Które liceum biol-chem w Krakowie najlepsze?

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.

Najlepszy biol-chem w Krakowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego
5
16%
II Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego
6
19%
III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego
2
6%
IV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki
0
Brak głosów
V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego
13
42%
VI Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza
2
6%
VII Liceum Ogólnokształcące im. Zofii Nałkowskiej
0
Brak głosów
VIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego
2
6%
IX Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Wróblewskiego
1
3%
X Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 31

Awatar użytkownika
AleksandraG
Posty: 98
Rejestracja: 5 sty 2013, o 21:17

Które liceum biol-chem w Krakowie najlepsze?

Post autor: AleksandraG »

Jakie polecacie licea w Krakowie jeśli chodzi o profil biol-chem?
Jak sobie policzyłam punkty (wzięłam pod uwagę wynik próbnego testu gimnazjalnego) to mam 176 pkt
Z góry przepraszam, wiem były takie tematy, ale mi NIE chodzi o polecanie liceum ze względu na towarzystwo i atmosferę. To kryterium mnie kompletnie nie interesuje a w innych wątkach głównie tym kryterium posługują się osoby polecające

Mi chodzi o poziom nauczania biologii i chemii. Chce dostać się na wydział lekarski:)

W ankiecie zamieściłam licea w Krakowie od 1-10 możecie również głosować
ногомас

Re: Któe liceum biol-chem?

Post autor: ногомас »

Witkowskiego, bo nazwisko podobne do Witowski
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Któe liceum biol-chem?

Post autor: Trzyszcz »

Ojej juz nie mogę zmienić. Też bym dał Witowskiego.
Awatar użytkownika
AleksandraG
Posty: 98
Rejestracja: 5 sty 2013, o 21:17

Re: Które liceum biol-chem w Krakowie najlepsze?

Post autor: AleksandraG »

Prosiłam myślałam że na tym forum jest ktoś inteligentny kto mi pomoże a nie bedzie sobie robił jaja i po raz kolejny polecał liceum ze względu na nazwę kolegów atmosferę
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Które liceum biol-chem w Krakowie najlepsze?

Post autor: randomlogin »

Ale to o co w zasadzie pytasz? Ktore liceum nauczy sie za ciebie? Zadne, przykro mi. Jakie sa wyniki z matur? To mozesz sama sprawdzic, sa rankingi. Tyle tylko, ze one sa w oczywisty sposob biased - dobra osoba pojdzie do dobrej szkoly i napisze dobrze mature, chocby szkola niewiele sie do tego przylozyla. A wiec gdzie lepiej faktycznie ucza? A ile osob ma kontakt z chocby dwoma miejscami, zeby moc porownac i cos obiektywnie napisac? Oczywiscie to da sie zobiektywizowac - ale jesli ktos to robi, to OKE/CKE/ministerstwo/kuratorium/ktos-tego-typu. Wskaznik, ktory odpowie na twoje pytania to tzw. wartosc dodana - mowi dokladnie o tym ile w tym wypadku szkola dodala ponad poziom, jaki przecietnie osiagnalby uczen, ktory do niej wchodzi - tyle moge podpowiedziec, szukal za ciebie nie bede. Jesli ktos sie pokusil o zrobienie takich statystyk (a z tego co wiem - powinien, i jest to do znalezienia), to powinnas miec odpowiedz czarno na bialym.
Ostatnio zmieniony 5 sty 2013, o 22:22 przez randomlogin, łącznie zmieniany 1 raz.
ногомас

Re: Które liceum biol-chem w Krakowie najlepsze?

Post autor: ногомас »

AleksandraG pisze:Prosiłam myślałam że na tym forum jest ktoś inteligentny kto mi pomoże a nie bedzie sobie robił jaja i po raz kolejny polecał liceum ze względu na nazwę kolegów atmosferę


Będąc na 2 roku studiów mogę ci powiedzieć tylko jedno. Najlepiej wybrać sobie w miarę normalne liceum, a nie to renomowane gdzie cisną z każdego przedmiotu. Nie polecałbym ze względu na kolegów, ale ze względu na atmosferę jak najbardziej, chyba lepiej czuć się w szkole dobrze niż być gnojonym, jak wiem, że w przypadku kilku polskich LO, które walczą o miejsca w rankingu jest. No chyba że należysz do osób a nie oszukujmy się, są takie, które przez 3 lata zamierzają jedynie siedzieć przed książkami i wkuwać wszystko po kolei.

A co do tego wg. czego chcesz mieć ranking, czyli poziom nauczycieli z biol-chem - proponuję zadawać takie pytania bezpośrednio absolwentom tych liceów, a nie na ogólnopolskim portalu, gdzie każdy będzie głosował na swoje liceum, a reszta (pewnie ponad 80%) kliknie byle co w ankiecie
Awatar użytkownika
AleksandraG
Posty: 98
Rejestracja: 5 sty 2013, o 21:17

Re: Które liceum biol-chem w Krakowie najlepsze?

Post autor: AleksandraG »

randomlogin pisze:Ale to o co w zasadzie pytasz? Ktore liceum nauczy się za ciebie? Zadne, przykro mi.
Nie nie które się za mnie nauczy Nie oceniaj jak nie wiesz ok? Pytanie jest chyba wyraźne. W którym liceum dobrze uczą biologii i chemii, pomogą mi w przygotowaniu się do olimpiady i matury - bo owszem ja mam największy wpływ na moją wiedzę, ale poziom nauczania także ma na to duży wpływ
Nigdzie nie widzę pytania o to które liceum sie za mnie nauczy
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Które liceum biol-chem w Krakowie najlepsze?

Post autor: randomlogin »

Nie oceniaj? Nie oceniam. Po prostu zdecydowanie za duzy nacisk kladziesz na role liceum w procesie przygotowania do matury, tyle. I za duza wiare pokladasz w wiarygodnosc uczniow - ktos kogos nie bedzie lubil, ktos kogos bedzie. Poza tym jak trafi sie osoba z liceum x, i jej sie tam podobalo, to napise o x - a moze w y jest lepiej, tylko z y nikogo na forum nie ma? Zreszta nie masz 100% pewnosci na ktorego nauczyciela trafi twoja klasa. I tak dalej, i dalej. Zreszta самогон ma racje, czesto w parze z dobra biologia i chemia idzie tez dobra historia dobra geografia dobre cholera wie co jeszcze - i potem nosa z ksiazek nie wystawiasz, bo czasu na twoje przedmioty zostaje malo.

BTW, naprawde poszukaj tego tak jak napisalem - przed chwila to zrobilem tak dla sprawdzenia, trudno nie jest.
ногомас

Re: Które liceum biol-chem w Krakowie najlepsze?

Post autor: ногомас »

Do nalewania coli w Macu nie potrzeba ci dobrego liceum.

Powiedzmy sobie szczerze, na medycynę i tak za późno, do tego trzeba się uczyć od podstawówki.
Awatar użytkownika
AleksandraG
Posty: 98
Rejestracja: 5 sty 2013, o 21:17

Re: Które liceum biol-chem w Krakowie najlepsze?

Post autor: AleksandraG »

ja tam uważam że od gimnazjum. w podstawówce na przyrodzie raczej mało biologii a nawet jeśli to wszystko to potem sie powtarza w gimnazjum )

Coli w Macu nalewac nie mam zamiaru ) Wystarczy nie iść na modną socjologie psychologie itp. nie balowac na studiach tylko się przyłożyć i starać.
Nnie wiem z czego wynika twój sceptyzm? Może sam nie potrafisz sie zmobilizowac i zniechęcasz innych bo jesteś zazdrosny? masz żal? Bo tobie coś nie wyszło więc czemu innym miałoby wyjść? Jak tak stawiasz sprawę ui z góry jesteś nastawiony na brak pracy - nie zarażaj swoją niechęcią do wszystkiego naokoło innych

randomlogina rozumiem, fakt ma rację, ale wysłuchac opinii innych też chcę

A ty? Niespełnione ambicje? To nie oznacza że masz wyżywać sie na innych pisząc komentarze nie na temat i kompletnie bez sensu.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Które liceum biol-chem w Krakowie najlepsze?

Post autor: Mårran »

To o podstawówce to taka ironia miała być, wystarczy przeczytać posta samogona, żeby się domyślić

Od razu zaznaczę, że mojej opinii nie masz co słuchać, bo ja daleeeko od Krakowa mieszkam i o liceach tam nic nie wiem.

A z psychiką zniszczoną wyścigiem szczurów i kuciem na elitarną medycynę od pierwszej liceum łatwiej dorobić się kasy w maku niż zwykłymi, nieelitarnymi studiami, niestety. Skoro nie chcesz słuchać dobrych rad, to twoje życie, zresztą nikt tu cię nie obraża, nie pojeżdża. Głównie ty próbujesz tu zgrywać kozaka w gimnazjum.

I nie mamy ci czego zazdrościć, uwierz mi.
Pani Buka
ногомас

Re: Które liceum biol-chem w Krakowie najlepsze?

Post autor: ногомас »

Jejku jej. Moją ambicją było od zawsze (no dobra od 3 gimnazjum, bo w przedszkolu to chciałem być traktorzystą) podróżować po wszystkich krajach świata i próbować regionalnych substancji halucynogennych i ogólnie zmieniających świadomość, ale że nie mam kasy to poszedłem na studia.

Będę jeździł po krajach, badał kupę (analityka medyczna) a następnie zgarniał za to dużą kasę i jadł psychodeliki.

Najważniejsze to jest mieć w życiu cel, na twój już za późno.


czy ty naprawdę nie wyczuwasz ironii?
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Które liceum biol-chem w Krakowie najlepsze?

Post autor: Girion »

Ja zagłosowałem na Witkowskiego bo nazwisko podobne do Witowskiego i na Mickiewicza bo Dziady są fajne

A tak na serio, to ta ankieta nie ma sensu, bo mało prawdopodobne że ktoś akurat z tych szkół będzie tu na forum. I nie polecam iść do renomowanego liceum, tylko w swoim mieście, by być w domu, nie tracić czasu na dojazdy. Wiem z własnego doświadczenia. Program w liceum jest ten sam, i tak samemu się uczysz więc wiesz.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości