Pomoc przy wyborze studiów- opinie studentów proszone !

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
ligand
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 21:35

Pomoc przy wyborze studiów- opinie studentów proszone !

Post autor: ligand »

Słuchajcie kochani, mam problem otóż matura zbliża się wielkimi krokami i straszy a ja do końca nie jestem pewna co wybrać, czy weterynarię czy medycynę. Od małego uwielbiam zwierzęta i pasjonuje się tym, jednak mam takie poczucie, że ratowanie zwierząt i ludzi to inna bajka, po pierwsze jako lekarz to większa odpowiedzialność ale i większa satysfakcja. Z drugiej strony studia weterynaryjne to ciężka harówa (porównywalna z medycyna, choć po studiach medycznych jest jeszcze specjalizacja zazwyczaj sześcioletnia.) a zarobki podobno kiepskie bo pracy za bardzo nie ma i nie wiem co wybrać. Macie rodziców może lekarzy i weterynarzy i co oni uważają? Co lepiej wybrać ? Co jest bardziej przyszłościowe? opinie studentów i ludzi w zawodzie mile widziane
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Pomoc przy wyborze studiów- opinie studentów proszone !

Post autor: lith »

Tylko zwróć uwagę, że weta to nie tylko ratowanie sierściuchów, raczej w sporej części rzeźnia, te klimaty. I jak kasa po wecie to też chyba raczej w tym kierunku, a nie słodziaki-futrzaki.
ligand
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 21:35

Re: Pomoc przy wyborze studiów- opinie studentów proszone !

Post autor: ligand »

Właśnie czy jest tu na forum jakiś weterynarz albo ktoś kto zna się ? Bo chciałam się zapyta jak to wygląda po studiach, bo jeśli mam studiować żeby potem w rzeźni pracować to mi się to nie uśmiecha, dlatego proszę powiedzcie i lekarze zwykli też niech się wypowiedzą Co robić doradźcie bo czasu mało a ja głupieje
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Pomoc przy wyborze studiów- opinie studentów proszone !

Post autor: york »

najważniejsze zastanów się jak chciałbyś/ chciałabyś aby twoja praca wyglądała w przyszłości bo praca weterynarza a lekarza to dwie bardzo oddalone od siebie sprawy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości