Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Jocisko »

Klucz jest podstępny, nie można go lekceważyć
tak-jakos
Posty: 117
Rejestracja: 30 cze 2013, o 16:39

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: tak-jakos »

Moim zdaniem klucz z chemii jest bardzo łaskawy w porównaniu do tego z biologii Na maturze z chemii oceniana jest wiedza, a nie umiejętność dobierania odpowiednich słów. Co do zbiorów to z czego pamiętam w Maturalnie, że zdasz w odpowiedziach do zadań był podany dokładny sposób rozwiązania, no i zadania w tej książce były trudniejsze niż w Witowskim, w sam raz na obecny poziom matury. Podobno w Trenerze z PWN są też wytłumaczone zadania, ale nigdy nie miałam tej książki w rękach. Dla mnie numerem 1 jest wybór testów Persony. W prawdzie niektóre zadania są już naprawdę wymagające i wykraczające poza maturę, ale po przerobieniu tych zadań dokładnie zrozumiałam wiele zagadnień. No i w Personie niema wytłumaczonych odpowiedzi do zadań.
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Madridistka »

W maturalnie, że zdasz zadania są praktycznie z wyboru testów Persony, tyle że jest ich mniej i w większości są otwarte, jak dla mnie maturalnie, że zdasz jest lepsze
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Jocisko »

No to co polecacie po Witowskim?
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: goodman »

Wybór testów Persony

MichalWoj24
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2014, o 10:39

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: MichalWoj24 »

Rozwiązywanie testów moim zdaniem niewiele wniesie, bo nie zapisuje się wtedy wszystkiego.
Z tego, co mogę polecić: ABC B. Pac WSiPu, zdecydowanie najsensowniejszy zbiór na ten moment, do tego całkiem przyzwoite są arkusze Pazdro Irminy Pańczuk-Figury, ew. Maturalne karty pracy Nowej Ery do nowej podstawy (ale większość rzeczy jest ta sama).
I arkusze, arkusze, arkusze.
Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Reptilia »

Teraz ja mam pytanko
Przerobiłam już prawie całego Witka ( dwa tomy ), granatowy zbiór zadań z chemii ( Pazdro ), robię tez Maturalnie że zdasz - Wsip.
Co do tego jeszcze dołożyć, teraz wkraczam w etap drugich powtórek i zadań zaczyna brakować Co lepiej Chemia wybór testów - Persony? czy ABC Maturalnie - Barbary Pac?

I co polecilibyście mi z biologii żeby wdrążyć się w pisanie pod klucz ( oprócz arkuszy z poprzednich lat). Mam Witka ale coś mi nie podchodzi /
gamestar
Posty: 35
Rejestracja: 6 lip 2013, o 10:23

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: gamestar »

Mógłby mi ktoś powiedzieć czy warto robić zbiór pazdro do matury?

Z tego co czytałem to natrafiałem na opinie za i przeciw. To jak to w końcu jest? Czy są jakieś lepsze?
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Anarionn »

Ludzie, używajcie opcji szukaj, czytajcie tematy. To było wałkowane, w tym czy innym temacie miliard razy.
Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Reptilia »

gamestar
Ja osobiście robiłam zadania z Pazdro na takiej zasadzie, że ucząc się danego działu na początku przerabiałam zadania właśnie z tego zbioru W Pazdrze na początku każdego działu jest wyjaśnione jak robić wzorcowe typu zadań. Jak przerobiłam zadania które się nadają na mature z niego to przechodziłam do Witka
Więc ja osobiście Pazdro polecam, szczególnie do stechiometrii jeśli np. masz z nią problem
A lepsze od niego są na pewno Ale ja osobiście na prawdę lubię z nim pracować Ja po Pazdrze i Witku, chyba zdecyduje się na Persone bo widzę że jest w nim dużo zadaniań strikte maturalnych
Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Reptilia »

Mam do Was pytanie, dorwałam Wybór testów z egzaminów wstępnych na AM i kierunki przyrodnicze - Persony. Ale tomy są z 1998r. Czy nie są za stare i zadania z nich nie będą przestarzałe ? /
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Girion »

Reptilia, mi się wydaje, że nie.
gamestar
Posty: 35
Rejestracja: 6 lip 2013, o 10:23

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: gamestar »

Reptilia pisze: A lepsze od niego są na pewno Ale ja osobiście na prawdę lubię z nim pracować Ja po Pazdrze i Witku, chyba zdecyduje się na Persone bo widzę że jest w nim dużo zadaniań strikte maturalnych
Chodzi Ci o Maturalnie że zdasz?


Zadania obliczeniowe ze zbioru Pazdry, a co jak bym chciał dobrze przećwiczyć chemie organiczną? Też pazdro czy coś innego?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości