Studia weterynaryjne

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
galanonim4321
Posty: 2
Rejestracja: 3 sie 2012, o 20:39

Studia weterynaryjne

Post autor: galanonim4321 »

Mam taki problem, czy ktoś wie może czy w województwie śląskim jest uczelnia na której można studiować weterynarię. Najbardziej zależało by mi nad studiami zaocznymi. Niestety na studia dzienne nie mogę sobie pozwolić. Mam dziecko i nie mogę opuścić domu. Zależało by mi, aby dojazd nie był dłuższy niż ok 1,5 godziny z Tarnowskich Gór. Niestety zostało mi mało czasu na poszukiwania, bo będę zaczynać ostatnią klasę liceum.
Ewentualnie, czy uważacie, że technik weterynarii może mnie zachwycić przy wyższych ambicjach?

proszę o odpowiedź
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Studia weterynaryjne

Post autor: Korczaszko »

Zaoczna weterynaria jest niewykonalna. To studia lekarskie.
galanonim4321
Posty: 2
Rejestracja: 3 sie 2012, o 20:39

Re: Studia weterynaryjne

Post autor: galanonim4321 »

znaczy się wiem że mimo to takie studia istnieja, jedna nie wszędzie są
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Studia weterynaryjne

Post autor: talagia »

galanonim4321 pisze:znaczy się wiem że mimo to takie studia istnieja, jedna nie wszędzie są
Zaoczne studia weterynaryjne nie istnieją. Zajęcia na KAŻDEJ uczelni (Warszawa,Wrocław,Lublin,Poznań,Olsztyn,Krakow) odbywają się normalnie od poniedziałku do piątku od rana do wieczora.

Na moim roku, a nawet w mojej grupie są kobiety, które zostały niedawno świeżo upieczonymi mamami - radzą sobie normalnie i studiują w normalnym trybie (oczywiście w czasie ciąży nie mogły brać udziału we wszystkich zajęciach)
Awatar użytkownika
GAsiaG
Posty: 136
Rejestracja: 22 lip 2009, o 08:07

Re: Studia weterynaryjne

Post autor: GAsiaG »

technika weterynarii można zrobi zaocznie- studium, ale na pewno nie prawidłowe studia z tytułem lekarza
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Studia weterynaryjne

Post autor: Korczaszko »

Piszesz o studiach - studia zaoczne NIE istnieją, nie weterynaria.
Studium owszem, ale tam masz tytuł technika, który nie wiem czy Cię zachwyci.

talagia, studiować w ciąży/z dzieckiem można, ale sytuacje są bardzo różne i czasem może to być b. trudne. Idealny dla mamy z dzieckiem jest. akademik. U nas mamy małżeństwo z dzieckiem (urodziło się w tym roku) i mają na pęczki niań i zawsze mają kogo poprosić o opiekę na parę godzin.
smardz
Posty: 115
Rejestracja: 12 sty 2011, o 19:32

Re: Studia weterynaryjne

Post autor: smardz »

Korczaszko, nic tylko takich ludzi podziwiać za determinację.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Studia weterynaryjne

Post autor: Korczaszko »

Pewnie łatwiej jest jak się już jest na studiach, bo trudniej zrezygnować w połowie drogi ale bez przesady. Od zawsze kobiety zostawały matki w czasie studiów, teraz dużo rzadziej niż 20 lat temu, ale wciąż to się zdarza i to na każdym kierunku. Przecież to nie jest tragedia, na studiach łatwiej ułożyć plan niż w pracy no i raczej nikt na uczelni nie siedzi 8h zegarowych jak to jest na pełnym etacie.
smardz
Posty: 115
Rejestracja: 12 sty 2011, o 19:32

Re: Studia weterynaryjne

Post autor: smardz »

Ale nie każdy studiuje w mieście, w którym ma rodziców- którzy w opiece nad wnukami w takich sytuacjach sprawdziliby się najlepiej. Co więcej nie każdego studenta a raczej jego rodziców stać na żłobek czy coś takiego. Pewnie, zawsze może być gorzej. Nie jeden student nie może pogodzić studiów z pracą, a co dopiero studiów z dzieckiem.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Studia weterynaryjne

Post autor: Korczaszko »

Tak jak mówiłam, moi znajomi korzystają z pomocy innych studentów, mieszkańców akademika. A miesięcznego dziecka nikt do żłobka nie wyśle.
Rozumiem, że ciężko zacząć, czyli wyjechać z domu z dzieckiem itd, nie każdy ma odwagę i siłę (nie wiem czy ja bym miała), ale będąc w połowie studiów nie zrezygnuje się ot tak z dalszej edukacji tu ciężej zrezygnować niż spróbować pogodzić oba obowiązki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość