Czy na pewno tu?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: CZY NA PEWNO TU?

Post autor: randomlogin »

Na przyklad? W sensie ja mam tobie wymyslac czego mozesz chciec przy wyborze miejsca studiow? O.o
Uspokoje cie, wiekszosc z tych kryteriow jest zwiazana z dosc odlegla przyszloscia - jesli nie masz bardzo skonkretyzowanych planow, a widac, ze raczej nie masz - to nie musisz sie tym przejmowac. Zreszta to nie sa w zadnym wypadku rzeczy w stylu jak nie pojdziesz na X, to nigdy nie zrobisz Y - ot, jakiestam dodatkowe drobne przeszkody badz ulatwienia. Poziom nauczania, przynajmniej mierzony wynikami LEPu, jest w Polsce wyrownany. Naprawde zastanawiaj sie bardziej gdzie tobie bedzie wygodniej dojechac (albo wrecz przeciwnie - gdzie najdalej da sie uciec), gdzie mozesz tanio znalezc mieszkanie, gdzie masz znajomych. tego typu sprawy. Ewentualnie szeroko pojeta, nieuchwytna atmosfere, o ktorej i tak sie nie przekonasz na 100% poki w dane miejsce nie trafisz.
Awatar użytkownika
hubini
Posty: 148
Rejestracja: 12 gru 2012, o 19:12

Re: CZY NA PEWNO TU?

Post autor: hubini »

Ahhhh, już rozumiem! Dzięki za pomoc, chyba nie ma co więcej drążyć tematu,więc
Awatar użytkownika
hubini
Posty: 148
Rejestracja: 12 gru 2012, o 19:12

Re: CZY NA PEWNO TU?

Post autor: hubini »

Ostatnie pytanie: jak w LO kieruje się głównie nauczycielami, to przy wybieraniu uniwersytetu kierować się czym (prócz odległością od swojego miasta) ?
Słyszałem, że Gdańsk to nie całkiem taki zły wybór.
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: CZY NA PEWNO TU?

Post autor: goodman »

W pierwszej kolejności tym gdzie sie dostaniesz. Potem możesz wybrzydzać.

halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: CZY NA PEWNO TU?

Post autor: halidor »

pum jest lepszy bo tam piotrus idzie
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: CZY NA PEWNO TU?

Post autor: Piotrr »

goodman pisze:W pierwszej kolejności tym gdzie sie dostaniesz. Potem możesz wybrzydzać.

True story.
Tylko królewny jak nasz Halidor mogą wybrzydzac w uczelniach zanim sie gdziekolwiek dostaną. ale on przeciez zda wszystko na 101% chociaz ostatnio w to watpie, bo zdarzylo sie raz ze mial 99% a ostatnio to ma w ogóle po 98 wiec slabo slabo
W końcu lekarz
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: CZY NA PEWNO TU?

Post autor: halidor »

101 to sie nigdy nie udalo ale moze kiedys?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: CZY NA PEWNO TU?

Post autor: Piotrr »

hali nawet na 102% byleś na ten wielki uniwersytet magiczny sie dostał.
spadam ogladac matrixa D
W końcu lekarz
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: CZY NA PEWNO TU?

Post autor: halidor »

dzieki piotrus, a ktos tu pisal ze sie nie lubimy
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: CZY NA PEWNO TU?

Post autor: Piotrr »

halidor pisze:dzieki piotrus, a ktos tu pisal ze sie nie lubimy
To ja. Nic się jak dotąd nie zmieniło
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
hubini
Posty: 148
Rejestracja: 12 gru 2012, o 19:12

Re: CZY NA PEWNO TU?

Post autor: hubini »

Z siedmiu postów się dowiedziałem, że tam gdzie się dostanę , że można dostać 102% z matury. A jak pan X dostanie 250 pkt. to schodzi do progu 150 i idzie gdzieś tam, czy raczej szuka lepszej uczelni z 250, która nie ma złej sławy? I dlaczego są różne progi, skoro każde PUMy, ŚUMy nie mają różnicy? Trzecie i OSTATNIE OSTATNIE pytanie: Co oznacza, że tylko na Collegium Medicum w Krakowie się nauczę medycyny (są tam najlepsi profesorowie czy coś)?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: CZY NA PEWNO TU?

Post autor: Piotrr »

to z collegium medicum uj to jest ironia. wszedzie cie naucza. jak sie dostaniesz
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
BlaBlues
Posty: 237
Rejestracja: 10 lip 2010, o 15:36

Re: CZY NA PEWNO TU?

Post autor: BlaBlues »

hubini, po pierwsze poczekaj do wyników rekrutacji, po drugie ja się kierowałam tym, gdzie mam bliżej do domu. Wszędzie się trzeba uczyć, taka jest specyfika tych studiów, że pod tym względem raczej nie ma kiepskich uczelni. Dlatego też na przykład wybrałam Łódź, mimo że dostałam się do tych teoretycznie lepszych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości