Matura 2013 problem z nauką - systematyczna nie daje efektów

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
100wojtek
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2012, o 15:40

Matura 2013 problem z nauką - systematyczna nie daje efektów

Post autor: 100wojtek »

Witam, KOCHAM BIOLOGIĄ, bardzo mnie pasjonuje szczególnie mikrobiologia, mam taki problemik STOJĘ W MIEJSCU od miesiąca I JESTEM ZAŁAMANY wpadam chyba w depresję.
Całą drugą klasę chodziłem na korepetycje do jakiegoś doktora, więc mam dobre notatki, z których się uczę.
Problem polega na tym, że w głowie mam pustkę. uczyłem się dziś od 8 do 15. samych wirusów, na początku w pasją ambicjami. potem już miałem dość i sobie dałem spokoj. a teraz? w tej chwili nie pamiętam podstawowych rzeczyi zaczynam się przejmować że po prostu tej matury nie zdam.
pamiętam tylko pojedyncze rzeczy. nie weim co mam robić co jest nie tak. macie jakieś pomysły żeby sobie z tym poradzić? z dnia na dzień coraz bardziej się stresuje. zapominam nawet takie rzeczy co to odra, ospa mimo ze czytałem to z godzine w vademecum mimo że tych wirusów uczę się od tamtego tygodnia. stoję w miejscu np z matematyką nie mam problemów, z niej mam piąteczki mam problemy z zapamiętywaniem
zła_studentka
Posty: 122
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 11:42

Re: Matura 2013 problem z nauką - systematyczna nie daje efe

Post autor: zła_studentka »

Jutro sobie powtorzysz, a pozniej za tydzien i bedzie dobrze ale nie powtarzaj czasem przez 8 godzin, wystarczy raz albo dwa przeczytac, a potem sprobowac sobie wszystko po kolei przypomniec. Z czasem sie wdrozysz i bedzie lepiej, poczatki najgorsze, ale mozg tez sie da wytrenowac i bedzie dobrze
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Matura 2013 problem z nauką - systematyczna nie daje efe

Post autor: Girion »

Może się nie znam, ale coś dodam od siebie.

Kod: Zaznacz cały

fullrecall.com/pl/
pobierz ten program i dodawaj proste pytania np. z tych wirusów: scharakteryzuj etap penetracji lub co to jest faza eklipsy.
Może warto spróbować, uczę się z tego programu niemieckiego i coś pomaga, wyznacza optymalne powtórki - w ten sposób nie zapominasz, a jak czujesz że chcesz sobie powtórzyć, to dajesz opcje wymuś powtórki i w ten sposób powtarzasz wszystko. Więcej pisze na tej stronie.
Powodzenia.
Awatar użytkownika
NYR
Posty: 336
Rejestracja: 15 maja 2011, o 13:18

Re: Matura 2013 problem z nauką - systematyczna nie daje efe

Post autor: NYR »

To sobie zrób przerwę 2-3 dni, nie myśl o nauce i po tym czasie sie weź. Chociaż jak siedzisz godzine nad odrą, to albo sie uczysz o tej odrze całej książki dla studentów medycyny albo sie skoncentrować nie możesz. W takim razie proponuję albo sie odizolować od wszystkiego co cie rozprasza, typu wyłączyć komputer, ogarnąć biurko żeby nie było na nim sterty książek i każda leci w inną stronę albo kup sobie coś na koncentracje typu magnez, lecytyne bądź z mocniejszych piracetam (chociaż ten z Czech być musiał zamawiać bo u nas na recepte ). Chociaż nic nie daje lepszego efektu jak samozaparcie i nastawienie.
Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: Matura 2013 problem z nauką - systematyczna nie daje efe

Post autor: witamina110 »

Miałam ten sam problem. Jak uczysz się ok.5 h czegoś to masz mętlik w głowie i zdaje Ci się, że nic nie wiesz. Spróbuj tak: ucz się te 5 h, wróć do tego za dwa dni (nie dziw się jak mało pamiętasz:D), wróć do tego za tydzień.powinno poskutkować. Potem co jakiś czas przeglądaj notatki i rób zadania (przez nie dużo utrwalisz sobie:))
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: Matura 2013 problem z nauką - systematyczna nie daje efe

Post autor: Kingu$ka »

Najgorsze co może być to uczyć się przez tak długi czas bez przerw. Radzę ci żebyś robił sobie takie 2 sesje 25-minutowe w ciągu godziny, przy czym te 10 minut zostaje na przerwę między tymi dwoma sesjami. Lub jeśli widzisz, że nie wchodzi ci coś do głowy lub po prostu nie możesz się skupić to wstań, pochodź trochę, napij się wody i siądź jak będziesz skoncentrowany, bo taka nauka nie przyniesie efektu. I dużo powtórek. Nie zrażaj się i nie panikuj, że czegoś nie pamiętasz, po prostu potem ci się to przypomni (gdyby tak nie było, to przed każdym kolosem na studiach miałabym zawał serca, że nic nie potrafię ), często powtarzaj i myśl pozytywnie, a to na pewno przyniesie spodziewane rezultaty
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości