czy warto zdawać fizykę?

Pomoc w przygotowaniu do matury z fizyki, rozwiązywanie zadań maturalnych oraz wykaz arkuszy maturalnych z fizyki
taktotak
Posty: 118
Rejestracja: 23 maja 2012, o 16:54

Re: czy warto zdawać fizykę?

Post autor: taktotak »

Stalowy pisze:natty, 197 / 300
, no właśnie wiem i coś czuję, że wezmę sobie ten trzeci przedmiot
han1
Posty: 8
Rejestracja: 2 cze 2012, o 19:33

Re: czy warto zdawać fizykę?

Post autor: han1 »

natty, fizyka jak zapewne wiesz to przedmiot na myślenie. Ja wybieram się na PUM, a więc fizykę zdać muszę. W gimnazjum szło mi dość dobrze, ale gdy trafiłem do liceum. masakra - mój nauczyciel podawał suche definicje i wzory, robiliśmy może jakieś 10 zadań na dział. Przez całe wakacje miałem korki, robiłem duże ilości zadań i teraz każda matura jaka była jest dla mnie prosta. Najważniejsze to nie wmawiać sobie, że czegoś nie osiągniesz - pamiętaj przy ciężkiej pracy możesz osiągnąć wszystko
taktotak
Posty: 118
Rejestracja: 23 maja 2012, o 16:54

Re: czy warto zdawać fizykę?

Post autor: taktotak »

podstawę na PUM?
verq
Posty: 256
Rejestracja: 2 maja 2012, o 17:08

Re: czy warto zdawać fizykę?

Post autor: verq »

Też mnie to zdziwiło.
han1
Posty: 8
Rejestracja: 2 cze 2012, o 19:33

Re: czy warto zdawać fizykę?

Post autor: han1 »

Jak widać coś im się odmieniło.
taktotak
Posty: 118
Rejestracja: 23 maja 2012, o 16:54

Re: czy warto zdawać fizykę?

Post autor: taktotak »

Nieźle mnie to zdziwiło w takim razie, bo brałam pod uwagę poziom rozszerzony, jako że do Szczecina najłatwiej się dostać z tym lub żaden. A teraz muszę poważnie zastanowić, czy nic, czy podstawę. Zdajesz maturę w tym roku, co ja i już piszesz tak dobrze fizykę? To ja chyba sobie pójdę na farmę, haha.
han1
Posty: 8
Rejestracja: 2 cze 2012, o 19:33

Re: czy warto zdawać fizykę?

Post autor: han1 »

natty, nie przesadzaj z tą farmą - dasz radę
Awatar użytkownika
Mufinek004d
Posty: 37
Rejestracja: 4 lis 2010, o 21:05

Re: czy warto zdawać fizykę?

Post autor: Mufinek004d »

uważam że warto zdawać fizykę
fizykę będę na pewno zdawać
tylko teraz się zastanawiam nad poziomem.
Zdawać rozszerzenie czy podstawę ? co się bardziej opłaca

jak na razie korzystam z 2 tomów MEDYKA (każdy maturzysta który zdaje fizykę musi to mieć: ) i ze zbioru Chyły.
szukam jakiegoś dobrego podręcznika, vademecum z operonu mnie jakoś nie przekonuje. W biologii znalazłam kilka błędów
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: czy warto zdawać fizykę?

Post autor: Collo »

Mufinek004d, podobno Szczecin zrezygnował z fizyki rozszerzonej na rzecz podstawowej, wiec coraz bardziej oplaca sie zdawac wlasnie podstawe. Z wymagana fizyka R zostaly jeszcze Lodz i Olsztyn, ale tu mozna ja zdawac zamiennie z matma.
Kester
Posty: 752
Rejestracja: 7 lut 2010, o 16:00

Re: czy warto zdawać fizykę?

Post autor: Kester »

Colloportus, wymogi na przyszły rok już są dostępne?
Awatar użytkownika
Mufinek004d
Posty: 37
Rejestracja: 4 lis 2010, o 21:05

Re: czy warto zdawać fizykę?

Post autor: Mufinek004d »

Colloportus własnie patrzę na wymagania w Szczecinie i na rekrutację 2013/2014 na lek-den po raz pierwszy liczą podstawową fizykę
teraz to już całkiem nie wiem co robić

Matmy nie biorę pod uwagę w rekrutacji. Fize lubie i mogę rozwiązywać zadania godzinami (tracę punkty przez moje umiejętności matematyczne) za to z matmy to masakra

kester tak więszość uczelni ma już wymagania na przyszły rok
taktotak
Posty: 118
Rejestracja: 23 maja 2012, o 16:54

Re: czy warto zdawać fizykę?

Post autor: taktotak »

Również nie wiem.
Awatar użytkownika
MsHannah
Posty: 294
Rejestracja: 18 lis 2011, o 20:33

Re: czy warto zdawać fizykę?

Post autor: MsHannah »

Ja zdecydowalam sie na zdawanie fizyki podstawowej poniewaz marzy mi sie stoma we Wrocku. Mam swietna nauczycielke, ktora b. dobrze omawia teorie i robi z nami mnostwo zadan. Mysle ze zdawanie fizy sie oplaca, zwlaszcza ze teraz zniesli w Szczecinie rozszerzenie na rzecz podstawy co mi bardzo pasuje
Korzystam z podrecznika z ZamKoru, notatek z lekcji, zbioru Chyli oraz Maturalnie, ze zdasz. Poza tym korzystam tez ze swietnej strony

Kod: Zaznacz cały

filoma.org
na ktorej jest mnostwo omowionych zadan z matur wraz z rozwiazaniami. Serdecznie polecam
Mufinek004d pisze:jak na razie korzystam z 2 tomów MEDYKA (każdy maturzysta który zdaje fizykę musi to mieć: )(
Hmm no sama nie wiem, slyszalam wiele opinii, ze Medyk na fizyke podstawowa to za duzo.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości