UMB

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Gość343
Posty: 2
Rejestracja: 6 mar 2013, o 18:59

UMB

Post autor: Gość343 »

Witam, od października planuje zacząć naukę na UMB, czy wie ktoś może jak są przeliczane punkty z podstawowej matury a jak z rozszerzonej?
szkieley
Posty: 69
Rejestracja: 12 gru 2011, o 22:05

Re: UMB

Post autor: szkieley »

Podstawa wynik z matury * 1 = punkty postepowania rekrutacyjnego
Rozszerzenie wynik z matury *2 = punkty z postępowania rekrutacyjnego


Np. z biologii podstawowej napiszesz na 90% to masz 90*1 = 90 pkt w rankingu (tak zwane punkty postepowania rekrutacyjnego).
Jeśli chemie napiszesz na poziomie rozszerzonym na 60% to masz 60*2 = 120 pkt w postępowaniu rekrutacyjnym
Gość343
Posty: 2
Rejestracja: 6 mar 2013, o 18:59

Re: UMB

Post autor: Gość343 »

chyba marne szanse, myślałam, że inaczej to się liczy, ale dziękuję za odpowiedź:)
tam-kto
Posty: 65
Rejestracja: 22 cze 2013, o 17:24

Re: UMB

Post autor: tam-kto »

Jak wygląda toleracja na UMB? W stosunku do stroju, makijażu u dziewczyn, fryzury, nadwagi, światopoglądu, rasy?
szkieley
Posty: 69
Rejestracja: 12 gru 2011, o 22:05

Re: UMB

Post autor: szkieley »

Zależy kierunek lekarski i stoma się nie lubią to raz. Lekarski się wywyższa przed innymi kierunkami wydziału nauk o zdrowiu (ale na szczęście mamy zajęcia w innych budynkach). Co do innych ras, to rasizmu raczej nie zauważyłem Makijaż itp itd. to kwestia osobista, na zajęciach praktycznych teoretycznie nie powinno się mieć pomalowanych paznokci itp itd, bo to zależy od kierunku i przedmiotu
tam-kto
Posty: 65
Rejestracja: 22 cze 2013, o 17:24

Re: UMB

Post autor: tam-kto »

a co odnośnie otyłości i nadwagi?

Sory, może komuś wydać się to głupie, ale jak kogoś to dotyka i jest stygmatyzowany i czyje się wykluczony to ma pewne obawy.
Kacperek
Posty: 274
Rejestracja: 23 mar 2013, o 18:05

Re: UMB

Post autor: Kacperek »

tam-kto pisze:a co odnośnie otyłości i nadwagi?

Sory, może komuś wydać się to głupie, ale jak kogoś to dotyka i jest stygmatyzowany i czyje się wykluczony to ma pewne obawy.
To nie jest już gimnazjum, czy szczeniackie czasy LO, tutaj są już raczej ludzie dorośli, przyszli lekarze, dla których to nie będzie nic złego.
Nie czuj sie wykluczony ze spoleczeństwa przez nadwagę, bo to nawet smiesznie brzmi, nie żyjemy już w zascianku. Chociaz dbac o siebie trzeba zawsze)
szkieley
Posty: 69
Rejestracja: 12 gru 2011, o 22:05

Re: UMB

Post autor: szkieley »

Dokładnie To nie gimnazjum, że będą wytykać palcami i się smiać. Uwierz mi, że na każdym kierunku jest osoba chuda, gruba, zwinna, lamaga, kujon, tuman i tak dalej Trochę wiary w siebie! Studia to najpiekniejszy moment twojego życia!
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: UMB

Post autor: SilentShout »

szkieley pisze:Zależy kierunek lekarski i stoma się nie lubią to raz. Lekarski się wywyższa przed innymi kierunkami wydziału nauk o zdrowiu (ale na szczęście mamy zajęcia w innych budynkach). Co do innych ras, to rasizmu raczej nie zauważyłem Makijaż itp itd. to kwestia osobista, na zajęciach praktycznych teoretycznie nie powinno się mieć pomalowanych paznokci itp itd, bo to zależy od kierunku i przedmiotu
trololo
jak się trafi na jakichś buraków z leku czy stomy, to wiadomo. fakt, niektórzy są negatywnie nastawieni, ale z większością studentów lekarskiego da się normalnie pogadać, poimprezować itp. ja tam nie narzekam
co do makijażu i paznokci - nie przesadzajmy, u mnie na roku dziewczyny mają mocny makijaż i pomalowane paznokcie (ja również) i nigdy jeszcze nie spotkałam się z jakimś negatywnym nastawieniem ze strony asystentów czy wykładowców liczy się to co masz w głowie i tyle
tam-kto
Posty: 65
Rejestracja: 22 cze 2013, o 17:24

Re: UMB

Post autor: tam-kto »

a mi kolegi sąsiadeczka mówiła, że na pierwszym roku to pazurki malowała tylko na weekend bo na anatomii nie można, a że dwa razy w tygoniu to nie miała głowy do malowania i zmywania.

Prawda to może być czy należy się sprostowanie?
kan-ala
Posty: 22
Rejestracja: 12 sie 2013, o 15:14

Re: UMB

Post autor: kan-ala »

Liczę na wasze zrozumienie jako przyszłych medyków, ale też szczere opinie: zaczynam w tym roku lek. Mam bulimię i zastanawiam się czy to może przeszkadzać w studiowaniu medycyny.
Innovidil
Posty: 10
Rejestracja: 28 lip 2013, o 12:05

Re: UMB

Post autor: Innovidil »

kan-ala Ty masz bulimię, ja mam częste migreny. Każdy coś ma. Takie przynajmniej jest moje zdanie. Też idę na lek, martwię się czy jak mnie będą łapać bóle głowy to podołam z nauką, ale jakoś to będzie. Nie przejmuj się
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: UMB

Post autor: SilentShout »

Innovidil pisze:kan-ala Ty masz bulimię, ja mam częste migreny. Każdy coś ma.
No może nie stawiajmy migreny na równi z zaburzeniami odżywiania

nie, nie każdy coś ma

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości