Studia: biochemia lub biotechnologia, praca, kursy

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
villemo404
Posty: 4
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:38

Studia: biochemia lub biotechnologia, praca, kursy

Post autor: villemo404 »

Witam!

Jestem nieco przewrażliwiona na punkcie studiów i mimo że jeszcze na nie idę, to staram się już opracować jakiś plan. Waham się między biochemią a biotechnologią (oba na UJ, drugi na UW). Gdzie można znaleźć pracę po tych kierunkach w Polsce? Czy za granicą (na oku mam przede wszystkim Niemcy) jest tak pięknie? Nie interesuje mnie sam zarobek.

Czym można się zająć na studiach (jakieś praktyki, kursy, projekty etc.), co mogłoby się przydać?

Z góry dziękuję za odpowiedź (jeśli będą to linki do podobnych wątków, to również chętnie zobaczę!) Nigdy się nie orientowałam w takich stronach, więc jeśli wątek się powtarza, to proszę mi wybaczyć
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Studia: biochemia lub biotechnologia, praca, kursy

Post autor: deVries »

Co do linków do innych tematów, jak przewiniesz w dół główną stronę forum, znajdziesz dział przewodnik po uczelniach", tam trochę o biochemii jest (chyba w dziale chemia na studiach zresztą jest wyszukiwarka)

Co do pracy w Polsce - głównie kariera naukowa bądź poboczne sprawy (wielu biotechnologów zostaje na przykład przedstawicielami, zaczyna pracę w diagnostyce medycznej). Oczywiście możesz starać się o pracę w tych kilku firmach biotechnologicznych/farmaceutycznych, które mamy.

Na studiach można brać udział w kołach naukowych. Będziesz musiała odbyć kilka tygodni praktyk, więc można się postarać o jakieś ciekawe. Są różne ciekawe programy i stypendia, które umożliwiają wyjazd w czasie wakacji na zagraniczną uczelnię i dołączenie do jakiejś grupy badawczej, zapoznanie się z pracą naukową (np. Amgen Scholars - można jechać na Cambridge, Karolinska i do Monachium). Na Erazmusa można sobie jechać
villemo404
Posty: 4
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:38

Re: Studia: biochemia lub biotechnologia, praca, kursy

Post autor: villemo404 »

Świetnie! Bardzo dziękuję za odpowiedź i zaraz wybieram się na poszukiwania wątków
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości