przeniesienie - z lekarskiego na stomatologię

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
dent
Posty: 134
Rejestracja: 13 mar 2010, o 21:41

przeniesienie - z lekarskiego na stomatologię

Post autor: dent »

Witam
Tak jak w temacie, czy jest to obecnie możliwe po pierwszym roku, bez roku w plecy.Tzn zeby wylądować na drugim roku ) Oczywiscie zdaję sobie sprawę że przedmioty typowo stomatologiczne z pierwszego roku trzeba nadrobić.
Proszę piszcie co wiecie, bo na forum są dość rozbiezne informacje.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: przeniesienie - z lekarskiego na stomatologię

Post autor: Medycyna Lwów »

zależy gdzie,u nas (WUM) się nie da (kolega poszedł na 5 roku na stomę i nie dało rady - musi zrobić 1 rok i po kolei resztę).
dent
Posty: 134
Rejestracja: 13 mar 2010, o 21:41

Re: przeniesienie - z lekarskiego na stomatologię

Post autor: dent »

no to trochę rozumiem że nie wskoczył chociaz na 3 rok, bo przecież praktyki wakacyjne są już inne od drugiego roku.
Ale żeby robić również pierwszy rok? A wiesz może jak mu to WUM uzasadnil?

a zależy gdzie to na innych uczelniach może to wyglądać inaczej? może masz jakieś informacje na ten temat?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: przeniesienie - z lekarskiego na stomatologię

Post autor: Medycyna Lwów »

nie mam, bo mnie to nie interesuje. Dlaczego tak nie wnikałem.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: przeniesienie - z lekarskiego na stomatologię

Post autor: york »

na cmuj się da tylko dużo trudniej jest się przenieść ze stomy na lek niż na odwrót, będzie do nadrobienia histologia, historia medycyny, higiena, materiałoznastwo, propedeutyka stomatologii i informatyka, przenosząc się ze stomy na lek moja koleżanka nic nie musiała dodatkowo zaliczać, wszystko zależy na jakiej uczelni, także tam popytaj znajomych lub w dziekanacie

tak to wygląda po pierwszym roku i są osoby, które tak robią i normalnie są na drugim i z nami muszą chodzić na te ćwiczenia, mieliśmy w grupie chłopaka, który po 2 roku leku przeniósł się na stome i jest teraz na 3 roku stomy, tylko przedmioty zaległe musiał chodzić do nas i nadrobić
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: przeniesienie - z lekarskiego na stomatologię

Post autor: mossa »

we Wrocławiu na pewno da się ze stomy na lek z nadrabianiem różnic programowych i trochę osób tak robi, nie znam nikogo kto by próbował w odwrotnym kierunku ale teoretycznie byłoby wtedy mniej do nadrabiania, chyba tylko jeden stomatologiczny przedmiot z pierwszego roku.
lek. mossa
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: przeniesienie - z lekarskiego na stomatologię

Post autor: Stalowy »

Z leku na stomę w Zabrzu raczej nie ma większych problemów. Ze stomy na lek już jest b. duży - bo wg uczelni godzinowo to się ni cholery nie zgadza (pomijając fakt, że w zasadzie materiałowo wymagają od nas tego samego ). Nie znam ososiście osoby, która tak by się przeniosła, jednak wiem, że jak ma się dobre oceny i jest się wystarczająco upierdliwym i przekonującym, to można być przeniesionym od razu na 2 rok.

Wyżej to już raczej ciężko, bo np. fizjo mamy tylko pół roku. Chociaż znowu w zasadzi egzamin był taki sam jak na leku

Pozdrawiam
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: przeniesienie - z lekarskiego na stomatologię

Post autor: york »

w krk pewnie nie robią problemów z przenosinami z stomy na lek, bo ilość godzin się pokrywa

fizjo tylko 1/2 roku, u nas oczywiście jest cały rok
dent
Posty: 134
Rejestracja: 13 mar 2010, o 21:41

Re: przeniesienie - z lekarskiego na stomatologię

Post autor: dent »

ok dzieki wielkie za odpowiedzi
a myślicie że da się tak przenieść z lekarskiego z INNEGO miasta (bo tu gdzie studiuje lekarski nie ma stomatologii)
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: przeniesienie - z lekarskiego na stomatologię

Post autor: Stalowy »

dent, ciężko powiedzieć. Musiałbyś porównać programy no i oczywiście dyskutować z dziekanatem na ten temat - z nas nikt Ci w tak precyzyjnie określonej kwestii nie poradzi na 100%
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: przeniesienie - z lekarskiego na stomatologię

Post autor: Medycyna Lwów »

Stalowy pisze:pomijając fakt, że w zasadzie materiałowo wymagają od nas tego samego )
no tak - powiedział student 2 roku.
dajcie mi dentystę, który umie dobrze leki psychiatryczne czy rozpozna na słuchawkę jakoś podstawową wadę serce - a przecież to są u nas podstawy to i u was chyba też, nie?
dent
Posty: 134
Rejestracja: 13 mar 2010, o 21:41

Re: przeniesienie - z lekarskiego na stomatologię

Post autor: dent »

histologia wszedzie na stomatologii chyba trwa rok cały pierwszy, u mnie rozdzielona na 1 i 2 wiec to chyba niemozliwe z tym przeniesieniem?
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: przeniesienie - z lekarskiego na stomatologię

Post autor: Michch »

Kaamil, niemal każda twoja wypowiedź jest zanegowaniem wypowiedzi innego użytkownika. Trochę to denerwuje. To, że Stalowy jest na 2. roku chyba nie odbiera mu prawa do wyrażania spostrzeżeń? Jasne, że od 3. roku programy nauczania się rozbiegają, ale przez pierwsze dwa lata jest raczej podobnie, więc nie wiem czego się czepiasz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości