kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Boguslaw »

mikrotom pisze:Ktoś kto chce posiadać te przedmioty niech mnie przekona , wszystko ma swoją cenę
Chyba się nie rozumiemy -)
Mam dwie nasadki trino (LOMO -używaną przemiennie/"żongluję nią w mikroskopach PZO, Zeiss, Lomo oraz starszego typu od MB 30 która mnie nie satysfakcjonuje, ale ma dla mnie wartość kolekcjonerską)
Chciałbym mieć (kupić) np. MNT6 do Biolara, MB 30 i wiedzieć za ile mogę to uskutecznić u Ciebie czyli pytam o cenę.
Mi jest obojętne od kogo kupuję (hobbysta-pasjonat, diler czy nieświadomy sprzedawca), liczy się natomiast, za ile mogę ten zakup uskutecznić

Co do dilerki", to żaden grzech, po prostu biznes, ale nie dziw się planapo czuwającemu nad merytorycznym standardem mikroskopowych wątków tego forum.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: planapo »

Mi jest obojętne od kogo kupuję (hobbysta-pasjonat, diler czy nieświadomy sprzedawca), liczy się natomiast, za ile mogę ten zakup uskutecznić
Zgadzam sie Osobiscie nie lubie licytacji gdzie wszystkie strony nie znaja aktualnej ceny. Chce cos kupic to chce wiedziec za ile.
Co do dilerki", to żaden grzech, po prostu biznes
Mi sie podoba podejscie na zagranicznym i tamtejsza definicja dilerki - personal equipment only jesli chcesz sprzedac cos za wiecej niz zaplaciles to oglaszaj to gdzies indziej, nie tutaj
Yaner
Posty: 15
Rejestracja: 1 lut 2013, o 10:32

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Yaner »

Od co najmniej dwu lat stoi w szafie i zarasta, nadszedł więc czas ostatecznego rozstania z mikroskopią.
Oferuję na sprzedaż leciwy ale fajny i cenie atrakcyjnej, zestaw dla amatora mikroskopowania.
Całość oferty obejrzeć można dalej.
Baza to poczciwy Zeiss Jena nf z głowicą duo do fotografii. Na zdjęciu widać mój patent aby podłączyć lustrzankę Pentax. Ponadto po rozmontowaniu mojego patentu można by podpiąć starą Exaktę.
Jest też pierścień z gwintem bodaj m42.
Do tego kilka kondensorów, trochę obiektywów, rewolwerów i innych szpargałów. Wydaje mi się, że zdjęcia są wystarczającą prezentacją i nie ma potrzeby opisywać wszystkiego z osobna.
Mikroskop nie posiada oryginalnego oświetlenia, dołączam moje prototypowe diodowe źródło.
Pewnym mankamentem jest bardzo ciężko pracująca śruba, bez użycia kombinerek nie do ruszenia.
Zdecydowanie chcę oddać wszystko razem, zdecydowanie preferuję odbiór osobisty.
Proponuję cenę 1500zł za wszystko, oferty przez PW.
Yaner
Posty: 15
Rejestracja: 1 lut 2013, o 10:32

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Yaner »

Prawdopodobnie sprzedane.
psychofuck
Posty: 50
Rejestracja: 9 sty 2016, o 16:03

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: psychofuck »

Prawdopodobnie sprzedane.
I prawdopodobnie pojawi sie na ebayu.
Adam91
Posty: 10
Rejestracja: 12 mar 2017, o 19:12

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Adam91 »

Odnośnie wcześniejszej dyskusji - to naprawdę mogę polecić transakcje z mikrotomem. Kupiłem od niego obiektyw i jestem bardzo zadowolony.
JohnyM

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: JohnyM »

Kupię Nikona CFN 10x planachro/planfluor/planapo i 60x olejowy.
mikrotom
Posty: 89
Rejestracja: 8 mar 2017, o 17:11

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: mikrotom »

Do iformacji dla tych co nie wiedzą ile warte są części klasy Biały Kruk
pierwsza poszła w 3 minuty od wystawienia druga trzy godziny po pierwszej
ebay.pl/itm/PZO-Biolar-MNT6-Microscope-Trinocular-1-25x-Head-Trino-for-DIC-DIK-INKO-ICT-/172616747657

ebay.pl/itm/PZO-Biolar-MNT6-Microscope-Trinocular-1-25x-Head-Trino-for-DIC-DIK-INKO-ICT-/172617296301

jest też mój były biolarek
ebay.pl/itm/PZO-Biolar-DIC-Interference-Contrast-Trinocular-Microscope-Halogen-DIK-INKO-ICT-/172610852185?hash=item2830689559:g:iwsAAOSwDmBY4~H-

Moja cena za części które proponowałem w obecnym stanie i cenach rynkowych była jednak okazcją
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: planapo »

Rozroznialbym rynki - polski i zagraniczny. Co tam jest rynkowe tu juz takie nie jest
kazub30
Posty: 192
Rejestracja: 23 paź 2015, o 09:29

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: kazub30 »

Witam sprzedam używany aparat cyfrowy panasonic lumix tz8 z ładowarką, kablem usb, cd-rom, katą pamięci oryginalną baterią i jednym zamiennikiem
Chc_chemik
Posty: 36
Rejestracja: 12 lip 2014, o 18:32

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Chc_chemik »

Mam na zbyciu BIOLAR z MPI5 na części. Mechanicznie sprawny, optyka z głowicy rozwarstwiona, a polaryzator całkiem stracił swoje właściwości. Dwa obiektywy obiektywy nie wiem w jakim stanie, ale jako jedyne wyglądały od początku zdrowo. Nie ma nawet śladu po oświetlaczu. Zabrakło mi cierpliwości, by brać się za naprawę.
Byłoby zainteresowanie?
Odbiór w Warszawie
JohnyM

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: JohnyM »

Wymienię Oly Splan 10x na Nikon CFN Plan 10x lub sprzedam po kosztach nikona. Stan idealny.
. .
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: LoginPiotrusia »

Dla osób zajmujących się mikroplanktomem, okrzemkami i życiem w kropli wody oferuję mikroskopy biologiczne odwrócone z obiektywami (E)LWD:
- Nikon TMS-F Trino
- Nikon TS100 Trino
- Motic AE2000 Trino
- Olympus CK2
- Baush&Lomb PhotoZoom Trino

Dla osób zajmujących się makro (np. owady) oferuję mikroskopy stereoskopowe:
- PZO MST130
- Carl Zeiss Jena SM-16
- Lomo MBC-9
- Carl Zeiss Jena Technival
- Nikon SMZ-2T Trino
- Nikon SMZ-10 Trino

Dla osób zajmujących się makrofotografią obiektywy:
- Nikon Plan 5x DIC 210/0
- Nikon Plan 20x DIC 210/0
- Nikon Plan 50x DIC 210/0

Dla osób zajmujących się biologią:
- PZO Studar
- PZO MS-4
- PZO MS-6
- PZO ML-5
- PZO MB30
- PZO Biolar
- Carl Zeiss Jena Amplival (6 szt.)

Dla osób szukający kontrastu interferencyjnego (DIC) oferuję:
- PZO Biolar DIC MPI2
- PZO Biolar DIC MPI3
- PZO Biolar DIC MPI5 (4 szt.)

Wszystko kompletne, działające, można oglądnąć i wybrać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości