Matura ustna z języka polskiego

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
pao_ola
Posty: 6
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 19:38

Matura ustna z języka polskiego

Post autor: pao_ola »

Mam pewien problem,
wzięłam się za pisanie mojej prezentacji maturalnej i. trochę się przeraziłam. Chciałam pisać na podstawie jakiejś pracy z internetu, lecz nigdzie nie ma mojego tematu.

Temat brzmi: Rola nadziei w życiu człowieka. Omów na wybranych przykładach.


Czy ktoś z was pisał już pracę na w/w temat?

Proszę o szybkie odp.

p.s Bibliografie już mam, ale można w razie czego ją zmienić
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

Re: Matura ustna polski- POMOCY!

Post autor: butterflyleg »

Cóż.nie mam takiego tematu, ale jedno wiem na pewno: bibliografii nie możesz już zmienić.
Mikolajp9
Posty: 18
Rejestracja: 28 lis 2008, o 19:11

Re: Matura ustna polski- POMOCY!

Post autor: Mikolajp9 »

p.s Bibliografie już mam, ale można w razie czego ją zmienić
Nie możesz, możesz co najwyżej coś podciągnąć pod to co masz.
pao_ola
Posty: 6
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 19:38

Re: Matura ustna polski- POMOCY!

Post autor: pao_ola »

no ok, może macie rację.

Ale czy mógłby ktoś pomóc?

Zaczęłam plan prezentacji i w sumie nie wiem jak go skończyć.


Proszę o pomoc.
Jeszcze trochę i wpadnę w depresję !
Ismena
Posty: 67
Rejestracja: 17 mar 2009, o 16:41

Re: Matura ustna polski- POMOCY!

Post autor: Ismena »

po pierwsze żeby ci pomóc musimy wiedzic jakie utwory masz w literaturze podmiotu
pao_ola
Posty: 6
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 19:38

Re: Matura ustna polski- POMOCY!

Post autor: pao_ola »

Hymn o miłości św.Pawła
Demeter
Jedenaście minut - P.Coehlo
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Matura ustna polski- POMOCY!

Post autor: jagodzio »

A to Demeter, to co jest? Książka, wiersz, mit?
Jak masz problem z polskim trzeba było wziąć lektury.
A tak poza tym, to z kim się konsultowałaś wybierając te dzieła?Jedenaście minut to książka na maturę kompletnie się nie nadająca, bo jest o seksie w dużej mierze. Zbyt dyskusyjna i w ogóle. Radziłabym dowiedzieć się, czy mogłabyś jeszcze zmienić tę bibliografię. U nas były czary - mary z tematami i bibliografią Nawet słyszałam, że dwa lata temu gościu przyszedł na ustną z polaka i komisji wręczył nową bibliografię, bo tamta była zła ale to taki już skrajny przypadek
Przy wyborze dzieł kierują się tym, czy je czujesz, a nie czy pracę dostaniesz w Internecie. Myślisz, że nauczyciele nie mają Internetu w domu? Oni znają te wszystkie gotowce. Naprawdę warto poświęcić trochę wysiłku i napisać to samemu. Chociażby dla własnej satysfakcji. Jeżeli idzie o lektury, to dobrze opracowane są one w takich małych książeczkach. W księgarni kupisz je za kilka złotych (nie więcej niż 5).
pao_ola
Posty: 6
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 19:38

Re: Matura ustna polski- POMOCY!

Post autor: pao_ola »

Demeter to mit.

Chodzi o to, ze właśnie kierowałam się tym, o czym mogę się wypowiedzieć.

Jedenaście minut w sumie pasuje, polonistka powiedziała, że jest ok, ale faktycznie tą książkę zmienię.

Jest też problem w tym, że żadna lektura podana w tym spisie motywów literackich nie pasuje mi.

Macie jakieś inne pomysły?
Najbardziej pasowałaby mi książka mało znanego autora.
patrycja_olek
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2009, o 22:23

Re: Matura ustna polski- POMOCY!

Post autor: patrycja_olek »

na ten temat mysle ze dobra ksiazaka by byla inny swiat postacie te caly zcas zyly z nadzieja na wyjscie z obozu pracy a rola nadziei to hmm? Nadzieja pomagala obozowicza przetrwac akzdy kolejny dzien. Nam mowili ze mozna zmienic wszytko tydzien pzred matura ustna
pao_ola
Posty: 6
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 19:38

Re: Matura ustna polski- POMOCY!

Post autor: pao_ola »

zmienilam jedenascie minut na prosze panstwa do gazu i u nas w auschwitzu.

mysle ze to dobre lektury.
ale nadal nie wiem jak zaczac prezentacje, nie moge sie jakos za to zabrac.
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: Matura ustna polski- POMOCY!

Post autor: Kingu$ka »

pao_ola pisze:ale nadal nie wiem jak zaczac prezentacje, nie moge sie jakos za to zabrac.
Teraz się wzięłaś za pisanie pracy maturalnej? Trochę późno. Powinnaś już planować jej pisanie w październiku, wtedy wystarczyłoby ci czasu. Ja mam mature za rok, ale już wiem na jaki temat chcę ją napisać i już zbieram potrzebne informacje, bibliografie. Nie wyobrażam sobie jak w tak krótkim czasie ją napisać, nie mówiąc już o nauczeniu się jej prezentować i przygotowaniu się do rozmowy z komisją.
Ale cóż. nie ma co płakać teraz nad rozlanym mlekiem, tylko wziąć się do roboty.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Matura ustna polski- POMOCY!

Post autor: jagodzio »

Kingu$ka pisze:
pao_ola pisze:ale nadal nie wiem jak zaczac prezentacje, nie moge sie jakos za to zabrac.
Teraz się wzięłaś za pisanie pracy maturalnej? Trochę późno. Powinnaś już planować jej pisanie w październiku, wtedy wystarczyłoby ci czasu. Ja mam mature za rok, ale już wiem na jaki temat chcę ją napisać i już zbieram potrzebne informacje, bibliografie. Nie wyobrażam sobie jak w tak krótkim czasie ją napisać, nie mówiąc już o nauczeniu się jej prezentować i przygotowaniu się do rozmowy z komisją.
Ale cóż. nie ma co płakać teraz nad rozlanym mlekiem, tylko wziąć się do roboty.
Pozdrawiam.
Ostatni post jest sprzed tygodnia :]
Ja skończyłam pisać prezentację dzień przed maturą - wieczorem, więc praktycznie w ogóle nie miałam czasu się jej nauczyć, ale zdałam i jestem zadowolona z tego wyniku
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: Matura ustna polski- POMOCY!

Post autor: Kingu$ka »

jagodzio pisze:Ja skończyłam pisać prezentację dzień przed maturą - wieczorem, więc praktycznie w ogóle nie miałam czasu się jej nauczyć, ale zdałam i jestem zadowolona z tego wyniku
Ale ja nie neguję tego Poprostu. żeby być pewnym i nie denerwować się zbytnio, ze się czegoś nie zrobiło, ja wolę mieć to z głowy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości