co robić?

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Awatar użytkownika
ebiologia
Posty: 281
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45

Re: co robić?

Post autor: ebiologia »

Medycyna od roku akademickiego 2012/2013 będzie trwała 5 lat a nie 6. I państwo zapłaci za całość medycyny.

A specjalizacje robi się już w czasie pracy i nie wliczają się one do czasu studiów.
Karolina721
Posty: 34
Rejestracja: 22 maja 2012, o 13:19

Re: co robić?

Post autor: Karolina721 »

123ania pisze:Karolino miałabym do Ciebie jeszcze chyba już ostatnie pytanie jeśli chodzi o fizykę to słyszałam o jakiś zajęciach wyrównawczych - mówi się o tym od jakiś 2 lat - i nie wiem czy to już weszło na stałe i każdy przyszły rocznik studiujący na chemii ma taką możliwość? A i jeszcze czy fizyka jest TYLKO na 1 ROKU? A czy w ogóle to jest bardzo trudna ? oparta na tym co w liceum ? czy dużo trudniejsza? Jeśli możesz to proszę odpisz , będę bardzo wdzięczna


No tak, dobrze słyszałaś są zajęcia wyrównawcze z fizyki, które naprawdę pomagają potwierdzam one na pewno będą i w przyszłym roku, więc się nie martw, dasz sobie radę. Fizyka jest można tak powiedzieć tylko na pierwszym roku, ale na drugim jest chemia fizyczna, która niestety jest związana z fizyką No jest i materiał z liceum, ale i jest troszkę rozszerzony. Ale jak ja dałam radę, to i Ty sobie poradzisz
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: co robić?

Post autor: zetsu »

No to ładne zmiany w szkolnictwie wyższym (i nie tylko) szykuje nam rząd .
simon24
Posty: 44
Rejestracja: 28 lut 2011, o 18:55

Re: co robić?

Post autor: simon24 »

No a jeżeli ja wcześniej studiowałem 2 lata a teraz zamierzam od października podjąć nowe studia, to niby będę płacił za 2 lata tych nowych studiów
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: co robić?

Post autor: latomerii »

simon24 pisze:No a jeżeli ja wcześniej studiowałem 2 lata a teraz zamierzam od października podjąć nowe studia, to niby będę płacił za 2 lata tych nowych studiów
Myślę, że nie, bo prawo nie działa wstecz.
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: co robić?

Post autor: latomerii »

zetsu pisze:No to ładne zmiany w szkolnictwie wyższym (i nie tylko) szykuje nam rząd .
już wyszykował (
simon24
Posty: 44
Rejestracja: 28 lut 2011, o 18:55

Re: co robić?

Post autor: simon24 »

latomeri
czyli rozumiem że z tymi ECTS obowiązuje od roku akademickiego 2012/13? czyli że np. zacznę w tym roku akademickim studia i po roku zrezygnuję i pójde na inne to za rok na tych drugich będę płacił?
Niech się ktoś wypowie co ma pewnośc na 100%.
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: co robić?

Post autor: latomerii »

simon24 pisze:latomeri
czyli rozumiem że z tymi ECTS obowiązuje od roku akademickiego 2012/13? czyli że np. zacznę w tym roku akademickim studia i po roku zrezygnuję i pójde na inne to za rok na tych drugich będę płacił?
Niech się ktoś wypowie co ma pewnośc na 100%.
Mój drogi mało kto ma pewność z tą ustawą na 100%. Jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi i tekst ustawy mówią, że obowiązuje ona od roku akademickiego 2012/2013 tak więc od tego roku będą liczone punkty ECTS.
Awatar użytkownika
ebiologia
Posty: 281
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45

Re: co robić?

Post autor: ebiologia »

simon24, na pewno nie będziesz musiał płacić, także bez obaw.
margarittta
Posty: 24
Rejestracja: 21 wrz 2011, o 12:07

Re: co robić?

Post autor: margarittta »

a co myślicie o pielęgniarstwie? warto na nim zimować ?
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: co robić?

Post autor: latomerii »

margarittta pisze:a co myślicie o pielęgniarstwie? warto na nim zimować ?
jeżeli uważasz, że dla pielęgniarstwa na przezimowanie warto płacić za punkty ECTS na medycynie, to tak.
Kierunek nawet jak się na lek nie dostaniesz to (w miarę) dobry zawód, ogólnie polecałabym bardziej od chemii, czy biologii. a co myślisz o położnictwie?
margarittta
Posty: 24
Rejestracja: 21 wrz 2011, o 12:07

Re: co robić?

Post autor: margarittta »

hmsama nie wiem. Jestem właśnie na etapie gromadzenia informacji o tych wszystkich (alternatywnych dla mnie:)) kierunkach
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: co robić?

Post autor: latomerii »

Za mając wybór składałabym : lek, stoma, położnictwo.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości