lekarski- jak dobrze zacząć zeby źle nie skończyć?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
John Smith
Posty: 63
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 08:12

Re: lekarski- jak dobrze zacząć zeby źle nie skończyć?

Post autor: John Smith »

Widze ze na szczescie nie sa tu sami fanatycy studiow medycznych.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: lekarski- jak dobrze zacząć zeby źle nie skończyć?

Post autor: promyczek14175 »

Mój współlokator studiuje 6 rok leku w Gda. Do egzaminów się uczy z giełd, czasem coś doczyta. Ja jestem na polibudzie na chemii i mam więcej od niego nauki
Awatar użytkownika
Namine
Posty: 455
Rejestracja: 19 lip 2011, o 14:26

Re: lekarski- jak dobrze zacząć zeby źle nie skończyć?

Post autor: Namine »

Nie zawsze i nie wszędzie wchodzą giełdy. / Poza tym ogarnięcie pytań z kilku lat trwa czasem tyle, że w końcu siłą rzeczy człowiek się i tak nauczy czegoś ^^
arbuz
Posty: 41
Rejestracja: 22 paź 2011, o 12:48

Re: lekarski- jak dobrze zacząć zeby źle nie skończyć?

Post autor: arbuz »

Z tym się zgadzam, sama właśnie walczę z bankami z anatomii
A co do porad, to iść do przodu, nie patrzyć na innych i nie słuchać jak to bardzo są z nauką w ., bo dopiero przeczytali skrypt 3 razy. Cały rok się tego uczyłam i chyba nauczyłam się dopiero teraz przy sesji, gdy jakoś wszystko zdaję pomimo kilku niezaliczonych kolokwiów ("łojezusiemaryjo ty to masz przerąbane, 4 biofizy do zaliczenia :O ). Tryb nauki samemu sobie trzeba wypracować, a im mniej będziemy słuchać innych, tym szybciej nam się to uda
pradaxa
Posty: 65
Rejestracja: 22 cze 2013, o 12:06

Re: lekarski- jak dobrze zacząć zeby źle nie skończyć?

Post autor: pradaxa »

i nie wolno sie poddawać, przeć do przodu nie zniechęcać się- taki jest moj sposób na te studia
panamera66
Posty: 33
Rejestracja: 5 lip 2012, o 14:00

Re: lekarski- jak dobrze zacząć zeby źle nie skończyć?

Post autor: panamera66 »

W Katowicach naprawde trzeba sie bardzo postarac zeby kogos wyrzucili. Fakt, duzo zrezygnowalo z wlasnej woli, nie dali rady psychicznie, stwierdzili ze kierunek jednak nie dla nich. Ale jezeli komus zalezy, potrafi sie zmobilizowac to nie ma mozliwosci zeby kogokolwiek wyrzucili. Naprawde, w tym roku dawali milionowe terminy, kazdemu chcieli pomoc jednak jakos przetrwac.
Awatar użytkownika
neverforever
Posty: 193
Rejestracja: 23 sie 2012, o 15:59

Re: lekarski- jak dobrze zacząć zeby źle nie skończyć?

Post autor: neverforever »

panamera66 pisze:W Katowicach naprawde trzeba sie bardzo postarac zeby kogos wyrzucili. Fakt, duzo zrezygnowalo z wlasnej woli, nie dali rady psychicznie, stwierdzili ze kierunek jednak nie dla nich. Ale jezeli komus zalezy, potrafi sie zmobilizowac to nie ma mozliwosci zeby kogokolwiek wyrzucili. Naprawde, w tym roku dawali milionowe terminy, kazdemu chcieli pomoc jednak jakos przetrwac.
dzieki odzyskałam w wiare w ten uniwersytet
Awatar użytkownika
LongRoad
Posty: 14
Rejestracja: 13 lip 2013, o 11:29

Re: lekarski- jak dobrze zacząć zeby źle nie skończyć?

Post autor: LongRoad »

We Wrocławiu to samo, cieżko jest, ale na poprawy dają te same pytania, albo trochę odpuszczają przy odpowiedzi ustnej i wszyscy zdają. Może na anatomii troszkę przetrzepią, no ale to powtarza się rok i jest się dalej na lekarskim. Z tego co mi wiadomo, na razie cześć osób które był na leku zrezygnowały z własnej woli, w większości na samym początku.
Flaw
Posty: 5
Rejestracja: 9 sie 2011, o 19:22

Re: lekarski- jak dobrze zacząć zeby źle nie skończyć?

Post autor: Flaw »

Faktem jest, że wylecieć z uczelni (Wrocław) jest ciężko. Czy dają te same pytania na poprawie? szczerze mówiąc nie spotkałam się z tym, to musieliby być bardzo wyrozumiali prowadzący tak samo z tym odpuszczaniem przy odpowiedzi ustnej. Bardziej spotkałam się z sytuacją, że ktoś celowo cisnął, byleby dać to 2 i wysłać na następny termin/ komis itd. W ciągu roku WSZYSTKO zależy od asystenta z danego przedmiotu. Pewnie w prawie każdej katedrze jest ktoś, kogo warto omijać, ale chyba nie ma tak, żeby cała katedra była beznadziejna. Z anatomii warto starać się o zwolnienie z egzaminu praktycznego (zdecydowanie polecam!), ciężko jest je zdobyć, ale przy systematycznej pracy jest osiągalne. A co do teoretycznego to czerwiec jest najlepszym miesiącem, żeby go zdać Bo przechodzą błędy, które we wrześniu już by nie przeszły. Fajnie to brzmi powtarza się rok i dalej jest się na lekarskim rzeczywiście się powtarza, ale nie jest to zbyt fajne, bo powtarzanie anatomii kosztuje około 8 000 i nie każdego na to stać. I polecam zdawać wszystko w pierwszym terminie, a przynajmniej starać się o to. Zdarzało się, że w pierwszym terminie obniżali próg, żeby te 50% grupy zdało, u nas też jak jakieś pytania się powtarzały, to powtarzały się w pierwszym terminie, w drugim było coś zupełnie innego.
I najważniejsze: nie denerwować się (łatwo powiedzieć p), nie martwić, nie wyobrażać sobie oblałem koło zaraz mnie wywalą itd Trzeba nastawić się na systematyczną, ciężką pracę, nie uczyć się na wakacjach i modlić się o szczęście
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości