genetyka kliniczna

Genetyka w życiu człowieka, zwierząt, roślin i innych organizmów to najczęściej poruszane tematy na forum genetyki
fragola
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2012, o 09:33

genetyka kliniczna

Post autor: fragola »

mam pytanie dotyczace specjalizacji w genetyce klinicznej. Pytanie pewnie powinno zostac zadane w watku medycznym ale stwierdzilam ze lepiej spytac w bardziej zwizanym z genetyka srodowisku. Co sadzicie o tym kierunku? Czy jest to dobry, ciekawy i przede wszystkim dajacy satysfakcje zawod? I pytanie bardziej prozaiczne jak ze znalezieniem pracy i zarobkami?
qucer330
Posty: 55
Rejestracja: 13 sie 2012, o 09:25

Re: genetyka kliniczna

Post autor: qucer330 »

Witaj, rozmawiałem kiedyś z Padre Morf, może nie za wiele Ci na ten temat powiem, ale w każdym razie:

1. Bardzo niewielkie jest zapotrzebowanie jest na genetyków klinicznych, ciężko Ci będzie o miejsce.
2. Taki zawód może Ci przysporzyć zarówno negatywnych jak i pozytywnych emocji związanych z tym co robisz. Często będziesz miał kontakt z osobami chorymi genetycznie, a do tego będziesz spotykał rodziców dzieci, którym być może będziesz musiał przekazać nie zbyt dobre informacje. Reasumując, praca lekarza chyba nigdy nie jest zbytnio szczęśliwa, chociaż to na pewno zależy gdzie pracujesz.
3. Dużo więcej szczegółowych informacji znajdziesz na forum w między innymi postach użytkownika Padre Morf, ja nie będę w stanie odpowiedzieć Ci na resztę pytań.

Pozdrawiam, Qucer330
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości