wymagania 2013/2014

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: wymagania 2013/2014

Post autor: halidor »

zmaleja tylko wtedy jesli bedzie trudna matura inaczej moga nawet wzrosnac, tak jak to jest od paru lat
________

Re: wymagania 2013/2014

Post autor: ________ »

halidor pisze:zmaleja tylko wtedy jesli bedzie trudna matura inaczej moga nawet wzrosnac, tak jak to jest od paru lat
ostatnie progi:

2010 - 268
2011 - 267
2012 - 275

nie wzrastaly z roku na rok. a w tym roku nie ma byc 230 miejsc? Tak mi sie wydaje przynajmniej, ze zmniejszyli liczbe miejsc do 200 ze wzgledu na to ze dwa roczniki na raz beda konczyc, ale juz w tmy roku chyba powinno byc normalnie czyli 230 miejsc

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: wymagania 2013/2014

Post autor: randomlogin »

To wszedzie dwa na raz beda konczyc, a nia CMUJ tylko. BTW - normalnie, w sensie wczesniej, bylo 240 chyba.

W sumie zobaczymy jak bedzie - zakulisowe ustalenia w tym zakresie maja to do siebie, ze potrafia sie bez ostrzezenia zmienic. Ale wielkiego wplywu tego na prog bym sie nie spodziewal - osob z tym 1pkt mniej moze byc i zwykle jest ze 20, z kolejnym kolejne 20. I 40 wiecej miejsc daje obnizenie progu o 2pkt, wiec bez szalu - to juz matura bardziej wplynie, i to ze WUM teraz tez bierze pod uwage podstawowa matematyke, a na UJ wiele osob ma focha przez te olimpiady.
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: wymagania 2013/2014

Post autor: Jane Doe »

ja mam focha na ujot, bo mnie nie przyjal, a jestem finalistka OB. ale to co sie stalo i dzieje tam teraz to przegiecie 50 osob na liscie mialo max ptk moj kolega z olimpiady biologicznej zdal matme na 98% i byl na liscie 51, a otwieral liste tych bez maxa ale jak daja takie przywileje uczestnikom olimpiady wiedzy o guzikach to nie ma co sie dziwic, ze pozniej wiekszosc oblewa, bo sie nie spodziewala takiego nawalu roboty.
sama chcialabym sie nadal przeniesc na ujot, ale jak sie dowiedzialam, ze wawa przyjmuje z matma, to biore pod opcje rowniez wum. matme zdalam kiepsko bo jednak tylko 90%, co przy zeszlorocznym smiesznym poziomie jest slabym wynikiem, to jednak zawsze z tej biologii mam max ptk. Zastanawiam sie czy da rade sie przeniesc, czy bede musiala isc na pierszy rok, a jezeli tak zrobie to czy bede musiala zaplacic za rok studiowania na aktualnej uczelni.
katy94
Posty: 311
Rejestracja: 19 lip 2012, o 11:51

Re: wymagania 2013/2014

Post autor: katy94 »

Ja też mam focha na te wszystkie olipiaday UJ bo mieszkam w Krakowie i najlepszą uczelnię mam pod nosem a będę specjalnie musiała zamieszkać gdzieś dalej żeby studiować na gorszej uczelni Powinna być olimpiada tylko z biologi chemi i fizyki i matematyki wg mnie nie wiem co ma olimpiada innowacji technicznych, umiejętności rolniczych, budowlanych i wiedzy elektronicznej wspólnego z medycyną, no ale.
Ostatnio zmieniony 7 sty 2013, o 00:34 przez katy94, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: wymagania 2013/2014

Post autor: Wendigo »

katy94, dla UJ najważniejsze jest żeby w statystykach ładnie wyglądać, chodzi o procent olimpijczyków studiujących na kierunku lekarskim, przy czym rodzaj olimpiady nie ma większego znaczenia.
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: wymagania 2013/2014

Post autor: Jane Doe »

Inne uczelnie nie sa wcale gorsze!

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: wymagania 2013/2014

Post autor: randomlogin »

katy94, dupa a nie najlepsza, mowisz jakbys juz byla zindoktrynowana czescia przemow naszych wladz. To jedno. Drugie - akurat wyjazd dobrze robi zwykle. Tez mam UM w miescie rodzinnym, a wyjechalem stamtad - glownie w imie bycia gdzies indziej wlasnie. Wiec nawet jesli tak ci sie trafi - moze jeszcze bedziesz zadowolona. Trzecie - olimpiada, w tym nawet wiedzy u guzikach, jest z tego co wiem tez ogolnodostepna, jesli jest taka prosta to mozna zdac i miec free pass, bo jak rozumiem masz ten komfort, ze jestes jeszcze w liceum. Chyba ze na finiszu juz, wtedy troche za pozno - ale to juz do nikogo pretensje, bo reguly gry znane sa od czerwca i nie jest to novum, tylko powtorzenie z zeszlego czy jeszcze wczesniejszego roku (za pierwszym razem moglo byc to i bylo sporym zaskoczeniem).
I przy tym wszystkim tez uwazam, ze kryteria powinny byc inne. Ale nie sa. Jesli jestes z Krakowa i nastawialas sie na ta uczelnie, to moglas faktycznie konkretnie pod to miejsce dopasowac aktywnosc w liceum.
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: wymagania 2013/2014

Post autor: goodman »

katy94 pisze:Ja też mam focha na te wszystkie olimpiady UJ bo mieszkam w Krakowie i najlepszą uczelnię mam pod nosem a będę specjalnie musiała zamieszkać gdzieś dalej żeby studiować na gorszej uczelni Powinna być olimpiada tylko z biologi chemi i fizyki i matematyki wg mnie nie wiem co ma olimpiada innowacji technicznych, umiejętności rolniczych, budowlanych i wiedzy elektronicznej wspólnego z medycyną, no ale.
U mnie też sprawiło to, że zrezygnowałem o starania się o miejsce na UJ mimo, iż mam do niego najbliżej ok.40km.
Niestety LO już skończyłem i startować w tych dzikich olimpiadach nie mogę. Inna sprawa to to, że nie pomyślałem o tym, że taka poważna uczelnia jak UJ wywinie taki numer z tymi olimpiadami(btw nawet nie interesowałem się tym, bo wtedy jeszcze o medycynie na poważnie nie myślałem). Na dobrą sprawe, dowiedziałem się o tym dopiero w czerwcu
Myślę, że na pewno warto startować w tego typu olimpiadach. Sam poszedłem for fun, bez żadnych przygotowań na OWE i poległem tam dopiero w pytaniach ustnych dających wstęp do finału. W 3klasie niestety matura jest pewniejszą inwestycją, ale w olimpiadzie w wolnym czasie można wziąć udział.
Chociaż dla mnie dostanie się na uczelnie z wysokim wynikiem z matury jest większą satysfakcją niż darmowy wstęp dzięki nieznanej olimpiadzie. )
Tak czy inaczej, teraz zamiast Krakowa, biore pod uwagę Wrocław, na który mam 250km i specjalnie nie jest mi już żal tego UJ.

BTW, nie chciałbym studiować na uczelni, która jest w moim mieście i mieszkać przez to we własnym domu. Dla mnie to takie przedłużenie LO. Nie można w pełni zasmakować samodzielnego życia studenckiego. Według mnie dom nie sprzyja nauce, jest po prostu za wygodnie, za dużo pokus(TV, pełna lodówka itp) i często ma się też obowiązki(pomoc w różnych sprawach) i ograniczenia, których mieszkając poza domem można uniknąć. No chyba, że ktoś jest baardzo przywiązany do domu i lubi mieszkać z mamą/tatą, to inna sprawa
________

Re: wymagania 2013/2014

Post autor: ________ »

Szkoda tych osób, które dostałyby się w 2011, a w 2012 już nie, bo to naprawdę nie fajna sprawa takie rozczarowanie. Znam parę dziewczyn, były już pewne UJ po wynikach, a tu niespodzianka.
Swietne wyniki 272, 269 szkoda.
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: wymagania 2013/2014

Post autor: Girion »

To prawda że na rok 2014/15 na CMUJ nie będą liczone w rekrutacji te olimpiady? Od kogoś to słyszałem, chcę się dowiedzieć czy to prawda.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: wymagania 2013/2014

Post autor: randomlogin »

Od nikogo sie tego na pewno nie dowiesz, bo to nie jest decyzja jednej osoby ktora moze sobie tak wymyslic i juz teraz to zadeklarowac - jak bedzie uchwala, zapewne gdzies w maju, to bedzie wiadomo.

Ale to by sie klocilo z ogolna filozfia brania pod uwage olimpiad w rekrutacji na UJ - juz i tak wylamujemy sie paroma rzeczami co niektorym bardzo nie pasuje.
ladymole
Posty: 8
Rejestracja: 23 maja 2013, o 11:36

Re: wymagania 2013/2014

Post autor: ladymole »

Wiecie może jak wygląda przelicznik punktów z matury? Bo wszędzie podają i już sama nie wiem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości