rozpoczęcie zajęć na I roku

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Marika92
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2012, o 08:24

rozpoczęcie zajęć na I roku

Post autor: Marika92 »

Cześć,

mam taki nurtujący problem i mam nadzieję, że ktoś ze starszych roczników pomoże:) jak wygląda pierwszy dzień na pumie? tzn. czy prawdą jest, że wykładowcy mogą zrobić nam jakieś wejściówki, czy mamy się jakoś przygotować do zajęć ? i czy trzeba już przynieść fartuchy, książki itd?

Dzięki za pomoc:)
Awatar użytkownika
Wendy
Posty: 430
Rejestracja: 15 maja 2008, o 16:39

Re: rozpoczęcie zajęć na I roku

Post autor: Wendy »

Na pierwsze zajęcia idziesz normalnie przygotowany, jak na każde inne, tzn. musisz mieć fartuch, zeszyt itp. Zależy, co tam akurat potrzebne będzie. Przeważnie jednak nie ma wejściówek, bo są to zajęcia organizacyjne, ale jeśli chodzi o niektórych asystentów to kto wie Warto przejrzeć regulamin na stronie danej katedry.
heaven
Posty: 12
Rejestracja: 7 sie 2012, o 20:32

Re: rozpoczęcie zajęć na I roku

Post autor: heaven »

Że co, że jak, że fartuch na pierwszych zajęciach? Nikt mnie o tym nie poinformował LOL. Ale jaki konkretnie musi byc? Cały strój ze spodniami, czy tylko fartuch? Gdzie go nabyć? Może jeszcze skalpel już mam mieć swój pierwszego dnia może co? oO
kurek
Posty: 7
Rejestracja: 17 sie 2012, o 10:10

Re: rozpoczęcie zajęć na I roku

Post autor: kurek »

sam fartuch, jaki chcesz. ale najlepiej zapinany od przodu i długi lepiej, aby ubrania preparatem sobie nie ubrudzić.

i czepek potrzebny też jest jednorazowy może być

na 1 zajęciach raczej się nie czepiają, ale niektórzy mogą.
Awatar użytkownika
Karek
Posty: 31
Rejestracja: 2 wrz 2010, o 21:29

Re: rozpoczęcie zajęć na I roku

Post autor: Karek »

u nas na pierwszych zajęciach wszyscy mieli fartuchy, ale jak zapomnisz to (przynajmniej w zakładzie anatomii) zawsze mają w szatni kilka do pożyczenia
Tynia717
Posty: 12
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 11:35

Re: rozpoczęcie zajęć na I roku

Post autor: Tynia717 »

Czy to ma być jakiś specjalny fartuch? (i mam pytanie odnośnie sal wykładowych. Na planie zajęć nie ma podanych nr sal, w których mamy zajęciamożecie jakoś to przybliżyć? )
Stabilo
Posty: 328
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:05

Re: rozpoczęcie zajęć na I roku

Post autor: Stabilo »

Najzwyklejszy biały fartuch , z długim rękawem. I nakrycie głowy. Może być tak, że będziecie musieli sobie skołować białą chustę, bo nie u wszystkich asystentów przechodzą te jednorazowe czepki, ale spokojnie, dowiecie się wszystkiego na pierwszych zajęciach:).
Jeśli chodzi o budynek Anatomii, hmm. . Ciężko jest wytłumaczyć rozkład tych boksów:D. Jak już wejdziecie do budynku (najpierw trzeba pokonać takie zwykłe, brązowe drzwi, a później takie szklane, skrzypiące, które za wszelką cenę będą chciały Wam przywalić:D), to trzeba zejść schodami na dół i tam w korytarzu po lewo będą tylko jedne drzwi do czterech boksów:D. Albo boksy są też na półpiętrze (schodami do góry. siłą rzeczy:D).
heaven
Posty: 12
Rejestracja: 7 sie 2012, o 20:32

Re: rozpoczęcie zajęć na I roku

Post autor: heaven »

gdzie mozna kupic ten fartuch w szcz?
Stabilo
Posty: 328
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:05

Re: rozpoczęcie zajęć na I roku

Post autor: Stabilo »

heaven, Na Jagiellońskiej jest taki duży sklep z używaną odzieżą medyczną. Ja tam kupiłam swój fartuch za 24zł i służył mi przez cały rok na Anatomii:). Jest też sklep medyczny na Mieszka I. Trzeba wysiąść na przystanku Dąbrowskiego, jak jedzie 11, 12, 4. I trzeci sklep, o którym wiem jest na ul. Kolumba. Jeździ tam 6 i 3. Trzeba wysiąść na przystanku Kolumba właśnie (kolejny za dworcem PKP):).
Awatar użytkownika
Wendy
Posty: 430
Rejestracja: 15 maja 2008, o 16:39

Re: rozpoczęcie zajęć na I roku

Post autor: Wendy »

Na kolumba zwie się Rewa.

A do heaven, to są studia i tu nikt nie będzie za Tobą chodził
i podpowiadał co, gdzie i jak. Jeśli czegoś na zajęciach nie powiedzą, sam/a musisz się dopytać/dowiedzieć. Przyzwyczajaj się.
heaven
Posty: 12
Rejestracja: 7 sie 2012, o 20:32

Re: rozpoczęcie zajęć na I roku

Post autor: heaven »

Tak więc się pytam. Widzę sodówka odbija do główki? Wielka studentka
Awatar użytkownika
Wendy
Posty: 430
Rejestracja: 15 maja 2008, o 16:39

Re: rozpoczęcie zajęć na I roku

Post autor: Wendy »

Haha, nie ma to jak się obrazić za prawdę
A Twoje pytanie było raczej wyrzutem, że ktoś Ci wszystkiego nie podał na tacy.
Widzę, że masz dziwne pojęcie sodówki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości