wybielacze a mikroorganizmy?

Są wśród nas bakterie, wirusy, grzyby, cały świat mikro, o nich dyskutujemy na forum mikrobiologicznym
wantuła
Posty: 67
Rejestracja: 15 sie 2010, o 14:01

wybielacze a mikroorganizmy?

Post autor: wantuła »

Witam.
Nie umiem poradzić sobie z jednym zagadnieniem z mikrobiologii, mianowicie jak wybielacze działają na mikroorganizmy? Jakie związki w wybielaczu niszczą te mikroorganizmy? Jaki jest mechanizm działania?"

Czy to jest tak jak w przypadku metali ciężkich? może chodzi o denaturacje? hmm no bo jak działą na przykład popularny domestos na bakterie w toalecie?
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: wybielacze a mikroorganizmy?

Post autor: AnnaWP »

Przyda się przeczytać skład po mojemu, a potem poszukać informacji, jak to działa.
wantuła
Posty: 67
Rejestracja: 15 sie 2010, o 14:01

Re: wybielacze a mikroorganizmy?

Post autor: wantuła »

już próbowałem, ale jak wiadomo internet jest ubogi w niektóre zagadnienia.nie zdążę isć do biblioteki bo to mam na jutro
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: wybielacze a mikroorganizmy?

Post autor: AnnaWP »

A o jakich składnikach mowa? Bo powiem szczerze, nie mam pojęcia co wchodzi w skład wybielaczy. Mogę się domyślać, że panuje tu spora różnorodność.

Może zrobić listę składników, jakie zgromadziłaś, i wkleić tutaj?
marmat00
Posty: 19
Rejestracja: 16 mar 2012, o 18:21

Re: wybielacze a mikroorganizmy?

Post autor: marmat00 »

Jeżeli chodzi o domestosa to HCl i chyba nie muszę objaśniać jak działa(domestos to chyba nie wybielacz), podchloryn sodu, poza tym zawiera o ile się nie mylę dichloroizocyjaniuran sodu (nie wiem jak działa używa się go też w basenach). Perhydrol podobno jest wybielaczem(tu też chyba nie trzeba wyjaśniać)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości