czy opłaca się poprawiać taki wynik matury?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
anonymous2012
Posty: 124
Rejestracja: 26 sie 2012, o 00:41

czy opłaca się poprawiać taki wynik matury?

Post autor: anonymous2012 »

jak sądzicie, opłaca się poprawiać wynik 86% z biologii rozszerzonej?
jestem na medycynie niestacjonarnej, chce się przenieść za rok. jestem dobry z biologii, wiem że mógłbym zdobyć ponad 90% bo wszystkie matury pisałem na min 92%,max na 98%. ale czy jest sens? jestem w kropce. z chemii mam nieco ponad 70% ale nie przepadam za chemią a może inaczej, nie lubię zadań liczeniowych bo chemia pamięciowa jest ok. czy darować sobie biologię i skupić się na poćwiczeniu liczenia czy może jednak stawiać na poprawę biologii na ponad 90%?generalnie z uczeniem się na pamięć nie mam problemów i lubię pamięciowe uczenie.uczę się bardzo szybko więc myślę że na medycynie nie sprawi mi problemów zapamiętywanie materiału. zależałoby mi na zdobyciu dodatkowych 10punktów za rok na maturze by zmienić tryb na stacjonarny i nie wiem na który przedmiot tutaj postawić, co myślicie?
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: czy opłaca się poprawiać taki wynik matury?

Post autor: Lucyfer »

Skoro z bioli Ci dobrze idzie to spróbuj jeszcze raz a chemie podszlifuj, większe szanse
Awatar użytkownika
Anarchia
Posty: 279
Rejestracja: 20 sty 2012, o 20:27

Re: czy opłaca się poprawiać taki wynik matury?

Post autor: Anarchia »

zgadzam sie z Lucyferem biol powtorz jeszcze z pare razy a wieksza uwage skup na chemi no i próbuj. życze sukcesu
Awatar użytkownika
iglo
Posty: 397
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:26

Re: czy opłaca się poprawiać taki wynik matury?

Post autor: iglo »

Zawsze można napisać, jeśli się nie poprawi to i tak zostaje wyższy wynik



BTW: Z biologii rozszerzonej nie da sie miec 86%
Awatar użytkownika
indiana
Posty: 574
Rejestracja: 2 kwie 2011, o 17:26

Re: czy opłaca się poprawiać taki wynik matury?

Post autor: indiana »

iglo pisze: BTW: Z biologii rozszerzonej nie da sie miec 86%
anonymous2012
Posty: 124
Rejestracja: 26 sie 2012, o 00:41

Re: czy opłaca się poprawiać taki wynik matury?

Post autor: anonymous2012 »

Da sie ale zaokraglaja bo wychodzi po przecinku,racja. a chodzilowmi o 87 ale yrobilem literowke. Spac mi sie chcialo:-D no a sprawe przemysle.
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: czy opłaca się poprawiać taki wynik matury?

Post autor: terrible_justyna »

pisać, pisac i jeszcze raz pisać! gorzej być nie może, a zawsze może być lepiej
przykład z życia wzięty: teraz poprawiałam biol i chem, biol olałam i skupiłam się na chem. biol poprawiłam na 90% bez nauki
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: czy opłaca się poprawiać taki wynik matury?

Post autor: Przemeqq »

Chemię jest dużo łatwiej napisać na super wynik niż biologię.
Wynika to m. in. z często ograniczonych zdolności humanistycznych biol-chemów, które są jednak wymagane na biologii )
riki tiki96
Posty: 19
Rejestracja: 1 lip 2015, o 22:23

Re: czy opłaca się poprawiać taki wynik matury?

Post autor: riki tiki96 »

a czy studiując medycynę da się jednocześnie uczyć do poprawy matury? pytam z czystej ciekawości bo sam mam zamiar studiować farmację i uczyć się jednocześnie do poprawy.
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: czy opłaca się poprawiać taki wynik matury?

Post autor: Dellarin »

riki tiki96, moja koleżanka studiuje medycynę na ŚUM i chce się przenieść na UJ i też podchodziła do poprawy matury, ale nie miała na naukę czasu, bo zwyczajnie musiała się uczyć na studia, bo i tak ledwo się wyrabia w czasie. Z kolei inna koleżanka właśnie poszła na farmację, tak jak Ty zamierzasz i też nie miała czasu na naukę do poprawy matury, bo skupiła się na studiach i niestety nie poprawiła wyników.
Moim zdaniem wiele zależy od Ciebie, bo jak się uprzesz i zorganizujesz na tej farmacji to jest szansa, i czytałam na forum wypowiedzi osób, którym po farmie udało się poprawić maturę, ale trzeba w to na pewno włożyć dużo pracy, poświęcenia i czasu kosztem czasu wolnego. Niby plusem jest to, że w razie nie poprawienia masz już studia, ale minusem właśnie to, że jak faktycznie zależy Ci na leku to właściwie stracisz czas i może być rozsądniejszą decyzją posiedzieć w domu, przycisnąć na maksa, zrobić wszelkie możliwe arkusze, zbiory zadań, pójść na korki do mądrej osoby zamiast wydawać kasę np. na dojazdy na uczelnię i rozgromić tą maturę na kosmiczny wynik. To bardzo indywidualna kwestia i trudna decyzja.
Btw. jeśli myślisz, że to czego się będziesz uczyć na studiach na farmacji ułatwi Ci zdanie matury na genialny wynik to niestety możesz się przejechać tak jak moja koleżanka, która się rozczarowała tym, że wcale nie było jej łatwiej, bo jednak nauka na studiach a nauka do matury to zupełnie inne wymagania i dwie różne sprawy.
Awatar użytkownika
deanerys
Posty: 76
Rejestracja: 25 sie 2011, o 09:42

Re: czy opłaca się poprawiać taki wynik matury?

Post autor: deanerys »

riki tiki96 pisze:a czy studiując medycynę da się jednocześnie uczyć do poprawy matury? pytam z czystej ciekawości bo sam mam zamiar studiować farmację i uczyć się jednocześnie do poprawy.
Ja studiowałam farmację i poprawiałam maturę. Poprawiłam biologię o 20%. Jednak tak jak mówi Dellarian, jest to ciężkie. U mnie na roku, przynajmniej z tych osób co znam, nikt nie poprawił wyniku, albo bardzo nieznacznie. Mi z farmacji przydała się botanika, która jest na 1 roku i może fizjologia/anatomia. Reszta to głównie chemia, której ja osobiście nie poprawiałam. Wszystko zależy jakie masz samozaparcie, bo do studiowania i uczenia do poprawy trzeba być zdecydowanym i świadomym, że bd to kosztować Cię WIELU wyrzeczeń.
Proteina
Posty: 133
Rejestracja: 23 kwie 2014, o 17:50

Re: czy opłaca się poprawiać taki wynik matury?

Post autor: Proteina »

Siedzenie w domu też nie jest gwarantem dobrego wyniku.
Ja siedziałam rok w domu, poprawiłam wynik o 21 punktów. Aktualnie mam 163 punkty, chcę na stomatologię, ale pewnie nawet na Szczecin mi wystarczy. Mój plan B to farmacja i ponowna poprawa matury, tak mało mi brakuje. Wierzę, że dam radę uczyć się na studia i do matury. Dla chcącego nic trudnego

riki tiki96
Posty: 19
Rejestracja: 1 lip 2015, o 22:23

Re: czy opłaca się poprawiać taki wynik matury?

Post autor: riki tiki96 »

w zeszłym roku do szczecina był próg 159pk. myślę, że się dostaniesz mimo iż progi w tym roku będą większe
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości