Siódmaczek leśny, jaskier wielki, jaskier ostry, trybula leśna, przytulia czepna, pszonak drobnokwiatowy

Pomoc w oznaczaniu roślin oraz znalezieniu literatury. Robisz zielnik i szukasz pomocy, pomożemy w zidentyfikowaniu i nazwaniu roślin.
Beriell
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2012, o 09:43

Siódmaczek leśny, jaskier wielki, jaskier ostry, trybula leśna, przytulia czepna, pszonak drobnokwiatowy

Post autor: Beriell »

Witam, mam do zrobienia zielnik na studia, a ponieważ przydarzyło mi się to pierwszy raz w życiu, mam z tym drobny kłopot:) większość roślinek jakoś udało mi się rozpoznać, ale poniższe są dla mnie problematyczne. Dla części z nich mam swoje typy, ale część jest mi nieznana. Bardzo proszę o pomoc
Awatar użytkownika
DrTrutek
Posty: 720
Rejestracja: 22 cze 2009, o 19:36

Re: zielnik - roślinki do oznaczenia

Post autor: DrTrutek »

To nie są: blekot, krwawnik i przytulia wonna. Poza tym przeczytaj co napisałem poprzednikowi w tym dziale.
Beriell
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2012, o 09:43

Re: zielnik - roślinki do oznaczenia

Post autor: Beriell »

Hm, nawiązując do Twojej wypowiedzi z poprzedniego wątku, może dla kogoś obeznanego z roślinami są to łatwe do rozpoznania okazy, jednak ja nie jestem sobie w stanie z nimi poradzić, dlatego tu napisałam. Uznałam, że lepiej zamieścić wszystko w jednym wątku zamiast spamować na forum kilkoma osobnymi, po kilka roślin. Rozumiem, że zarówno Tobie jak i innym użytkownikom może być szkoda czasu na rozpoznawanie od razu całej listy, ale nawet kilka z nich będzie pomocne. W każdym razie, dzięki za pomoc której udzieliłeś:)
Awatar użytkownika
DrTrutek
Posty: 720
Rejestracja: 22 cze 2009, o 19:36

Re: zielnik - roślinki do oznaczenia

Post autor: DrTrutek »

Dlaczego używacie tego imageschacka? Mam wolny internet i nie chce mi się tracić cenne megabity na oglądanie reklam. Proponuję użyć np.: iv.pl a z niego bezpośredni link do zdjęcia. Następnie link wstawić tu na forum w funkcji Img", żeby wyświetlało się bezpośrednio na stronie, no i nie za dużo zdjęć od razu, bo strona nie otworzy się przy wolnym przekazie.
1 - O.K.
2 - za mało danych.
3 - prawdopodobnie jaskier rozłogowy (płożyło się czy było wysokie?).
4 - liście jaskra ostrego (100% pewności nie ma z samych liści).
5 - rodzaj: przywrotnik (gatunku nie rozpozna się z takiego zdjęcia).
6 - dąbrówka rozłogowa.
To na razie!
Beriell
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2012, o 09:43

Re: zielnik - roślinki do oznaczenia

Post autor: Beriell »

Nie słyszałam o tamtej stronie, następnym razem z niej skorzystam:)
3 - nie płożyło się
10 - może pięciornik gęsi, a 20 - kurze ziele?
rozpoznałam jeszcze 14 - bluszczyk kurdybanek i możliwe, że 19 - kopytnik pospolity.
Dzięki za pomoc i pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
DrTrutek
Posty: 720
Rejestracja: 22 cze 2009, o 19:36

Re: zielnik - roślinki do oznaczenia

Post autor: DrTrutek »

7 - siódmaczek leśny 8 - jaskier wielki lub płomiennik 9 - z samych liści trudno oznaczyć (może czerniec?) 10 - twoja druga wersja 11 - może jaskier ostry? 12 - trybula leśna 13 - przytulia czepna, 14 - O.K. 15 - pszonak? 16 - pszonak drobnokwiatowy, 17 - jaskier ostry 18 - gwiazdnica trawiasta lub błotna (za daleko by rozstrzygnąć) 19 - niejasne - może podbiał? 20 - może pięciornik, ale za mało danych. Pzdr.
3 - jeśli było wysokie to może pełnik? A może inny jaskier?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość