Matura fizyka- korepetycje czy kurs online ZamKoru?

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
LanceArmstrong
Posty: 179
Rejestracja: 8 lip 2012, o 14:17

Matura fizyka- korepetycje czy kurs online ZamKoru?

Post autor: LanceArmstrong »

Witajcie! jestem tegorocznym maturzystą i zostawiłem sobie na pół roku przed naukę do podstawy z fizyki, która mi jest potrzebna na AM.
Wykupiłem właśnie dostęp do platformy multimedialnej Zamkoru. Mam pytanie do użytkowników mianowicie czy jest możliwe (zalecane) abym sam się uczył online czy lepiej dodatkowo wziąć korepetycje godzinkę w tygodniu? Zdawał ktoś tutaj maturkę w oparciu o kurs Zamkoru? Pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne, ale chodzi mi o opinie tych, którzy zaufali Zamkorowi. W szkole nie ma mi kto wytłumaczyć fizyki, a od drugiego półrocza będziemy tylko robić arkusze. Wiem, że czasu zostało relatywnie niewiele, ale uważam się za osobę która da radę potrzebuję z tej fizyki 85-90 procent (tyle jest optymalne P)

pozdrawiam
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Matura fizyka- korepetycje czy kurs online ZamKoru?

Post autor: goodman »

Fizyki podstawowej się nauczysz spokojnie sam z podręcznika, a z rozszerzonej nie ma sensu sie starać o wynik 85-90%, bo o wiele łatwiej jest to nadrobić biologią i chemią.
Korepetycje mogą być dobre, ale tylko w wypadku jakbyś sobie nie radził. Co do kursów wszelakich to uważam, że jest to zbędna rzecz w nauce do matury. Już lepszy dobry korepetytor, który pomoże ci wyjaśnić dokładniej niezrozumiałe treści.
Większa część matury opiera się umiejętności na rozwiązywaniu zadań i czasem wyjaśnieniu słownie jakiejś teorii, a tego musisz nauczyć sie sam praktykując trzaskanie zadań ze zbiórów.

Edit: sorry, ale pobieżnie przeczyłem i nie zauważyłem tej oczywistości co do pozimu.
Ostatnio zmieniony 15 gru 2012, o 13:35 przez goodman, łącznie zmieniany 1 raz.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Matura fizyka- korepetycje czy kurs online ZamKoru?

Post autor: randomlogin »

Toc stoi w pierwszym zdaniu podstawa z fizyki. Ja jak juz sie spostrzeglem, ze robie troche nie to co trzeba, a czasu malo, to fizyke zrobilem wlasnie z ZamKoru - ale z podrecznikow, wiec o multimedialnej platformie sie nie wypowiem. Uczylo sie z tego stosunkowo dobrze i szybko - wtedy w porownaniu z innymi opcjami na rynku byl to zdecydowanie najlepszy wybor. Takze zakladajac, ze tresci sa te same/takie same/w ten sam sposob zaprezentowane - moge polecic.

A korki sobie podaruj - placic komus za cos, co mozesz sam przeczytac? Jak bedziesz mial jakies trudnosci w zadaniami, cos trzeba bedzie wyjasnic - to ewentualnie wtedy podejdz z ta konkretnie sprawa, jesli mowisz ze w szkole nie ma kogo zapytac (chociaz z tym tez sie nie nastawiaj - jak sie przychodzi z jasnym pytaniem, to zwykle odpowiedz mozna uzyskac nawet od najmniej utalentowanych pedagogicznie nauczycieli).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości