co robić?

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: co robić?

Post autor: latomerii »

Karolina721 pisze:
latomeri pisze: Zdecydowanie taniej na UMCS w Lublinie jak ostatnio mi koleżanka mówiła kosztuje ok. 5 tys. za rok. I to wcale nie jest tanio.

No w sumie to tak, ale wolałabym zapłacić 5 tys. za rok chemii zaocznej niż 30tys. za te dodatkowe punkty
Kwestia motywacji, żeby się dostać. Gorzej byłoby się nie dostać i zostać na niestacjonarnej - powinnaś to rozważyć.
Karolina721
Posty: 34
Rejestracja: 22 maja 2012, o 13:19

Re: co robić?

Post autor: Karolina721 »

oj, i tak źle i tak niedobrze. nigdy nie będę miała tej pewności na 100%, że się dostanę za rok. No i co tu począć. Okrutny jest los studenta.
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: co robić?

Post autor: latomerii »

Karolina721 pisze:oj, i tak źle i tak niedobrze. nigdy nie będę miała tej pewności na 100%, że się dostanę za rok. No i co tu począć. Okrutny jest los studenta.
Prawda. chociaż kto nie ryzykuje i takie tam
Karolina721
Posty: 34
Rejestracja: 22 maja 2012, o 13:19

Re: co robić?

Post autor: Karolina721 »

no w końcu będę musiała podjąć jakąś decyzję, ale narazie zakuwam do sesji
lubluju
Posty: 14
Rejestracja: 21 maja 2012, o 15:14

Re: co robić?

Post autor: lubluju »

Karolina721 pisze:
zetsu pisze: Też to jeszcze rozważam W sumie szkoda żeby po dwóch latach zrezygnować, ale już sama nie wiem co o tym myśleć.
Mam podobny problem, z jednej strony te obecne studia powoli mnie wciągają i są naprawdę ciekawe, ale z drugiej nie są tymi wymarzonymi, o które chce nadal walczyć. Głupio było by mi je tak rzucić na 3 rok, zwłaszcza, że mam jedynie egzamin licencjacki a nie prace do pisania i mógłbym spokojnie kontunuwać udział w kołach i badania tam rozpoczęte od nowego roku. Pokręcone to
Karolina721
Posty: 34
Rejestracja: 22 maja 2012, o 13:19

Re: co robić?

Post autor: Karolina721 »

oj, żebyś wiedział, że pokręcone ,ale najgorsze jest to że trzeba już będzie płacić za te 2 lata przestudiowane, a to już jest problem
Karolina721
Posty: 34
Rejestracja: 22 maja 2012, o 13:19

Re: co robić?

Post autor: Karolina721 »

mam pytanko: czy jeżeli poprawię w tym roku maturę z chemii, a nie poprawię z biologii (napiszę gorzej niż w tamtym roku) to składając papiery na uczelnię wybieram sobie lepsze wyniki (tzn. w moim przypadku biorę biologię z tamtego roku, a chemię z tego)? Czy tak można w ogóle zrobić
lubluju
Posty: 14
Rejestracja: 21 maja 2012, o 15:14

Re: co robić?

Post autor: lubluju »

Pewny nie jestem ale wydaje mi się, że dając Ci świadectwo dojrzałości w lipcu przy odbiorze wyników nie wpisują Ci tam gorszych wyników Jak poprawisz, to wpisują - jak nie poprawisz to zostawiają te które miałaś na ubiegłorocznej maturze.
Karolina721
Posty: 34
Rejestracja: 22 maja 2012, o 13:19

Re: co robić?

Post autor: Karolina721 »

lubluju pisze:Pewny nie jestem ale wydaje mi się, że dając Ci świadectwo dojrzałości w lipcu przy odbiorze wyników nie wpisują Ci tam gorszych wyników Jak poprawisz, to wpisują - jak nie poprawisz to zostawiają te które miałaś na ubiegłorocznej maturze.




Aha, no to dzięks No bo w sumie poprawiałam, ale że nie poprawiłam, to faktycznie nie powinni tego wpisywać
123ania
Posty: 12
Rejestracja: 18 maja 2012, o 12:17

Re: co robić?

Post autor: 123ania »

Karolino miałabym do Ciebie jeszcze chyba już ostatnie pytanie jeśli chodzi o fizykę to słyszałam o jakiś zajęciach wyrównawczych - mówi się o tym od jakiś 2 lat - i nie wiem czy to już weszło na stałe i każdy przyszły rocznik studiujący na chemii ma taką możliwość? A i jeszcze czy fizyka jest TYLKO na 1 ROKU? A czy w ogóle to jest bardzo trudna ? oparta na tym co w liceum ? czy dużo trudniejsza? Jeśli możesz to proszę odpisz , będę bardzo wdzięczna
simon24
Posty: 44
Rejestracja: 28 lut 2011, o 18:55

Re: co robić?

Post autor: simon24 »

Mógłby mnie ktos oswiecic o co chodzi z tym płaceniem za punkty ECTS?
Awatar użytkownika
ebiologia
Posty: 281
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45

Re: co robić?

Post autor: ebiologia »

Każdy student otrzymuje od państwa darmową pule punktów ECTS wystarczającą na studiowanie przez 5 i pół roku.
Za każdy kolejny semestr trzeba zapłacić.
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: co robić?

Post autor: zetsu »

ebiologia pisze:Każdy student otrzymuje od państwa darmową pule punktów ECTS wystarczającą na studiowanie przez 5 i pół roku.
Za każdy kolejny semestr trzeba zapłacić.
A jeżeli studia trwają dłużej niż 5,5 roku np. 6 letnia medycyna + dodatkowe lata na specjalność ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości