W którym banku macie konta?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
tomekrac
Posty: 26
Rejestracja: 18 lip 2012, o 12:31

W którym banku macie konta?

Post autor: tomekrac »

W sumie to są jeszcze wakacje i jest troche czasu żeby się zająć rzeczami nie związanymi stricte z maturą i egzaminami.

Ostatnio naszło mnie żeby sobie w końcu założyć konto w banku. Tylko się zastanawiam jakie konto w którym banku wybrać? przeglądałem różne tematy na forum, ale są one bardzo stare ( jakieś 2 lata wstecz). Przeglądałem też kilka rankingów i stron które wypluwa google np.


Teraz chyba najlepsze oferty mają mBank, ING i alior sync, tyle że z aliorem są podobno jakieś problemy bo jeszcze cały czas im jakieś błędy wyskakują na stronie np. jak się robi przelew?

Ma ktoś konta w tych bankach i może się wypowiedzieć i polecić któryś z nich?

Ps. pod tym drugim linkiem jest przy okazji chyba największa baza arkuszy maturalnych jaką do tej pory udało mi się znaleźć, nawet chomik wymięka
akihito
Posty: 111
Rejestracja: 25 maja 2012, o 15:49

Re: W którym banku macie konta?

Post autor: akihito »

Ja mam w ING i jestem bardzo zadowolony, wybrałem je ze względu na dostępność bankomatów i faktycznie darmowe prowadzenie( nie tylko pusty slogan), sam ostatnio myślałem o przejściu na alior sync, ale jednak przed nimi jeszcze długa droga do perfekcji.
ekim
Posty: 469
Rejestracja: 14 lut 2009, o 15:10

Re: W którym banku macie konta?

Post autor: ekim »

Ja mam konto w aliorsync i założyłem je w sumie tylko dlatego, że dali mi 100zł na początek. : D Wcześniej miałem konto w normalnym aliorze. Konto faktycznie za darmo, karty za darmo, naklejki zbliżeniowe za darmo, ciekawy interfejs konta internetowego z dużą ilością gadżetów finansowych. Żadne błędy do tej pory mnie nie zaskoczyły. Mi odpowiada i ogólnie mogę powiedzieć, że polecam.
Awatar użytkownika
asqua92
Posty: 576
Rejestracja: 26 mar 2011, o 21:17

Re: W którym banku macie konta?

Post autor: asqua92 »

Ja mam konto w BZ WBK, jestem zadowolona, tylko minusem jest to, że darmowe są wypłaty z bankomatów tylko BZ WBK. Choć teraz oni coś nowego wymyślają i nie wiem, czy się coś nie zmieniło w sprawie bankomatów
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: W którym banku macie konta?

Post autor: Przemeqq »

Ja mam zwykłe konto indywidualne w Alior Banku, korzystam już od roku, bardzo proste w obsłudze, co prawda leci co miesiąc 6zł za utrzymanie, ale nie przeszkadza mi to jakoś strasznie.

Polecam Alior.
Jedyne co mnie u nich denerwuje to idiotki-stażystki stojące w przedsionku oddziałów i po wejściu mówiące witamy w AB, w czym mogę mogóc?
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: W którym banku macie konta?

Post autor: mickey_mouse »

Ja właśnie jestem w trakcie zakładania konta w mBanku, chyba sa ok ]
Jedyne co wydaje się być lipą to te karty zbliżeniowe. nie mam zaufania do nich, ale niestety teraz nie da się uniknąć takiej karty.
tomekrac
Posty: 26
Rejestracja: 18 lip 2012, o 12:31

Re: W którym banku macie konta?

Post autor: tomekrac »

Ja w końcu się zastanawiam nad ING i mBankiem bo nie wiem co wybrać. W sumie w każdym większym mieście raczej nie ma problemu z bankomatami, a mbanku jeszcze dają bezpłatne bankomaty za granicą.
Mieliście jakieś problemy z tymi bankami?

PS. Jeśli chodzi o alior i 6 zł miesięcznie, to po co mam to płacić skoro nie muszę?
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: W którym banku macie konta?

Post autor: mickey_mouse »

tomekrac, też wahałam się między tymi dwoma ale u mnie zadecydował właśnie fakt bezpłatnych bankomatów za granicą i niższe opłaty za prowadzenie konta przy niedokonaniu płatności przez miesiąc (mBank 2 zł a ING 5zł)
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: W którym banku macie konta?

Post autor: lith »

Ja mam w mbanku. Jak zakładałem to było wszystko za darmo, potem z tymi kartami zmienili, że jak się ileś tam nie wyda to te 2 zł potrącają. Nie ma też wszystkich bankomatów za free, więc chyba są teraz lepsze oferty. Jedyne czego mi dość mocno brakuje to możliwość korzystania jak z karty kredytowej jeżeli idzie o jakieś rezerwacje, czy zakupy w necie (gdzie podajesz nr cvv). Ale nie wiem, które banki do których kont przy debetówkach to mają, ale mój ojciec w kredyt banku np. ma.

Ogólnie jakbym miał dzisiaj wybierać to
Alior wydaje się oferować więcej. jednak poważną wadą dla mnie byłoby opłaty przy wypłatach za granicą
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: W którym banku macie konta?

Post autor: chevelle »

Mam konto w mBanku od ponad 2 lat i jestem zadowolona. Wybrałam przede wszystkim dlatego, że tata również ma tam konto i po prostu jak potrzebuję pilnie pieniędzy, to tatuś przelewa i za chwilę mam je u siebie Poza tym darmowe prowadzenie to plus tego banku. Obowiązuje jedynie opłata za kartę - 2zł miesięcznie, jeśli nie wyda się 100zł na płacenie kartą, ale to akurat nie jest problem W bankomatach Euronetu mogę wybierać pieniądze bez dodatkowych opłat, a akurat tych bankomatów jest w Białymstoku dość dużo, więc nie mogę narzekać Minusem jest brak stacjonarnych oddziałów banku, ale po co studentowi takie bajery?
tomekrac
Posty: 26
Rejestracja: 18 lip 2012, o 12:31

Re: W którym banku macie konta?

Post autor: tomekrac »

Zdecydowałem się na mBank

Dzięki za pomoc i opinie.
erzecznik_meritum
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2012, o 16:51

Re: W którym banku macie konta?

Post autor: erzecznik_meritum »

Czy myśleli Państwo o Koncie Celowym w Meritum Banku? Posiada ono atrakcyjne oprocentowanie w wysokości 4,75 proc. w skali roku już od pierwszej złotówki, z miesięczną kapitalizacją odsetek. Jego otwarcie i prowadzenie jest bezpłatne, a prowadzenie bardzo elastycznie możemy w dowolnym dopłacać do niego środki oraz dokonywać wypłat (przelewów). Więcej szczegółów znajdą Państwo w krótkim materiale, zapraszam do zapoznania się z ofertą Meritum Banku.

Pozdrawiam,
eRzecznik Meritum Bank
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: W którym banku macie konta?

Post autor: persil1991 »

Mam w Alior Syncu - bo dali premię (:D) i bo za darmo. Jako jedne z niewielu bez żadnych warunków. Do tego fajny bajer - przelewy natychmiastowe. Fajny kontakt z biurem obsługi (można wybrać np. czat z doradcą ). Przejrzysty panel w bankowości internetowej (czego nie można powiedzieć np. o Raiffeisen).
Jestem zadowolony.

A w Meritum mam lokatę - dla początkujących wysoki procent, więc mogę polecić. Do tego premia 30 zł za podpisanie w oddziale
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość