Praca mikrobiologa w szpitalu

Są wśród nas bakterie, wirusy, grzyby, cały świat mikro, o nich dyskutujemy na forum mikrobiologicznym
lena163
Posty: 5
Rejestracja: 20 lip 2009, o 17:53

Praca mikrobiologa w szpitalu

Post autor: lena163 »

Witam
Mam pytanie i z góry przepraszam jeżeli jest ono łopatologiczne.
Jestem po biotechnologii bez określonej specjalizacji (miałam 2 letnią praktykę na katedrze mikrobiologii związku z pracą magisterską) obecnie pracuję w laboratorium mikrobiologicznym wewnątrzzakładowym ale nieakredytowanym i złożyłam dokumenty na posadę mikrobiologa w szpitalu i nie wiem czy muszę mięć w związku z tym skończoną analitykę medyczną? Tzn czy można pracować jako mikrobiolog bez uprawnień diagnosty czy wiąże się to z jakimiś ograniczeniami np że mogę pracować, ale tylko jako technik.
Mówiąc inaczej czy w szpitalu jest rozróżnienie na analityka medycznego i mikrobiologa i czy na obie posady trzeba mieć i tak skończoną analitykę medyczną?
JohnyM

Re: Praca mikrobiologa w szpitalu

Post autor: JohnyM »

Z tego co wiem, to beż analmeda ani rusz.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Praca mikrobiologa w szpitalu

Post autor: Padre Morf »

Tzn czy można pracować jako mikrobiolog bez uprawnień diagnosty czy wiąże się to z jakimiś ograniczeniami np że mogę pracować, ale tylko jako technik.
Zgodnie z ustawą wszystkie czynności diagnostyczne powinnaś wykonywać pod nadzorem osoby, ktora może pracowac samodzielnie (diagnosta laboratoryjny albo lekarz z odpowiednią specjalizacją).
Krótko mówiąc cały czas ktoś powinien Ci patrzyć na ręce i każdy wynik, który podpisujesz musi mieć też podpis diagnosty/lekarza.
Mówiąc inaczej czy w szpitalu jest rozróżnienie na analityka medycznego i mikrobiologa i czy na obie posady trzeba mieć i tak skończoną analitykę medyczną?
Lab mikrobiologiczny podchodzi pod ustawe o diagnostyce - krótko mówiąc samodzielnie pracować w nim mogą jedynie diagności albo lekarze z odpowiednią specjalizacją. Technicy i osoby z mgr nie będące diagnostami teoretycznie pracują pod nadzorem. W praktyce często robią wszystko same, diagnosta podpisuje jedynie wynik. Oczywiście najczęściej robią to za niższą niż diagnosta pensję.

W Twoim wypadku dobrym wyjściem moga być studia podyplomowe.
lena163
Posty: 5
Rejestracja: 20 lip 2009, o 17:53

Re: Praca mikrobiologa w szpitalu

Post autor: lena163 »

Hmm
Czyli raczej mam marne szanse na dzień dziesiejszy. Podyplomówkę bym zrobiła, ale nie mam pewności, że pracę dostanę (to aż 3 semestry) więc na mnie nie poczekają, a wydać kasę i nic z tego nie mieć to mi się nie uśmiecha.
W każdym razie dziękuje bardzo za odpowiedź
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Praca mikrobiologa w szpitalu

Post autor: deVries »

Możesz pracować i jednocześnie robić podyplomówkę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości