Co to za owad

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
Szymon7x7x7
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2012, o 23:05

Co to za owad

Post autor: Szymon7x7x7 »

Witam, kilka lat temu gdy jezdzilem na dzialke czesto wieczorami przy ognisku widywalem wielkie czarne latajace owady i do tego bardzo glosne, mialy czarny pancez a pod spodem skrzydla, wiecie moze jaki to gatunek ? Pozdrawiam

PS Przepraszam za pisownie ale pisze z telefonu

Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Co to za owad

Post autor: Trzyszcz »

Zdajesz sobie sprawę z tego ile jest czarnych latających owadów?
Bez fotki nie da rady.
Szymon7x7x7
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2012, o 23:05

Re: Co to za owad

Post autor: Szymon7x7x7 »

Fotki nie zrobie bo juz dawno tego nie widzialem niestety , dodam ze dzialka znajduje sie w okolicach Młodzieszyna w woj.Mazowieckim . I te owady byly bardzo duze chyba nawet wieksze od szerszeni ktore rowniez tam widywalem. Bardzo prosze o jakies propozycje jaki to owad bo ciekawi mnie dlaczego juz ich tam nie ma i chcial bym je zobaczyc na fotce. Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Co to za owad

Post autor: Trzyszcz »

Może spróbuj więcej informacji podać.
Jeśli miały, jak piszesz, pancerz to były to chrząszcze.
Nie przesadzasz z rozmiarami? Były całkowicie czarne? Matowe czy błyszczące? Długie czułki? Masywne czy smukłe?
Szymon7x7x7
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2012, o 23:05

Re: Co to za owad

Post autor: Szymon7x7x7 »

O nie nie, z rozmiarem nie przesadzam. Z tego co pamiętam to były całe czarne,matowe, i masywne. Jak kiedyś jednego zabiłem to w sobie miał takie białe jak by jajeczka. Jak mi się coś jeszcze przypomni to dopowiem. Może daj jakieś propozycje co to mogło być, może uda się nam znaleźć.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Co to za owad

Post autor: Trzyszcz »

No nic, pobawimy się w detektywa

Dużo ich było?
Opisz okolicę- jest tam las? Stare drzewa?

Pokroju Cerambyx cerdo, Aromia moschata?

Przejrzyj rodzinę Cerambycidae
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości