Ile zarabia lekarz?

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
xmail
Posty: 11
Rejestracja: 26 lip 2012, o 12:58

Ile zarabia lekarz?

Post autor: xmail »

Witam

To mój pierwszy post.
Za dwa lata piszę maturę. Mam szerokie zainteresowania zarówno dotyczące nauk technicznych jak i medycznych. Od zawsze chciałem być inżynierem i budować/wymyślać nowe maszyny i technologie. Jednak obawiam się o to, że po ukończeniu politechniki może być problem z pracą, a jak się już ją znajdzie to pieniądze raczej nie są rewelacyjne. Chyba, że jest się naprawdę wybitnym inżynierem i dostanie pracę w BMW, albo ma się własną firmę coś konstruującą.
Dlatego coraz bardziej skłaniam się ku kierunkom medycznym, które też mnie interesują. Wiem, że po kierunkach medycznych, szczególnie lekarskim i stomatologii nie ma praktycznie problemów z pracą. Z tego co widzę to raczej lekarze są dość zamożnymi ludźmi. Chciałbym jednak się Was spytać ile taki lekarz może zarabiać? Nie chodzi mi o to ile ma na początku bo to wiadomo, że jak w każdym zawodzie zaczyna się od niskich stawek. Ale ile ma taki w wieku 40-50 lat? Ile ma przeciętny, a ile może wyciągnąć dobry?
Wiem, że przy wyborze studiów nie powinno się kierować tylko pieniędzmi i nie kieruję się tylko tym. Gdybym chciał tylko zarabiać pieniądze to wcale bym nie szedł na studia tylko wyjechał zarobić kapitał, a potem wrócił i otworzył sklep/restaurację/pensjonat itd, potem następny itd i jakby mi wyszło to zarabiałbym więcej niż kilku lekarzy, dentystów i inżynierów razem wziętych.
Chodzi mi o to, żeby dobrze zarabiać, a jednocześnie robić coś ważnego dla ludzi. Politechnika jest dość ryzykowna. Medycyna jest pewniejsza. Chciałbym tylko wiedzieć, z czystej ciekawości, jakie realne pieniądze w dzisiejszych czasach może zarabiać lekarz? I co za tym idzie czy warto, z punktu widzenia przyszłych zarobków, przygotowywać się bardziej na medycynę niż polibudę?
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: Ile zarabia lekarz?

Post autor: Cinereus »

Ciekawy post szkoda że się nie zastanowiłeś pisząc go, bo skąd tutejsi forumowicze mają wiedzieć ile zarabiają lekarze ? pytaj bezpośrednio lekarzy, ale mogą nie zechcieć Ci odpowiedzieć. Poza tym, skąd wiesz że medycyna jest pewna ? Nie masz pojęcia, to tylko Twoje wyobrażenie. A co do zarobków, to słyszałem że lekarze zarabiają od 1500 zł do 50 tys. zł.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Ile zarabia lekarz?

Post autor: promyczek14175 »

No u lekarzy to duża rozbieżność. Jeżeli masz zaprzyjaźnionego lekarza, to się pytnij
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Ile zarabia lekarz?

Post autor: Padre Morf »

Chciałbym jednak się Was spytać ile taki lekarz może zarabiać?

Tyle ile wypracuje
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: Ile zarabia lekarz?

Post autor: asiula9222 »

xmail, Nie wiem dlaczego politechnika jest ryzykowna wg ciebie. Chyba ze konczysz socjologie na politechnice, to okay. ( wiem , że jest na AGH)
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Ile zarabia lekarz?

Post autor: promyczek14175 »

Ja marzę o medycynie, ale wiem, że dostanie sie graniczy z cudem . W tym roku zdawałam maturę i sie nie dostałam, więc złożyłam na politechnikę na chemię, dostałam się i spróbuję za rok poprawić maturę. Jak się nie uda, to trudno, zostaję na polibudzie i już
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Ile zarabia lekarz?

Post autor: Gitarowa »

promyczek14175 Bez przesady z tym cudem Jest wieeeele kierunków bardziej obleganych niż lekarski.
Nie mów trudno", tylko próbuj dalej!

A takie pytanie ode mnie, w temacie wątku,
Czy będąc anestezjologiem da się zarobić sensowne pieniądze (w Polsce oczywiście)? Bo to jedna ze specjalizacji w których trudno o prywatny gabinet.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Ile zarabia lekarz?

Post autor: Medycyna Lwów »

anestezjolodzy są bodaj najlepiej opłacanymi lekarzami w szpitalu, więc sorry. Prywatnie też mogą - mnóstwo jest prywatnych przychodni gdzie ktoś musi znieczulać do zabiegów czy badań endoskopowych.
Awatar użytkownika
iglo
Posty: 397
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:26

Re: Ile zarabia lekarz?

Post autor: iglo »

Tyle tylko, że anestezjologia to specjalizacja gdzie nie ma spokojnych dyżurów. OIOM do spokojnych oddziałów się nie zalicza. Jest to praca jedna z najbardziej stresujących i wymagających.
Więc jeśli ktoś chce zostać anestezjologiem to niech to sobie dobrze przemyśli
Tak samo studiowanie medycyny, robienie tego dla kasy jest bez sensu
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Ile zarabia lekarz?

Post autor: Medycyna Lwów »

nie każdy anestezjolog pracuje na OIOMie. Praca anestezjologa ambulatoryjnie znieczulającego do samych gastro i kolonoskopii czy nawet podpajęczynówkowo nie wydaje się taka straszna.
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Ile zarabia lekarz?

Post autor: Gitarowa »

Jeśli ktoś pragnie świętego spokoju to niech zostanie bibliotekarzem
xmail
Posty: 11
Rejestracja: 26 lip 2012, o 12:58

Re: Ile zarabia lekarz?

Post autor: xmail »

Cinereus,

Medycyna wydaje mi się najpewniejszym kierunkiem bo społeczeństwo się bogaci, a co za tym idzie bardziej o siebie dba.

Padre Morf,

No tak, ale pielęgniarka też zarobi tyle ile wypracuje, a są to z racji trudności obowiązków stawki niższe.


asiula9222,

Dlatego, że to jest ściema, że inżynierów brakuje. Owszem brakuje, ale dlatego, że od jakiegoś czasu inżynierów jest tyle, że są zatrudniani na stanowiskach,które obsługiwali ludzie po zawodówkach np u mnie w mieście chłopak,który robi przeglądy samochodów jest mgr inż budowy maszyn,czyli kierunku, na który zawsze chciałem iść, zarabia może góra 2,5tyś na rękę. To tak jakby zatrudniać ludzi po lekarskim jako pielęgniarki i głosić, że brakuje lekarzy. Prawdziwi inżynierowie to tacy, którzy opracowują nowe silnik, żeby były mocniejsze i bardziej ekonomiczne, albo którzy konstruują nowe tomografy i inny sprzęt medyczny, a nie ludzie, którzy je naprawiają bo to powinni robić technicy.

promyczek14175,

Po chemii jest tak samo trudno jak po budowie maszyn. Możesz pracować w Orlenie, gdzie główny technolog(chemik po polibudzie) zarabia 50tyś miesięcznie, a możesz skończyć na kasie w biedronce bo pracy nie znajdziesz wcale.


Kaamil,

A możesz powiedzieć ile taki anestezjolog zarabia? Jak nie chcesz na forum to prześlij na priv.

iglo,

Studiowanie medycyny dla kasy na pewno nie ma sensu, ale jak już się coś studiuje to raczej chce się potem w tym zawodzie pracować i żyć na przyzwoitym poziomie. A medycyna i stomatologia to chyba kierunki, które najpewniej to zapewnią.


Gitarowa,

Bibliotekarz to praca marzenie dla kogoś, kto wygrał w totka, żyje z procentów i chce mieć tylko jakieś zajęcie, żeby mieć kontakt z ludźmi, a jednocześnie nie stresować się posiadaniem własnego biznesu )))
tomekrac
Posty: 26
Rejestracja: 18 lip 2012, o 12:31

Re: Ile zarabia lekarz?

Post autor: tomekrac »

Co do anestezjologów to ostatnio wyrywali mi ósemki w gabinecie (prywatnym) i miałem to robione pod narkozą w obecności anestezjologa. Więc praca dla tej specjalizacji jest w większej ilości miejsc niż się wydaje - nie tylko w szpitalu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości