkt to ja nie wiem skąd oni wytrzasnęli ponad 270
Raquelle
Posty: 23
Rejestracja: 9 lip 2012, o 20:22

Re: POŁOŻNICTWO 2012/2013

Post autor: Raquelle »

claudishon, to nie oni sobie taki próg wymyślili. Widocznie było dużo chętnych, z dużą ilością pkt, proste.
claudishon
Posty: 11
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:39

Re: POŁOŻNICTWO 2012/2013

Post autor: claudishon »

.wiem jak to działa. To był skrót myślowy i wyrażenie dezaprobaty dla rosnącego progu. Proste.
Arshenic
Posty: 115
Rejestracja: 4 cze 2012, o 07:53

Re: POŁOŻNICTWO 2012/2013

Post autor: Arshenic »

claudishon, nie zrezygnuje tyle osób. Na pewno.
Raquelle
Posty: 23
Rejestracja: 9 lip 2012, o 20:22

Re: POŁOŻNICTWO 2012/2013

Post autor: Raquelle »

Arshenic pisze:claudishon, nie zrezygnuje tyle osób. Na pewno.
claudishon, proste, pozdro.
rusalka
Posty: 73
Rejestracja: 16 lip 2011, o 12:02

Re: POŁOŻNICTWO 2012/2013

Post autor: rusalka »

claudishon pisze:Jestem obecnie 55 na liście rezerwowej na WUMie. Czy są szanse? I czy to możliwe że próg ostateczny aż tak wzrośnie w tym roku? skoro w zeszłym był 247pkt to ja nie wiem skąd oni wytrzasnęli ponad 270
No niestety (a czasami stety) progi potrafią nas zaskakiwać. Szanse są zawsze, chociaż nikt nie może Ci zagwarantować, że na pewno się dostaniesz. W każdym razie ja będę mocno trzymać za Ciebie kciuki A jeśli w tym roku się nie uda, a położnictwo jest twoim wymarzonym kierunkiem to poprawiaj maturę/zrób kurs pierwszej pomocy i startuj ponownie Nigdy nie jest za późno. I nie przejmuj się głupimi komentarzami dziewczyn - mądre są teraz, jak już się dostały.
claudishon
Posty: 11
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:39

Re: POŁOŻNICTWO 2012/2013

Post autor: claudishon »

rusalka pisze:
claudishon pisze:Jestem obecnie 55 na liście rezerwowej na WUMie. Czy są szanse? I czy to możliwe że próg ostateczny aż tak wzrośnie w tym roku? skoro w zeszłym był 247pkt to ja nie wiem skąd oni wytrzasnęli ponad 270
No niestety (a czasami stety) progi potrafią nas zaskakiwać. Szanse są zawsze, chociaż nikt nie może Ci zagwarantować, że na pewno się dostaniesz. W każdym razie ja będę mocno trzymać za Ciebie kciuki A jeśli w tym roku się nie uda, a położnictwo jest twoim wymarzonym kierunkiem to poprawiaj maturę/zrób kurs pierwszej pomocy i startuj ponownie Nigdy nie jest za późno. I nie przejmuj się głupimi komentarzami dziewczyn - mądre są teraz, jak już się dostały.
Dzięki, też mam podobne odczucia i przemyślenia. Szkoda tylko, że wakacje miną mi na czekaniu na ewentualne wiadomości, mogę pomarzyć o leniuchowaniu
eteryczna2
Posty: 8
Rejestracja: 12 lip 2012, o 19:38

Re: POŁOŻNICTWO 2012/2013

Post autor: eteryczna2 »

claudishon, uszy do góry! Mi ostatnie dni minęły tylko na oczekiwaniu, każdy dzień kolejnej rekrutacji był tak stresujący, że nie mogłam spać, ani jeść, a strona WUMu była odwiedzana chyba 100 razy na minutę. Z pozycji 43 na liście rezerwowej udało mi się dostać. Wiem, jak ważne były dla mnie wtedy słowa pocieszenia i takie wydawałoby się głupie MASZ SZANSE, JESZCZE MOZE SIE UDAĆ. więc tak samo mówie do Ciebie, NIE PODDAWAJ SIE, JEZELI SIE CZEGOS NAPRAWDE CHCE MUSI SIE UDAĆ, JAK NIE TERAZ, TO ZA ROK, JAK NIE ZA ROK TO ZA 10 LAT Uszy do góry!

ps. Dziewczyny które się dostały- trochę taktu. nie ma co cwaniakować, bo do wykazania się będzie okazja od października i nie ma co się podniecać, ponieważ przedmioty brane pod uwage w rekrutacji (mówie tu szczegolnie o języku obcym USTNYM) są tak subiektywne i tak niezwiązane z kierunkiem studiow, ze dostac sie, a utrzymac to zupełnie dwie różne sprawy.
Raquelle
Posty: 23
Rejestracja: 9 lip 2012, o 20:22

Re: POŁOŻNICTWO 2012/2013

Post autor: Raquelle »

eteryczna2, więc się wykażesz. Ustny jest nie związany z kierunkiem? Nie dla jaj miałaś ankietę językową do wypełnienia. Będziemy, będziesz się uczyła terminologii w języku jaki podałaś w ankiecie i jaki notabene zdawałaś na maturze, USTNEJ również. Więc po coś to jest.
Awatar użytkownika
paulinka_p153
Posty: 70
Rejestracja: 1 maja 2010, o 20:17

Re: POŁOŻNICTWO 2012/2013

Post autor: paulinka_p153 »

Niektórzy potrafią sobie utrudnić życie i po roku przerwy od danego języka i nie zdawaniu go na maturze wybrać go na studiach Ja zdawałam rosyjski-wybrałam angielski. Słówek po prostu trzeba się nauczyć. Czy to w jednym języku czy w drugim, więc tu wynik z matury nie będzie mi pomocny. Podobnie z matematyką którą wybrałam do punktacji bo po prostu ona poszła mi najlepiej. W niczym szczególnym nie pomoże mi tam wiedza matematyczna. Polski przydatny jest zawsze ale nie ma jakiegoś szczególnego znaczenia na uczelni medycznej.

Również jestem zdania, że w przypadku położnictwa na WUM wyniki z matury o niczym nie świadczą i może się tam spokojnie dostać osoba która wyleci przy najbliższej okazji, a przez to nie starczy miejsca dla osób z pasją i większą wiedzą i możliwościami jeśli chodzi o ten kierunek.
Bella Donna
Posty: 198
Rejestracja: 16 maja 2012, o 15:03

Re: POŁOŻNICTWO 2012/2013

Post autor: Bella Donna »

Wyluzujcie, nie było czegoś takiego wcześniej na tym forum. jak z dziewczynami, które wcześniej się tu udzielały czekałyśmy na wyniki matury, a później na wyniki rekrutacji, to nie było ŻADNYCH kłótni. Naprawdę nie warto.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość