Akademiki i stypendia UMED

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Nene
Posty: 231
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 12:41

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: Nene »

Cześć!

Szuka ktoś jeszcze pokoju w znakomitej lokalizacji?
6 sierpnia - 100 m do Placu Hallera, przestronny. Ja II rok woj-leku.
Niepaląca, sprzątająca po sobie. Duża kuchnia z wszystkim co potrzebne, ciepło w zimie. Spokój potrzebny do nauki.
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: KatarzynaZSDM »

Giardia Lamblia pisze:Są pokoje gościnne w akademikach. Zadzwoń i zapytaj. Trzeba rezerwować wcześniej.
Dzięki

Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: Ziomek123 »

Jaki był próg do stypendium rektora tylko z ocen na lekarskim?
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: Ziomek123 »

UP UP

Jaki był próg do stypendium rektora tylko z ocen na lekarskim?
Awatar użytkownika
Maralexo
Posty: 1
Rejestracja: 17 cze 2015, o 13:47

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: Maralexo »

UP UP UP

Jaki był próg w tym roku akademickim na lekarskim, po zmianie kryteriów punktacji?
karola225
Posty: 5
Rejestracja: 23 cze 2015, o 18:37

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: karola225 »

Wybieram sie na studia do Łodzi w tym roku i myślałam o zamieszkaniu w akademiku. Czytałam tu trochę na temat akademików, z tego co wiem to wyremontowane są 2 i 4, ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat czworki, bo o dwojce czytalam. Gdzie radzicie zamieszkać tak wogole?
Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: sassa »

umed.pl/pl/index1.php?dir=akt&mn=tresc-komunikat&txt=4587
kilka zdjec z IV
dzienniklodzki.pl/artykul/456665,lodzki-akademik-synapsa-zyskal-druga-mlodosc-zdjecia,id,t.html?cookie=1
a tu z II

zależy jaki kierunek wybierasz, jeśli woj-lek to celowałabym w IV, bo jest na placu Hallera, jeśli lek to synapsa- II (lub medyk jeśli zalezy ci żeby było jak najtaniej)
Oczywiscie biorę tu pod uwage tylko odleglosc od miejsca zajęć. sama w akademiku nie mieszkam, więć o szczegółach się nie wypowiem
Awatar użytkownika
sylwucha010
Posty: 585
Rejestracja: 5 maja 2009, o 19:35

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: sylwucha010 »

Byłam zarówno w DS2 jak i w DS4 i oba są na naprawde fajnym poziomie.
I rzeczywiście DS4 ma tak niesamowicie blisko na zajęcia na woj-leku, że zaczynając o 12:15, możesz spokojnie wyjść z pokoju o 12:15

No chyba że masz rasistowskie przekonania, to DS4 nie polecam
karola225
Posty: 5
Rejestracja: 23 cze 2015, o 18:37

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: karola225 »

Dziekuje za odpowiedz, a o co chodzi z tymi pogladami? Chodzi o to ze duzo obcokrajowcow tam mieszka?

Awatar użytkownika
Margaret95
Posty: 133
Rejestracja: 9 lut 2011, o 14:15

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: Margaret95 »

Jak to jest ze stypendiami za wyniki w nauce? Jest jakaś określona średnia czy odgórnie dana ilość najlepszych na roku dostaje? No i przede wszystkim - liczą się wszystkie oceny (również te z fakultetów)? Nie ma to jak mieć jedyną tróję z filozofii medycyny
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: Aksolotl »

Margaret95, albo 3,5 z filozofii najlepszy fakultet ever. Fakultety pewnie się niestety liczą, ale sama się zastanawiam, jak działa ta średnia, bo nie mogłam znaleźć jednoznacznej informacji. Średnia za rok = średnia z drugiego semestru? Czy średnia ze średnich z obu semestrów? Czy średnia ze wszystkich ocen z zaliczeń, ale nie egzaminów - czyli np. z pierwszego semestru biolmed, z drugiego anat, ale ocena z anat z pierwszego semestru już nie? A jeśli w grę wchodzi ta ostatnia opcja, to co w ogóle z oceną z angielskiego? Bo przecież również ta na koniec roku to tylko ocena z zaliczenia, egzamin jest po pierwszym semestrze drugiego roku.

Dostaje niby 10% ludzi na roku z najlepszą punktacją wyliczaną ze wzoru, w którym jest średnia, prezentowanie czegoś na konferencjach, bycie przewodniczącym STN, publikacje naukowe, osiągnięcia sportowe. Po pierwszym roku pewnie to będzie przede wszystkim średnia, no nie?
Awatar użytkownika
Margaret95
Posty: 133
Rejestracja: 9 lut 2011, o 14:15

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: Margaret95 »

Słyszałam, że po pierwszym właśnie tylko średnia. Też próbowałam się dokopać do jakiegoś wzoru na wyliczanie średniej i nie wiem gdzie oni to podali Liczę, że tutaj ktoś się orientuje.
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: Ziomek123 »

Liczą się wszystkie oceny, zaliczenia, fakultety z całego roku
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości