barbara bukała czy może wszpwn?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
chłonna_wiedzy
Posty: 26
Rejestracja: 13 lis 2011, o 10:34

barbara bukała czy może wszpwn?

Post autor: chłonna_wiedzy »

Hej:)
do matury w szkole przygotowujemy się z operonem jednak zamierzam kupić coś do czego będę mogła zajrzeć w razie wątpliwości. Zastnawiam się nad serią z omegi Barbary Bukały albo kompletem PWN ? Co Waszym zdaniem jest lepsze i dlaczego? a może polecacie zupełnie coś innego ?
Z góry dzięki za odp

ps: czy jedność i różnorodnośc PWN jest bardzo okrojone względem 5 tomow?
________

Re: barbara bukała czy może wszpwn?

Post autor: ________ »

1) mialam obie pozycje w domu, podreczniki pwn bardzo mi sie podobaly, sa to najlepsze dla mnie podrecznik do biologii jakie mialam w domu (a mialam operon, wsip i pwn) po prostu fajnie mi sie go czytalo, takim dobrym jezykiem opisane tematy, ale moze to kwestia gustu ale polecam je kazdemu. Natomiast w treningu jest teoria i mnostwo zadan i tu jest plus ze sa zadania dodatkowo, im wiecej zadan zrobisz tym lepiej. Natomiast jak dla mnie czasami za duzo zbednych informacji do matury, chociaz musze przyznac ze tylko w Bukale spotkalam sie z tym, ze bylo wspomniane o tym, ze pingwin ma grzebien mostka, w Bukale bylo tez zadanie z polipem i meduza czy jest n czy 2n. Ja bym moze szarpnela sie na uzywane ksiazki zeby taniej wyszlo i obie pozycje bym kupila. Ale skoro masz podreczniki operonu, to moze jednak kup Bukale (dlatego, ze sa tam zadania).
2) porownywalam jednosc i podreczniki i identyczny tekst jest ten sam tu i tu.

Canis92
Posty: 130
Rejestracja: 31 maja 2012, o 10:18

Re: barbara bukała czy może wszpwn?

Post autor: Canis92 »

Ja miałem styczność z Operonem i PWN-em i moim zdaniem PWN wygrywa przez nokaut. Zwyczajnie mi się to przyjemnie czytało .
Krzaak
Posty: 8
Rejestracja: 17 lip 2012, o 14:11

Re: barbara bukała czy może wszpwn?

Post autor: Krzaak »

W Bukale jest sporo świetnych zadań, a wiele z nich pojawiało się na maturze także polecam Omege
chłonna_wiedzy
Posty: 26
Rejestracja: 13 lis 2011, o 10:34

Re: barbara bukała czy może wszpwn?

Post autor: chłonna_wiedzy »

dzięki za odpowiedzi, szczególnie sylwia1508 co do zadań to mam zbiory Witowskiego z których korzystam
hmm chyba poszukam dobrego antykwariatu a jeśli ktoś ma do sprzedania , jestem zainteresowana, proszę na priv
arbuz
Posty: 41
Rejestracja: 22 paź 2011, o 12:48

Re: barbara bukała czy może wszpwn?

Post autor: arbuz »

jak ktoś wcześniej napisał PWN wygrywa przez nokaut. A co do Witka, to ten do biologii nie jest najlepszą pozycją, warto go mieć, jednak lepiej nie opierać się tylko na nim.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: barbara bukała czy może wszpwn?

Post autor: promyczek14175 »

Omega!
jesstina
Posty: 2
Rejestracja: 26 sie 2012, o 17:48

Re: barbara bukała czy może wszpwn?

Post autor: jesstina »

Korzystałam z Omegi i kompletu przygotowującego do matury z PWN.

Żadnych korepetycji, tylko te książki i dostałam się na lekarski za pierwszym podejściem, więc mogę szczerze polecić oba wydawnictwa!

Wszystkie te książki mam teraz do sprzedania, w doskonałym stanie, za pół ceny zakupu chętni- kontakt: netty.[at].com
Doktórka
Posty: 34
Rejestracja: 23 lip 2012, o 10:41

Re: barbara bukała czy może wszpwn?

Post autor: Doktórka »

wyryć na blache Villego. Aa, ale nie ma tam o chromosomach telocentrycznych, ostatnio zauważylam wiec omegę dodatkowo plus trochę operonu czyli najlepiej 10 ksiazek a nie jedna
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości